ISPARTA GÜL HASADI VE GÖLLER YÖRESİ


14-18 Mayıs 2017'de 21 Robert Kolej sınıf arkadaşlarımızla yaptığımız bu özel seyahat muhteşemdi. Rehberimiz Selçuk Yiğitsoy'un mükemmel rehberliğinde ülkemizin cennet köşelerinden birini gezdik. Bizi en çok etkileyen katıldığımız Gül Hasadı ve Sagalassos Antik Şehir oldu. Gül hasatında sabahleyin o cennette olduğumuzu hissettiren gül kokuları içinde bize verilen torbalarımıza güller topladık. O topladığımız güller bizler için çok özeldi. onları itinalı bir şekilde evlerimize kadar getirdik. Evlerimiz de gül koktu. Sagalassos'da rehberimizin Antik Kent ile ilgili bilgilerini dinledik. Bize şiirler okudu, hikayeler anlattı. Şehrin yaşayan zamanlarına götürdü bizi. Daha sonra Burdur Arkeoloji Müzesi'ni gezerken Sagalassos kazılarında bu kadar kısa zamanda ortaya çıkan eserleri hayretle izledik. Bölgedeki bütün gölleri gördük. Salda gölünde yağmur yağıyordu, rehberimiz bizi göl kenarında şık bir tesise götürdü. Orada çay içtik. Gölün muhteşem indigo renklerine hayran kaldık. Yazılı Kanyon'u unutmayalım. Yine rehberimizin bilgilendirmeleri ile kanyonda nefis bir yürüyüş yaptık. Yazmakla bitmez.... Hepimiz o kadar mutluyuz ki halen gezimiz ile ilgili yazışıyoruz ve en kısa zamanda FEST ile bir gezi daha yapalım diyoruz. (Zaten bütün özel gezilerimiz FEST ile) Tekrar FEST ekibinden Bora Bey ve Didem Hanım'a ve de kardeşimiz gibi sevdiğimiz ve takdir ettiğimiz Selçuk Yiğitsoy'a teşekkürler!!
SERES E.

ISPARTA GÜL YOLU - SAGALASSOS GEZİSİ
Baş döndüren kokular ve rengârenk bahçeleriyle gülün başkenti Isparta’ya unutulmayacak bir yolculuk…
Güneykent’teki gül bahçeleri ve gül hasatı, Gül fabrikası, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Sagalassos, Beyşehir Gölü, Eğirdir Gölü, Eflatunpınar Anıtı, Burdur Arkeoloji Müzesi

Gezi Tarihi


İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.