MEKSİKA GUATEMALA GEZİSİ

OECONOMICA: MEKSİKA - GUATEMALA GEZİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 23 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Orta ve Kuzey Amerika coğrafyasının tarihi şehirleri Cancun, Tulum, Merida, Campeche, Palenque, Flores, Guatemala City, Atitlan, Antigua ve Mexico City.

9 Mart Cumartesi: İSTANBUL - FRANKFURT - CANCUN

Saat 05.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Lufthansa Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 07.15’te Lufthansa Havayolları’nın LH 1305 sefer sayılı uçuşuyla Frankfurt’a hareket. Yerel saatle 14.30’da LH 514 sefer sayılı bağlantılı uçuşla Cancun’a hareket. Yerel saatle 20.35’te Cancun’a varış. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

10 Mart Pazar: CANCUN - TULUM - CANCUN

Kahvaltı sonrası Tulum’a hareket. Tulum  gezisi. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

11 Mart Pazartesi: CANCUN - CHICHEN ITZA - MERIDA

Chichen Itza’ya hareket. Maya ve Toltek sentezinin en görkemli örneği Chichen Itza gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Merida’ya hareket. Merida merkezinde kısa bir yürüyüş. Otelde konaklama.

12 Mart Salı: MERIDA - UXMAL - KABAH - CAMPECHE

Uxmal’a hareket. Yucatan Bölgesi’ndeki Puuc Yolu’nun en önemli iki merkezi Kabah ve Uxmal’da Maya gizeminin izlerini sürme. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Campeche’ye hareket. Campeche merkezinde kısa bir yürüyüş.  Otelde konaklama.

13 Mart Çarşamba: CAMPECHE - PALENQUE

Palenque’ye hareket. Otelde öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Palenque gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

14 Mart Perşembe: PALENQUE - BONAMPAK - FLORES

Bonampak gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tekneyle Usumacinta Nehri’ni geçtikten sonra Guatemala’ya varış. Flores’e hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

15 Mart Cuma: FLORES

Kuzey Guatemala’nın en büyük Maya komplekslerinden biri olan Yaxha Ulusal Parkı ve Topoxte adası içindeki içindeki Maya kalıntılarında gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

16 Mart Cumartesi: FLORES - GUATEMALA CITY

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Tikal Ulusal Parkı içindeki Maya kalıntılarında gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yerel havayollarıyla Guatemala City’ye uçuş. Guatemala’ya varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

17 Mart Pazar: GUATEMALA CITY- CHICHICASTENANGO - ATITLAN

Kahvaltının ardından Chichicastenango’ya hareket. Chichicastenango’nun çok renkli pazar yerinde Quiche Mayaları’nın hâlâ yaşayan kültür mirası ile tanışma. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Santo Tomas Kilisesi’nde köylülerin Pagan özellikler taşıyan ayinlerini izleme. Atitlan’a gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

18 Mart Pazartesi: ATITLAN - ANTIGUA

Tekneyle Atitlan Gölü gezisi. Santiago Atitlan Köyü’nde yürüyüşlü gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Antigua kenti ve çevresinde geziler. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

19 Mart Salı: ANTIGUA - GUATEMALA CITY - MEXICO CITY

Guatemala City’ye hareket. Kısa bir başkent gezisi. Yerel havayollarıyla Mexico City’ye hareket. Havalimanında karşılanma. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

20 Mart Çarşamba: MEXICO CITY - TEOTIHUACAN - MEXICO CITY

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Teotihuacan’a hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği.  Güneş ve Ay Piramitleri gezileri. Mexico City’ye dönerken Guadalupe Azize Meryem Kilisesi’ni ziyaret. Otelde konaklama.

21 Mart Perşembe: MEXICO CITY

Ulusal Antropoloji Müzesi, Frida Kahlo Müzesi ve Leon Troçki Müzesi ziyaretleri. Yerel bir lokantada öğle ve akşam yemeği. Otelde konaklama.

22 Mart Cuma: MEXICO CITY - FRANKFURT

Kahvaltı sonrası şehir gezisi: Zocalo Meydanı, Katedral, Ulusal Saray (Diego Rivera’nın duvar resimleri)  ve Güzel Sanatlar Müzesi gezileri. Havalimanına transfer. Lufthansa Havayolları’na ait LH 499 sefer sayılı uçuşla saat 21.05’te Frankfurt’a hareket. Uçakta geceleme.

