GANA

(2) adet gezi bulundu

Afrika kıtasının batısında yer alan bir ülkedir. Ülkenin komşularını Fildişi Sahili, Burkina Faso ve Togo oluştururken, güneyinde Gine Körfezi (Atlas Okyanusu) yer almaktadır. Ülke sınırları içerisinde yer alan zengin maden yataklarının en önemli parçasını oluşturan maden olan altın nedeniyle eski koloni sahibi Birleşik Krallık ülkeye koloni döneminde Altın Sahili ismini vermiştir. Ülkenin en büyük şehri ve başkenti Accra'dır.
  • Ülkeler
  • Tarihler
  • 1  Ocak 2020
  • 1  Şubat 2020
  • Kıtalar
MÜNFERİT GANA - TOGO - BENİN / VOODOO FESTİVALİ
Başka bir dünyanın kültürel festivali….
Batı Afrika’da üç ülke; Gana, Benin ve Togo / Yılda sadece bir gün, 10 Ocak’ta Benin’de gerçekleşen ‘Voodoo Festivali / Gana, Benin, Togo, Nijerya ve civar ülkelerin inandığı şifa vermek üzere bir tür inançtan doğan animist din Voodoo / Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif / İsmini Batı Afrika’nın ilk imparatorluğundan alan Gana / Ashanti Krallığı’nın merkezi Kumasi / Afrika’nın henüz tanışılmamış yüzleri / Başka bir dünyanın kültürel festivali….


AFRİKA'NIN GİZEMLİ ÜLKELERİ: GANA - TOGO - BENİN
Afrika’nın henüz tanışılmamış yüzleri...
Batı Afrika’nın gizemli topraklarında unutulmaz bir keşif; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Elmina ve Cape Coast Kaleleri; eski bir Alman kolonisi olan Ho; Batı Afrika’nın en yüksek şelalesi Vli; Gana’nın turizm yıldızı Cape Coast; doğa ile baş başa kalabileceğiniz Kakum Ulusal Parkı; Kutsal Piton Tapınağı; Ashanti Krallığı’nın merkezi Kumasi; göl üzerine kurulu üç bin evle Batı Afrika’nın Venedik’i sayılan GanvieİLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.