SİCİLYA GEZİSİ

OECONOMICA: KÜLTÜRLER YUMAĞI SİCİLYA GEZİSİGEZİ DETAYI

Palermo / Etna Yanardağı / Dağların doruğunda, asırlar öncesini bugüne taşıyan Erice kasabası / 19. yüzyıl entelektüellerinin ünlü “Grand Tour” güzergâhı üzerinde bulunan, Taormina / Eski Yunan, Roma, Bizans, Musevi, Hıristiyan, İslam, Norman, Lombard, Katalan kültürleri ve efsaneleriyle İtalya’nın karanlık atı Sicilya…

29 Ağustos Salı: İSTANBUL - KATANYA

Saat 14.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 16.40’ta TK 1395 sefer sayılı uçuşla Katanya’ya hareket. Yerel saatle 18.05’te varış. Otelde konaklama.

30 Ağustos Çarşamba: KATANYA - PALERMO

Palermo’ya hareket. Palermo’ya varış ve kent gezisi: Aziz Giovanni degli Eremiti Kilisesi, Utanç Çeşmesi, Porta Nuova Kapısı, Castelnuovo Meydanı, Massimo ve Garibaldi Tiyatrosu ile Capella Palatina. Otelde konaklama.

31 Ağustos Perşembe: PALERMO - MONREALE - SEGESTA - AGRIGENTO

Monreale’ye hareket ve ikiz kuleli Norman Katedrali gezisi. Agrigento’ya hareket. Yol üzerinde, Erycina Venüsü’ne adanmış tapınağı ile ünlenen Erice kasabası gezisi. Dorik stilin en saf haliyle oluşturulmuş mabetlerin ve diğer kalıntıların yer aldığı Segesta antik kenti ve Selinunte Tapınakları gezileri. Agrigento’ya varış. Otelde konaklama.

1 Eylül Cuma: AGRIGENTO - PIAZZA ARMENIA - SIRACUSA

Sicilya’yı adeta ikinci Yunanistan yapan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki pek çok tapınağı ile ünlü Agrigento antik kenti ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Roma dönemi mozaikleri ile ünlü Villa Romana del Casale gezileri. Siracusa’ya varış. Otelde konaklama.

2 Eylül Cumartesi: SIRACUSA – VAL DI NOTO - TAORMINA

Arşimet’in kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Siracusa’da ve farklı dönemlerden kalan farklı yerleşim bölgelerinde gezi: Eski Yunan döneminden Ortygia, Neapolis ve 17. yüzyılda yeniden inşa edilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Val di Noto kasabası. Taormina’ya hareket. dondurma tadımı. Taormina’ya varış. Otelde konaklama.

3 Eylül Pazar: TAORMİNA - ETNA YANARDAĞI - TAORMİNA

Hava koşullarının ve diğer koşulların imkân vermesi durumunda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Etna Yanardağı gezisi. Taormina’ya dönüş ve panoramik kent gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

4 Eylül Pazartesi: TAORMİNA - KATANYA - İSTANBUL

Havalimanına transfer. Saat 09.20’de TK 1394 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 12.40’ta varış.

Genel olarak çok memnun kaldı fakat Taormina gezisi en keyif aldığım andı. Bütün program çok güzel organize edilmişti. Bütün görmemiz gereken yerleri gördüm gibi hissediyorum. Keyifli, öğretici ve eğlenceliydi.
Kültür gezisi yaparken keyifli yemek, eğlence, gezme programları yapabilmek çok güzeldi. İyi bir organizasyon. 
Bütün kültür katmanları ve coğrafik yapı çok güzel. Gezi güzel tasarlanmış ve çok iyi uygulandı. Gezi rehberimiz de olağanüstüydü. Grup hakimiyeti, insan ilişkileri, grubu bir arada tutma yeteneği çok güzeldi. Bizimle kahvaltıdan yatmaya gidene kadar ihtimamla ilgilendi. Her konuda sorumuzu zengin bilgisi ile cevapladı. 
Gezinin her bölümü güzeldi. Mükemmel bir rehberimiz vardı. Rehberimiz gerçekten işini seven bir rehberdi. 
Çok iyi planlanmış, her şey tıkır tıkır işledi. Rehberlik hizmetleri çok iyiydi. 
Taormina'ya bayıldık. Ortigia çok keyifliyfi. Küçük, şirin bir kasaba ve deniz kumları turun en güzel kısmıydı. Her anlamda doğru bir turdu. İnsanlar da harikaydı. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.