Adım Adım İstanbul

(6) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.
ARKEOLOJİ MÜZESİ

Zengin eserlerini inceleyerek eşsiz atmosferindeki bahçesinde soluklanabileceğimiz en özel mekanlardan birine keşif…


AYASOFYA'DA BİR GECE
Ayasofya'ya bir gece ziyareti
Ayasofya Müzesi’nin kapıları 19.00-21.00 saatleri arasında sadece FEST Travel Gezginlerine özel olarak açılacak. Ayasofya’nın görkemine ve sükûnetine birlikte şahitlik edeceğiz.


İSTANBUL'DA KÖŞK VE KASIRLAR
Uzmanı ile eski İstanbul’un bir başka yönünün varolan kasır ve köşklerde algılanması.
Ihlamur Kasrı, Yıldız Parkı Malta ve Çadır Köşkleri, Tophane Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Maslak Kasırları... Öğle yemeği fiyatımıza dahil değildir. Müze girişleri dahildir. Müzekart sahibi gezginlerimiz için fiyat: 170 TL Gezimiz araç ile gerçekleştirilecektir.


KÖŞE BUCAK HALİÇ - FENER BALAT AYVANSARAY

Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-ı Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


KUZGUNCUK - BEYLERBEYİ - ÇENGELKÖY - KÜÇÜKSU-ANADOLU HİSARI
KUZGUNCUK-BEYLERBEYİ-ÇENGELKÖY-KÜÇÜKSU-ANADOLU HİSARI
Renkli evleri ve çokkültürlü sosyal dokusu ile Kuzguncuk; Beth Yaakov Sinagogu, Aya Pandeliimon Rum Ortodoks Kilisesi, Beth Nissim Sinagogu, Marco Paşa mezarı, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Anadolu Yakası sahilinin en güzel semtlerinden Beylerbeyi; Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi (Hamid-i Evvel) Camisi, Uryanizade Camisi, geleneksel Boğaziçi yaşamının izlerini görebileceğimiz Çengelköy, Kuleli Askeri Lisesi, Çınaraltı Camisi, Çınaraltı, Kandilli, Küçüksu Kasrı, Mihrişah Sultan Çeşmesi, Mihrişah Sultan Camisi, Küçüksu Çayırı sokak dokuları, müdavimler, anılar, yalılar, sivil mimari örnekleri… Bazı yapılar dışarıdan görülecektir. Öğle yemeği programımıza dahil değildir. Beylerbeyi Sarayı ve Küçüksu Kasrı giriş bileti fiyatımıza dahildir.


BOĞAZİÇİ YALILARI
Tekneyle Boğaz ve Boğaz’ın geçmişte yaşanmış öyküleri...
İstanbul’un tarihine Boğaz ve Boğaz’ın geçmişte yaşanmış öyküleri ile tanıklık ediyor, Boğaziçi kültürünün bir parçası olan yalılar, saraylar ve mimari yapılarını özel teknemizden seyre dalıyoruz: Dolmabahçe Sarayı, eski Feriye sarayları, Ortaköy yapıları, Rumelihisarı, Şerifler Yalısı, Sadberk Hanım Müzesi, İstinye - Tarabya yapıları, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Amcazade Yalısı, Kanlıca - Anadolu Hisarı yalıları, Küçüksu Kasrı, Kont Ostrorog Yalısı, Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Camisi ve Fethi Ahmed Paşa Yalısı…
FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.