HAFTASONU MAKEDONYA GEZİSİ

OECONOMICA: HAFTASONU MAKEDONYA



GEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohri Gölü / Balkanların ortasında Büyük İskender’in ülkesi Makedonya / Osmanlı mirasıyla süslü başkent Üsküp / Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu Manastır İdadisi / Şarkılara konu olan Vardar Ovası / Dünyaca ünlü Paşa Camisi ve Külliyesi ile Kalkandelen / Alabalığı ile meşhur Struga / Drim Nehri ve Hasan Baba Türbesi / Osmanlı kültür izlerinin keşfedilmesi…

 

22 Nisan Cumartesi İSTANBUL - ÜSKÜP - KALKANDELEN - OHRİD

Saat 06.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 08.00’da FEST Travel tarafından önerilen TK 1003 sefer sayılı uçuşla Üsküp’e hareket. Yerel saatle 08.30’da Üsküp’e varış. Üsküp’ten Ohrid’e (Ohri) karayolu üzerinden hareket. Yol üzerinde ünlü Bektaşi Harabati Baba Tekkesi (Sersem Ali Dedebaba Tekkesi) ve Alaca Cami ziyareti. Ohrid’e varış ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohrid Gölü’nün ve kıyı şeridinin tekneyle gezilmesi. Aziz Naum Manastırı’nda Sarı Saltuk Türbesi ziyareti. Ohrid kentinin ve Osmanlı evlerinin gezilmesi. Yerel lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.

23 Nisan Pazar OHRİD - RESNE - MANASTIR - ÜSKÜP - İSTANBUL

Üsküp’e hareket. Yol üzerinde Resne’de Resneli Niyazi Sarayı, Manastır’da (Bitola) Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi gezileri. Üsküp’e varış. Üsküp Kalesi’nin ve Vardar Nehri’nin doğu tarafında kurulmuş olup Bit Pazarı diye anılan, Türklerin yaşadığı eski mahallenin, Bezistan, Kurşunlu Han, Kapan Han, Mustafa Paşa Camisi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi Osmanlı eserlerinin ve yeni açılan Makedonya Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı gibi yapıların gezilmesi. Havalimanına hareket. Yerel saat ile 20.55’te FEST Travel tarafından önerilen Türk Hava Yolları’nın TK 1006 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 23.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Tüm transferler,
 • Yerel 4 yıldızlı otelde oda - kahvaltı konaklama,
 • 1 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • FEST Travel Uzman rehberlik hizmeti,
 • FEST Travel özel “Haftasonu Makedonya” gezi kitabı,
 • Tüm bahşişler,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Üsküp - İstanbul ulaşımı,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • 2 öğle yemeği,
 • Kişisel harcamalar,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺15),
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta.



Her şey çok iyiydi, 10 numara 5 yıldız!
Süre bu gezi için yeterliydi. Başka yerler için de böyle hafta sonu gezileri yapmak çok güzel olur. 
Genel değerlendirmem iyi, merak ettiğim bir yerdi. Özellikle Atatürk ile ilgili olan manasır. Rehberimiz de konusuna çok hakimdi. Ayrıca yerel rehberimizle de iyi paslaştılar. FEST Travel'ı daha güvenilir buluyorum. 
Güzel bir gezi oldu. Böyle hafta sonuna sığdırılmış geziler bazı destinasyonlar için çok iyi oluyor. 
İlk defa FEST Travel ile seyahat ediyorum. Gerek zamanlama olsun, gerek gezilen yerler olsun çok memnun kaldım. Yemek saatleri de çok güzeldi başka tur firmalarına göre. Bu iki gün içinde yapılacak her şeyi yaptık. Her şeyle ilgili bir firma olduğunuzu düşünüyorum. 
Merak ettiğim bir yer idi. Özellikle Atatürk ile ilgili manastırı çok merak ediyordum. Rehberimiz konusuna çok hakimdi bundan dolayı gezimiz çok iyiydi. Ayrıca yerel rehberimizle de paslaştılar.
İlk defa FEST Travel ile seyhat ettim. Gerek zamanlama olsun gerek gezilen yerler olsun her şeyiyle çok memnun oldum. Önceki katıldığım turlarda genel olarak kendi adıma yemek saatleri uygun olmuyordu. Bu gezide ise tam ihtiyacımız olan saatlerde yemek yenildi ve bu iki gün içinde yapılabilecek her şeyi yaptık. Çok teşekkür ederim. 



CITY PALACE HOTEL   (veya benzeri)
Makedonya
Ohrid


Gezi Ücreti




Tarih





İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI



 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.