Adım Adım İstanbul

(37) adet gezi bulundu

FEST Travel’ın 1988 yılında “İstanbul’la Tanışın!” çağrısıyla başlattığı Adım Adım İstanbul® gezileri, yanından geçip gittiğimiz bir tarihin en önemli duraklarını bizlere hatırlatıyor; bir kenti tanıma, sevme ve sahip çıkma bilincini körüklüyor.
  • Gezi Temaları
  • Tarihler
  • 3  Eylül 2017
  • 18  Ekim 2017
  • 13  Kasım 2017
  • 11  Aralık 2017
  • 1  Mart 2018
  • Ülkeler
FENER BALAT AYVANSARAY
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi...
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi) (restorasyonda), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-u Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ferruh Kethüda Camisi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


SAKİN ŞEHİR VİZE ve BAĞ YOLCULUĞU
Sakin şehir Vize gezisi ve bağ rotası
Istanbul’dan Vize'ye hareket. Sakin şehir Vize gezisi: Antik tiyatro, Küçük Ayasofya Kilisesi, Vize Kalesi. Öğle yemeği ve şarap tadımı için Vize’den Vino Dessera Bağları’na gidiş.


“Sakin Şehir”lere yolculuk: TARAKLI - GÖYNÜK
Sakin Şehir “cittaslow” ünvanı ile Taraklı ve Göynük
Taraklı; Yunus Paşa Camisi (Kurşunlu Camisi), Asırlık Çınar Ağacı, Taraklı evleri, Tarihi Han ve Hamam, arnavut kaldırımlı Taraklı sokakları, Göynük, nam-ı diğer “Koinon Gallicanon”, Tarihi Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camisi, Akşemsettin Türbesi, Ömer Sıkkinî (Bıçakçı Ömer Dede) Türbesi, Göynük; Göynük evleri ve sokak dokusu.


EDİRNEKAPI'DAN AYVANSARAY'A®

Ayios Dimitrios Kilisesi, Edirne Kapısı, bölge surları ve kapılar, Mihrimah Sultan Külliyesi, Panayia Uranon Kilisesi, İştipol Sinagogu ve çevre yapılar...


KEREMALİ DAĞI FLORASI ÇİĞDEM VE DİKMEN YAYLALARI
Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi
Doğu-Batı uzantısı içerisinde yer alan Batı Karadeniz dağ silsilesinin en batısını oluşturan dağlardan biri olan Hendek ilçesinin güneyindeki Keremali Dağı’nın (1700 m), iğne ve yapraklı ormanlardan oluşan zengin bitki örtüsünün gezilmesi, göknar, sarıçam, porsuk, kayın, akçaağaç, dişbudak, üvez, karaağaç, ıhlamur ağaçlarının ve diğer ağaç ve çalı türlerinin tanınması, doğal yapısıyla ilgi çeken yayla evleri, yüksek çayır otlarından oluşan ve hafif eğimli tepeleri ile doğal bir peyzaj güzelliği sunan 1500 ve 1600 metredeki Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi. (Bu gezi yürüyüşlüdür.)


İZNİK

Surlar ve kapılar, Roma Tiyatrosu, Ayasofya, kilise kalıntıları, İsmail Bey Hamamı...


İSTANBUL'UN SON KALAN BAKİR KIYILARI: ŞİLE BÖLGESİ
İstanbul'un son bakir kıyı bölgesi Şile'ye fotoğraf gezisi
Fotoğraf gezisi olarak gerçekleştireceğimiz bu ilk ve özel programımızda sabah İstanbul’dan hareket ederek Riva yolu üzerinden Karakiraz ve Karaburun bölgesine gideceğiz. Sahilköy kumullarını da görerek Şile üzerinden İstanbul’a geri dönüş gerçekleştireceğiz.


HAYRETTİN KARACA'NIN AĞAÇLARI KARACA ARBORETUM-TERMAL
Türkiye’nin İlk Özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi)
Türkiye’nin ilk özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi); bitki türlerinin botanik ve kullanım özellikleri; yetişme koşullarının incelenmesi ve tanıtılması


FETİH YA DA DÜŞÜŞ: İSTANBUL’UN YENİDEN KURGULANMASI

Panaroma 1453 Tarih Müzesi, Yedikule Hisarı (Dışarıdan), Tekfur Sarayı, Surlar, Fatih Külliyesi, Balat, Yavuz Sultan Selim Camisi.


DÜNDEN BUGÜNE SAMATYA

Narlıkapı, Analipsis Rum Kilisesi, Ayios Yeorgios Kiparisas Rum Kilisesi, Ağa Hamamı, Arap Kuyusu (Hacı Hüseyin) Mescidi, Anarad Higutyun Ermeni Katolik Kilisesi, Surp Kevork (Sulu Manastır) Ermeni Kilisesi, Ayios Minas Kilisesi, Abdi Çelebi (Yedim İçtim) Camisi, tarihi evler ve sokaklar, çeşmeler, sokak dokusu…


BELGRAD ORMANI FLORASI - ATATÜRK ARBORETUMU
Bir Biyolojik Çeşitlilik Keşif Gezisi
Karadeniz kıyılarına kadar uzanan, İstanbul’un önemli su rezervlerini barındıran Belgrad Ormanı bitki örtüsünün ve bitki topluluklarının incelenmesi.


İSTANBUL'UN HANLARI VE ÇARŞILARI
İstanbul'da bulunan başlıca hanların ve çarşıların arasında geçmişe yolculuk.


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.