FEST BÜLTEN


Sömestr tatilinde ailenizi İstanbul’la tanıştırın!

Günlük hayatın koşuşturmacası bizi içinde yaşadığımız kentin güzelliklerini görmekten, tatmaktan, hissetmekten mahrum bırakıyor. Bu sömestr tatilinde kendiniz ve aileniz için bir mola verin, Adım Adım İstanbul® gezileriyle bu eşsiz kenti tanıma şansını geri çevirmeyin.
FEST Travel
12 Ocak 2017-
DUAYENLERDEN DOLMABAHÇE SARAYI’NA ÖZEL GEZİ

FEST Travel’ın yaklaşık 30 yıl önce “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezilerinin ilklerinden “Üç Duayenden Dolmabahçe Sarayı’na Özel Gezi” 27 yıl sonra bugün bir kez daha İstanbul severleri bir araya getirdi.
FEST Travel
13 Aralık 2016-FEST Travel
OECONOMICA®: FEST Güvencesiyle Ekonomik Geziler Bu Çatının Altında!

OECONOMICA® rotalarının sayısı günden güne artıyor: Endülüs’ten Çin’e, Hindistan’dan İzlanda ve Almanya’ya dek uzanıyor; Holi Festivali’nin coşkusunu da Andrea Bocelli konserinin muhteşem atmosferini de deneyimleme fırsatı sunuyor. Üstelik de FEST güvencesiyle…
FEST Travel
06 Aralık 2016-FEST Travel
Kuzey Işıkları Altında İZLANDA

Aktif volkanları, buzulları, fiyortları, gayzerleriyle yeryüzünün en bakir coğrafyalarından İzlanda, gezginlerin son dönemde en çok rağbet gösterdiği rotalardan biri. FEST Travel’ın 2-8 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Kuzey Işıkları Altında İzlanda” gezisi, bu benzersiz atmosferdeki yolculuğunuzu muhteşem bir doğa olayıyla taçlandırmayı amaçlıyor.
FEST Travel
23 Kasım 2016-FEST Travel
LAPLAND / KUZEY FİNLANDİYA

Sömestr döneminde belgesellere yaraşır bir tatil...
FEST Travel
21 Kasım 2016-FEST Travel
Tanrıça Ganga’nın Nehrinde Farklı Hindistan’a Yolculuk

Ganga… Tanrı Vişnu’nun sol ayağından dünyaya dökülen, Hindistan’ın en kutsal suyu. Dağların ve karın efendisi Himavat’ın üç kızının en büyüğü olan tanrıça. Samanyolu ile özdeşleştirilen, damlalarıyla günahlardan arındıran göksel nehir.
FEST Travel
16 Kasım 2016-FEST Travel
5000 Yıllık Gizem: MISIR

FEST Travel’ın bir klasik haline gelen programlarından 5000 Yıllık Gizem: Mısır, dünyanın en eski ve gizemli uygarlıklarından birinin günümüze uzanan gölgesinde unutulmayacak bir keşif gezisi... 11-19 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezide, suyun yaşam verdiği kutsanmış Nil Vadisi’ni lüks bir nehir gemisiyle geçeceksiniz.
FEST Travel
11 Kasım 2016-FEST Travel
FEST Gezginleri Belgrad Ormanı’nda Mantar Avına Çıktı

FEST Gezginleri geçtiğimiz haftasonu İstanbul’un flora ve fauna bakımından en zengin yerlerinden Belgrad Ormanı’nda keşif ve heyecan dolu eşsiz bir gün geçirdiler… Mantar uzmanı Jilber Barutçiyan ile mantar avına çıkan gezginler, hem mantar çeşitleri hakkında doğru bildiğimiz yanlışları konuşup mantarları tanıdılar, hem de küçük bir tadım gerçekleştirdiler. Bu keşfi kaçırdıysanız üzülmeyin, bir sonraki gezi 13 Kasım Pazar günü!
FEST Travel
07 Kasım 2016-FEST Travel
KÜLTÜR KARINCALARI İÇİN KOŞUYORUZ!

Öğrencilerin insanlık tarihine karşı ilgi ve bilgilerinin artması, sanat eserlerinden mimari yapılara kadar pek somut kültür varlığını yakından tanımaları, daha yaşanabilir bir dünya için sorumluluklarını öğrenmeleri ve yaratıcılıklarıyla sanatsal yetilerinin ve becerilerinin gelişmesi amacıyla, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen Kültür Karıncaları Projesi, toplumumuz, ülkemiz ve dünyamızın geleceği için büyük önem taşıyor. Bu projeye destek sağlamak ve her yeni eğitim yılında daha fazla çocuğa ulaşabilmek adına, KBGV’nin kuruluşundan bu yana en önemli destekçisi olan FEST Travel’ın çalışanları ve Kültür Karıncaları Projesi’nin gönüllüleri, 13 Kasım’da düzenlenecek İstanbul Maratonu’nda Karıncalar için koşacak!
FEST Travel
23 Ekim 2016-FEST Travel
DAN BROWN’UN İZİNDE TARİHİ YARIMADA

FEST Travel’ın ilk defa 2013 yılında düzenlediği Dan Brown'un İzinde Tarihi Yarımada gezisi, yazarın son kitabı Cehennem’e (Inferno) ilham veren mekânlarla birlikte, Ekim ayında iki kez daha gerçekleştirilecek: 23 Ekim ve 30 Ekim’deki gezilerin rehberliğini, kitabın yazıldığı dönem İstanbul’a gelen yazara şehri gezdiren uzman FEST Travel rehberi Serhan Güngör yapacak.

13 Ekim 2016-FEST Travel
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.