TÜRKİYE

(60) adet gezi bulundu

Topraklarının büyük bölümü Anadolu'ya, küçük bir bölümü ise Balkanlar'ın uzantısı olan Trakya'ya yayılmış bir ülke. Kuzeybatıda Bulgaristan, batıda Yunanistan, kuzeydoğuda Gürcistan, doğuda Ermenistan, İran ve Azerbaycan'ın ekslav toprağı Nahçıvan, güneydoğuda ise Irak ve Suriye komşusudur. Güneyini Akdeniz, batısını Ege Denizi ve kuzeyini Karadeniz çevreler. Marmara Denizi ise İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı ile birlikte Anadolu'yu Trakya'dan yani Asya'yı Avrupa'dan ayırır.
 • Ülkeler
 • Tarihler
 • 4  Eylül 2017
 • 22  Ekim 2017
 • 18  Kasım 2017
 • 19  Aralık 2017
 • 5  Ocak 2018
 • 8  Şubat 2018
 • 4  Mart 2018
 • 3  Nisan 2018
 • 1  Mayıs 2018
 • 1  Temmuz 2018
 • 1  Ağustos 2018
DİVRİĞİ – KEMALİYE – SİVAS
Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin binbir tonu arasındaki evleriyle Kemaliye, Meragalı Piruzoğlu Mimar Üstad Hasan ve Kale Camisi / Turan Melek, Ahmed Şah, Hürremşah


FENER BALAT AYVANSARAY
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi...
Cibali, Aya Kapı, Aya Nikola Rum Ortodoks Kilisesi, Gül Camisi, Kantemir Evi, Fener Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Patrikhane ve Aya Yorgi Kilisesi, Sveti Stefan (Bulgar Ortodoks Kilisesi) (restorasyonda), Balat İoannis Prodromos Kilisesi (Tur-u Sina Manastırı), Balat, Surp Hıresdagabed Ermeni Kilisesi, Ferruh Kethüda Camisi, Ayvansaray, Vlaherna Ayazma ve Kilisesi, ilginç Yahudi, Rum ve Ermeni yapıları, surlar, sivil mimarlık örnekleri ve sokak dokusu.


SAKİN ŞEHİR VİZE ve BAĞ YOLCULUĞU
Sakin şehir Vize gezisi ve bağ rotası
Istanbul’dan Vize'ye hareket. Sakin şehir Vize gezisi: Antik tiyatro, Küçük Ayasofya Kilisesi, Vize Kalesi. Öğle yemeği ve şarap tadımı için Vize’den Vino Dessera Bağları’na gidiş.


“Sakin Şehir”lere yolculuk: TARAKLI - GÖYNÜK
Sakin Şehir “cittaslow” ünvanı ile Taraklı ve Göynük
Taraklı; Yunus Paşa Camisi (Kurşunlu Camisi), Asırlık Çınar Ağacı, Taraklı evleri, Tarihi Han ve Hamam, arnavut kaldırımlı Taraklı sokakları, Göynük, nam-ı diğer “Koinon Gallicanon”, Tarihi Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camisi, Akşemsettin Türbesi, Ömer Sıkkinî (Bıçakçı Ömer Dede) Türbesi, Göynük; Göynük evleri ve sokak dokusu.


EDİRNEKAPI'DAN AYVANSARAY'A®

Ayios Dimitrios Kilisesi, Edirne Kapısı, bölge surları ve kapılar, Mihrimah Sultan Külliyesi, Panayia Uranon Kilisesi, İştipol Sinagogu ve çevre yapılar...


KEREMALİ DAĞI FLORASI ÇİĞDEM VE DİKMEN YAYLALARI
Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi
Doğu-Batı uzantısı içerisinde yer alan Batı Karadeniz dağ silsilesinin en batısını oluşturan dağlardan biri olan Hendek ilçesinin güneyindeki Keremali Dağı’nın (1700 m), iğne ve yapraklı ormanlardan oluşan zengin bitki örtüsünün gezilmesi, göknar, sarıçam, porsuk, kayın, akçaağaç, dişbudak, üvez, karaağaç, ıhlamur ağaçlarının ve diğer ağaç ve çalı türlerinin tanınması, doğal yapısıyla ilgi çeken yayla evleri, yüksek çayır otlarından oluşan ve hafif eğimli tepeleri ile doğal bir peyzaj güzelliği sunan 1500 ve 1600 metredeki Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi. (Bu gezi yürüyüşlüdür.)


İZNİK

Surlar ve kapılar, Roma Tiyatrosu, Ayasofya, kilise kalıntıları, İsmail Bey Hamamı...


HAFTASONU EDİRNE
Osmanlı payitahtı Edirne ve hanlar, hamamlar, camiler, medreseler, çarşılar, köprüler.
Selimiye Camisi, 3 imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih mirası; hanlar, hamamlar, camiler, medreseler, çarşılar, köprüler, hastaların su ve müzik sesiyle tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi, pehlivanların meydanı Sarayiçi ve Edirne’ye özgü lezzetler


İSTANBUL'UN SON KALAN BAKİR KIYILARI: ŞİLE BÖLGESİ
İstanbul'un son bakir kıyı bölgesi Şile'ye fotoğraf gezisi
Fotoğraf gezisi olarak gerçekleştireceğimiz bu ilk ve özel programımızda sabah İstanbul’dan hareket ederek Riva yolu üzerinden Karakiraz ve Karaburun bölgesine gideceğiz. Sahilköy kumullarını da görerek Şile üzerinden İstanbul’a geri dönüş gerçekleştireceğiz.


HAYRETTİN KARACA'NIN AĞAÇLARI KARACA ARBORETUM-TERMAL
Türkiye’nin İlk Özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi)
Türkiye’nin ilk özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi); bitki türlerinin botanik ve kullanım özellikleri; yetişme koşullarının incelenmesi ve tanıtılması
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.