23 Mart Cumartesi: FRANKFURT - İSTANBUL

Yerel saatle 14.50’de Frankfurt’a varış. Yerel saatle 19.50’de LH 1304 sefer sayılı bağlantılı uçuşla İstanbul’a hareket. Saat 00.45’te (24 Mart) İstanbul Atatürk Havalimanı’na

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • Bilet kesim bedeli,
 • Havalimanı vergileri ve harçları (şu an 390 USD),
 • Tüm transferler,
 • 4 yıldızlı otellerde 13 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 11 öğle ve 10 akşam yemeği,
 • Tüm müze, ulusal park ve ören yeri girişleri,
 • FEST Travel profesyonel rehberlik ve yerel rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere ve şoförlere bahşiş toplanmıyor),
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel ‘Oeconomica Meksika -Guatemala’ gezi kitabı,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi için sizin adınıza yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Havaalanı dönüş transferi.Tüm gezi güzeldi. Özellikle kanal gezisi ve müzik çok etkileyiciydi. Meksika'yı hissettik. Rehberimizin de çok iyi bir rehber olduğunu düşünüyorum. Gezi güzel düzenlenmiş, programı iyi hazırlanmış. Ekonomik program olmasına karşın her şey çok güzeldi.
Kanoda yenilen öğlen yemeği ve yanında canlı müzik çok güzeldi. Her şey çok güzeldi, yemek seçimleri de öyle. Araçlar çok rahattı. 
 
 
 
Gezi mükemmel. Hem program açısından hem de rehberlik hizmeti açısından üst düzey kaliteliydi. 
Guatemala en çok ilgimi çeken yerlerden biriydi, renkli ve otantik. 3. Oeconomica gezim ve sorun olan hiçbir şeye rastlamadım. Gezi muhteşemdi. 
Rehberlik ve tanıtım hizmeti çok iyi. Gezimizi çok beğendim. Çok memnunum. Ekonomik ve kaliteli olduğu için tavsiye ederim. 

Rehberimiz Sayat Bey, tanıtım toplantısında, kararınız için sizi tebrik ederim, en güzel turlardan birisini yapacağız, dediği zaman, biraz şüphe ile karşılamıştım. Ancak kıtalar arası uçuş hariç, 14 gün boyunca birbirine hiç de yakın olmayan 11 değişik şehirde gecelemek ve buralara ulaşmak için haliyle bayağı bir zamanı yollarda geçirmek pahasına da olsa, gördüğüm birbirinde ilginç yerler, O'nu haklı çıkardı.
Yere batan Mexico City, alışılmıştan farklı piramitler, derin kanyon, duman püsküren volkan, Şaman Hanım ve daha birçokları. Yorucu, ama güzel bir gezi oldu. Yalnız bu yorgunluğu, kıyısına kadar gidip, içimizi çekerek hemen ayrıldığımız Cancun'da, hiç olmazsa bir tam gün kalınsa idi, bayağı atabilirdik. Neyse ki, gezinin son günü, Fest'in jesti, Dr. Selâhattin'in büyük katkıları ile yenilen eğlenceli yılbaşı yemeği, ertesi günü çıkacağımız dönüş yolu için kuvvet toplamamıza vesile oldu. Burada, öksürüklerimle gruba verdiğim rahatsızlık için tekrar özür dilemeyi, bu öksürüğün geçmesi için büyük gayret gösteren Dr. Selâhattin'e teşekkür etmeyi, bu geziye katılmayı düşünenlere de muhakkak gitmelerini tavsiye etmeyi de bir borç bilirim. Rehberimiz Sayat Bey'e ve bu geziyi tertip eden Fest'e çok teşekkürler. Yeni yılınızı sağlık, huzur ve başarı ile geçirmenizi dilerim.
Ünal AYDINER

Meksika'dan dun donduk. Muhtesem bir seyahatti. 17 gun olmasina , 12 otel degistirmemize ragmen , her yeni gun , bir oncekine gore daha guzel gecti. Sayat Bey superdi , grup cok komik ve uyumluydu. Sizin nezdinizde FEST'e tesekkur ederiz.
BARCELO PREMIUM   (veya benzeri)
Guatemala
Guatemala City
Camino Real Antigua   (veya benzeri)
Guatemala
Antigua Guatemala
CASADA del BALAM   (veya benzeri)
Meksika
Merida
HOTEL MISION   (veya benzeri)
Meksika
Palenque
HOTEL PLAZA   (veya benzeri)
Meksika
Campeche
NH Mexico City Centro Historico   (veya benzeri)
Meksika
Palma, 42 Centro, 06600 Meksiko, Meksika
POSADA de DON RODRIGO   (veya benzeri)
Guatemala
Atitlan
VILLA MAYA   (veya benzeri)
Guatemala
Flores


Gezi Ücreti

4.750
( 25.255 )

Tek kişilik oda farkı

750
( 3.988 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
09 - 23 Mart 2019
(14 gece 15 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.