Adım Adım İstanbul

(6) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.
HEYBELİADA

Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Evi, Aya Triada Kilisesi (Rum Lisesi), Krimnos Kilisesi (Aya Yorgi), Heybeliada Camisi, ilginç sokaklar, köşkler, sivil mimari örnekleri…Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.


50. YILINDA 68’İN İSTANBUL’U
Canlı Tanıklarıyla birlikte…
Buluşma Yeri ve Saati: Balmumcu, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Salonu, saat: 09.00. Gezimizde araç kullanılacak olup, gezi yürüyüş içermektedir.


OSMAN HAMDİ BEY’İN İZİNDE İSTANBUL
Arkeoloji Müzeleri’nin kuruluşunun 127. yılında…
Kadıköy’ün ilk şehremini Osman Hamdi Bey'in izinde Kadıköy Şehremaneti Binası; Milli Saraylar Resim Müzesi; Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk güzel sanatlar okulu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi; Tophane’den Karaköy’e Tünel ile Pera, Pera Müzesi’nde Osman Hamdi Bey’in eserlerinin incelenmesi; Gülhane Osman Hamdi Bey Yokuşu; Arkeoloji Müzesi gezisi


GÜNBATIMINDA DÜNYAYI SEYREDEN KÜLLİYE: SÜLEYMANİYE
Günbatımında Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği muhteşem Süleymaniye...
Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği bu muhteşem yapıyı duayenlerimizin anlatımlarıyla gün batımında tanımaya başlayacak, akşamla yatsı vakitleri arasında gezeceğiz.


KARİYE'DE BİR GECE
Kariye Müzesi'ne bir gece ziyareti...
Kariye Müzesi FEST Travel gezginlerine özel olarak 19.00-20.30 saatleri arasında kapılarını açıyor. Kariye Müzesi gezimiz sonrasında Asitane Restaurant'ta akşam yemeğimizi alıyoruz.


TÜRK DENİZ TARİHİ
Bambaşka bir Türk Deniz Tarihi anlatısı…
Beşiktaş Deniz Müzesi’nde buluşma, Kayıklar galerisi ve müze koleksiyonlarının detaylı gezilmesi. Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi’ne yanaşacak bir özel teknede kumanya ve ikramlarımızla Haliç Tershaneleri anlatısı ardından Rahmi Koç Müzesi’ne yanaşma. Müzedeki Deniz Tarihi Koleksiyonu ile müze gezisi ve ardından Uluçalireis Denizaltısı'nın görülmesi ve gezinin Rahmi Koç Müzesi’nde sonlanması...
FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.