Adım Adım İstanbul

(14) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.
İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
İstanbul'da bulunan başlıca hanların ve çarşıların arasında geçmişe yolculuk.İSTANBUL'DA KÖŞK VE KASIRLAR
Uzmanı ile eski İstanbul’un bir başka yönünün varolan kasır ve köşklerde algılanması.
Ihlamur Kasrı (Merasim Köşkü, Maiyet Köşkü), Aynalıkavak Kasrı, Maslak Kasırları (Kasr-ı Hümayun, Mabeyn-i Hümayun, Çadır Köşkleri) ve Şale Kasrı.


ESKİHİSAR - GÖLYAZI
Bizans imparatorlarından Kantakuzenos’a göre Gebze’nin bir iskelesi olan Eskihisar.
Eşsiz güzelliği ile Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı, Rum evleri, yeni restore edilen Tarihi Yeldeğirmeni, Bizans ve Osmanlı tarihi öğeleri, Eskihisar Kalesi Osman Hamdi Bey Evi.


DÜNDEN BUGÜNE SAMATYA

Narlıkapı, Analipsis Rum Kilisesi, Ayios Yeorgios Kiparisas Rum Kilisesi, Ağa Hamamı, Arap Kuyusu (Hacı Hüseyin) Mescidi, Anarad Higutyun Ermeni Katolik Kilisesi, Surp Kevork (Sulu Manastır) Ermeni Kilisesi, Ayios Minas Kilisesi, Abdi Çelebi (Yedim İçtim) Camisi, tarihi evler ve sokaklar, çeşmeler, sokak dokusu…


İSTANBUL’DA EDEBİYATIN AYAK İZLERİ
İstanbul’da edebiyat camiasına ilişkin kişiler, anılar, mekanlar…
Tevfik Fikret - Aşiyan Müzesi, Cihangir - Orhan Kemal Müzesi, Turkuaz Sahaf, Mithat Cemal Kuntay ve Mehmet Akif Ersoy’un Evi: Mısır Apartmanı (Dışarıdan – D), Markiz, Lebon Pastanesi, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Narmanlı Han’ı, Beyoğlu sahaflarının bulunduğu Aslıhan Pasajı, Nisuaz Pastanesi, Papirüs Bar


İZNİK

Surlar ve kapılar, Roma Tiyatrosu, Ayasofya, kilise kalıntıları, İsmail Bey Hamamı...


AYASTEFANOS’TAN YEŞİLKÖY’E

Havacılık Müzesi, Yeşilköy Tren İstasyonu, İstasyon Caddesi, Semprini Evleri, Pietro Bello Evi, Latin Katolik Mezarlığı (D - dışarıdan), Rum İlkokulu, Mecidiye Çeşmesi, Ayios Stefanos Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Stepannos Ermeni Kilisesi , San Stefano Latin Katolik Kilisesi, Schindler Evi, Ferry Evleri, Crepins'lerin Evi, Rönepark ve Florya Atatürk Köşkü, özel kişiler, Levantenler, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu…BOĞAZİÇİ YALILARI
Boğaziçi Kültürü ve deniz motoru ile Boğaziçi'ndeki eserlerin dışarıdan incelenmesi
Boğaziçi Kültürü ve özel tekne ile Boğaziçi'ndeki eserlerin dışarıdan incelenmesi: Dolmabahçe Sarayı, eski Feriye sarayları, Ortaköy yapıları, Rumelihisarı, Şerifler Yalısı, Sadberk Hanım Müzesi, İstinye - Tarabya yapıları, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Amcazade Yalısı, Kanlıca - Anadolu Hisarı yalıları, Küçüksu Kasrı, Kont Ostrorog Yalısı, Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Camisi ve Fethi Ahmed Paşa Yalısı…


KARİYE MÜZESİ VE TEKFUR SARAYI’NDAN FETHİYE CAMİSİ’NE BİZANS - OSMANLI YAPILARI
Kariye Müzesi, Tekfur Sarayı, Hançerli Kilise, Musevi yapıları...
Kariye Müzesi, Tekfur Sarayı, Hançerli Kilise, Musevi yapıları, Fethiye Camisi (Pammakaristos) Güney binası, Hirami Ahmet Paşa Camisi ve Murat Molla Kütüphanesi.


SARIKAVAK KALESİ - DARLIK DERE VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ
İstanbullu olup da İstanbul’da bilmediğimiz mekânlara keşif gezisi.
Şile’ye, oradan Tekeköy’e gidiş. Darlık Dere Vadisi’ni izleyerek Sarıkavak Kalesi’ne yürüyüş. (Molalarla birlikte yürüyüşün toplam süresi 5 - 6 saattir.)


TARİHİ YARIMADA: SULTANAHMET VE ÇEVRESİ
Bu gezinin detayları planlanma aşamasındadır.
Ayasofya Müzesi, Augusteion, Milion, Hipodrom, Antiokhos ve Lausos Sarayları kalıntıları, Alman Çeşmesi, Sultanahmet Camisi, Sultanahmet Arastası, Mozaik Müzesi (Büyük Saray Mozaikleri) ve Aya İrini.

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.