OECONOMICA: PERU - BOLİVYAGEZİ DETAYI


Cuzco ve Lima tarihi şehir merkezleri,  hâlâ çözülememiş gizemiyle Machu Picchu, Efsanevi İnka İmparatorluğu, Nazca Çizgileri ve İnka öncesi dönemlere ait kalıntılarıyla Tivanaku, dünyanın en yüksek başkenti La Paz, sazlıklardan yapılmış yüzen köyleriyle Uros Halkı ve Kutsal Vadi’de Şaman ayini…
 
 
24 Ağustos Perşembe : İSTANBUL - AMSTERDAM - LİMA

Saat 04.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. KLM Havayolları’na ait KL1610 sefer sayılı uçuşla saat 06.00’da Amsterdam’a hareket. Yerel saatle 08.30’da varış. KLM Havayolları’na ait KL743 sefer sayılı uçuşla saat 12.35’te Lima’ya hareket. Yerel saatle 18.10’da Lima’ya varış. Otelde konaklama.

25 Ağustos Cuma: LİMA

 Lima şehir gezisi: Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasına sahip Miraflores Âşıklar Parkı, antik Lima kültüründe tören merkezi olarak kullanılan Huaca Pucllana, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Katedral, Aziz Domingo Manastırı, Kolomb öncesi sanatın 4000 yıllık örneklerini sergileyen ünlü Larco Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Monterrico bölgesine gidiş. Mujica Gallo ailesine ait Altın Müzesi ve Huaca Huallamarca Tapınağı gezisi. Otelde konaklama.

26 Ağustos Cumartesi: LİMA - CUZCO

Havalimanına transfer. Avianca Havayolları’na ait AV1117 sefer sayılı uçuşla saat 09.00’da Cuzco’ya hareket. Yerel saatle 10.10’da varışın ardından Sacsayhuaman’a hareket. Tarihi İnka ören yerinin görülmesinin ardından Güneş Tapınağı olarak bilinen Korikancha Tapınağı gezisi. Otelde konaklama.

27 Ağustos Pazar: CUZCO - KUTSAL VADİ

Kutsal Vadi bölgesine hareket. Yolda Puka Pukara ve Kenko gezileri. Yerel pazarıyla ünlü Pisac kasabasına varış ve pazar gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hava karardıktan sonra, insanlar ve ruhlar arasında iletişim kurulduğuna inanılan ve tılsımlı kâselerle kupaların kullanıldığı Şaman ayininin izlenmesi. Otelde konaklama.

28 Ağustos Pazartesi: KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU

Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer. Trenle saat 07.05’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya hareket. Tüm gün Machu Picchu gezisi. Akşam saatlerinde otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

29 Ağustos Salı: MACHU PICCHU - CUZCO

Saat 10.55’te trenle Cuzco’ya hareket. Saat 12.32’de varış. Ardından yürüyerek Cuzco şehir gezisi: Katedral, kiliseler ve sokaklar. Otele dönüş. Otelde konaklama.

30 Ağustos Çarşamba: CUZCO - PUNO

Puno’ya hareket. Yol üzerinde Adhuaylillas kasabası şapeli ve Racchi kasabasında Tanrı Wiracocha Tapınağı ziyareti. Cusco ve Puno arasında doğal bir sınır olan La Raya manzaralı yerel bir lokantada öğle yemeği. Yerel lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

31 Ağustos Perşembe: PUNO - UROS ADALARI - COPACABANA - LA PAZ

Copacabana’ya hareket. Varışın ardından Copacabana Meryem Ana Kilisesi gezisi. Dünyanın yüksek rakımdaki göllerinden Titacaca’da seyir. Ay Adası’nı dolaşarak hidrofilli tekneyle Güneş Adası’na gidiş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hidrofilli tekneyle Cocotoni’ye hareket. Varışın ardından Huataja’da bulunan And Kökleri Ekolojik köyü gezisi. Limachi olarak adlandırılan ailelerden birinin günlük yaşamını yakından gözlemleme fırsatı. 3650 m yükseklikteki başkent La Paz’a hareket. Yerel bir lokantada müzikli akşam yemeği. Otelde konaklama.

1 Eylül Cuma: LA PAZ - TIWANAKU - JULIACA - LİMA

La Paz’a tepeden bakabilmek için teleferik istasyonuna transfer. Tepede fotoğraf molasının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Tiwanaku’ya hareket. İnkalardan önceki dönemlere ait mimari ve taş örneklerinin bulunduğu eski şehir gezisi: Güneş Kapısı ve Kalasasaya Tapınağı’nın görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından Puno Havalimanı’na transfer. Avianca Havayolları’na ait AV802 sefer sayılı uçuşla 21.25’te Lima’ya hareket. Yerel saatle 23.25’te varış. Otelde konaklama.

2 Eylül Cumartesi: LİMA - PARACAS

Pisco Havalimanı’na transfer. Chessna Grand Caravan uçaklarla sırrı hâlâ çözülememiş olan Nazcalardan kalma UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Nazca Çizgileri üzerinden uçarak Paracas’a varış. Otele transfer. Otelde konaklama.

3 Eylül Pazar: PARACAS - LİMA - AMSTERDAM

Ballestas Adaları etrafında gerçek bir kuş cenneti gezisi: Yalnızca denizden görülebilen ve Pasifik Okyanusu’na bakan tek jeoglif olan Şamdan Jeoglifi ile adalarda yaşayan Humbolt penguenlerini, pelikanları, deniz ayılarını ve deniz kuşlarını yakından gözlemleme. Ardından Lima Havalimanı’na transfer. KLM Havayolları’na ait KL744 sefer sayılı uçuşla saat 20.00’da Amsterdam’a hareket. Uçakta geceleme.

4 Eylül Pazartesi: AMSTERDAM - İSTANBUL

Yerel saatle 15.35’te Amsterdam’a varış. KLM Havayolları’na ait KL1617 sefer sayılı uçuşla 20.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 00.45’te İstanbul’a varış. (5 Eylül Pazartesi)

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • 20 USD bilet kesim bedeli,
 • Havalimanı vergileri (şu an 320 USD),
 • Tüm transferler,
 • 4 yıldızlı merkezi otellerde konaklama,
 • 3 akşam yemeği ve 5 öğle yemeği,
 • FEST Travel profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Peru - Bolivya” gezi kitabı,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Programda belirtilmeyen yemekler, yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Havalimanından eve dönüş transferi.
Gezi Ücreti

4.995
( 18.210 )

Tek kişilik oda farkı

750
( 2.734 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
24 Ağustos - 04 Eylül 2017

DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ

MAYIS (Satışı Tamamlandı)

02 - 14 Mayıs 2017
4.995 ( 18.210 )

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.