MISIR

(4) adet gezi bulundu

Kuzey Afrika'nın nüfusu en büyük olan ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Akdeniz ve Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Mısır'ın, batısında Libya, güneyinde ise Sudan yer almaktadır. Mısır, Asya kıtasında yer alan kısmı Sina Yarımadası üzerinden Filistin ve İsrail ile komşudur. Mısır'dan geçen Nil Nehri, sularını Akdeniz'e boşaltmaktadır.
  • Ülkeler
  • Özel Günler
  • Tarihler
  • 1  Mayıs 2017
  • 1  Ekim 2017
  • 1  Kasım 2017
  • 1  Aralık 2017
  • 1  Ocak 2018
  • Kıtalar
EXODUS: NİL VADİSİ
En eski ve en gizemli uygarlıklardan birinin bugüne uzanan gölgesinde unutulmayacak keşfi…
Dünyanın 7 harikasından birisi olan Giza Piramitleri, İbrahim’den Musa’ya, Akhenaton’dan Amon’a, İsa’dan Muhammed’e, Ramses’ten Sedat’a uzanan köklü bir tarih / Dünyanın en büyük antik dini mekânı olan Karnak Tapınağı, görkemli Mısır mimarisinin Nil Nehri kıyısındaki en zarif örneklerinden olan Luksor Tapınağı, Nil Vadisi’nin yaşam verdiği kutsanmış topraklar, tanrılar, tanrıçalar, tapınaklar, krallar, firavunlar, mezarlar.


ADIM ADIM KAHİRE
Dünyanın en eski uygarlıklarından birinin günümüze uzanan gölgesinde unutulmayacak bir Mısır keşfi!
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve “Dünyanın 7 Harikası” arasında sayılan Giza Piramitleri, Nil Vadisi’nin yaşam verdiği kutsanmış topraklar, Antik Mısır’ın hayranlık uyandıran izleri, Tutankhamon Hazineleri, ölümle yaşamın iç içe geçtiği Ölüler Şehri... Dünyanın en eski ve en gizemli uygarlıklarından birinin günümüze uzanan gölgesinde unutulmayacak bir Mısır keşfi!


MISIR’DA ÇÖLLER VE VAHALAR: İSKENDERİYE, SİVA, KAHİRE
Bu gezinin detayları planlanma aşamasındadır.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve “Dünyanın 7 Harikası”ndan biri olan Giza Piramitleri, Akdeniz kıyısındaki Montaza Sarayı, Antik dünyanın en zengin kütüphanesi İskenderiye Kütüphanesi I. El-Alameyn Muharebesi ve Montgomery'nin planı, Amon Tapınağı, Siva Vahası, Kahire


MISIR: 5000 YILLIK GİZEM
LUKSOR - ASSUAN - NİL VADİSİ - ABU SİMBEL - KAHİRE
“Dünyanın 7 Harikası” arasında sayılan Giza Piramitleri Kadın firavun Hatşepsut’tan Ramses’e, Akheneton’dan Rabia’ya, Karnak Tapınağı, Luksor Tapınağı, Tutankhamon Hazineleri.İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.