Günübirlik Geziler

(12) adet gezi bulundu

İstanbul ve çevresine günübirlik rotalar.
“Sakin Şehir”lere yolculuk: TARAKLI - GÖYNÜK
Sakin Şehir “cittaslow” ünvanı ile Taraklı ve Göynük
Taraklı; Yunus Paşa Camisi (Kurşunlu Camisi), Asırlık Çınar Ağacı, Taraklı evleri, Tarihi Han ve Hamam, arnavut kaldırımlı Taraklı sokakları, Göynük, nam-ı diğer “Koinon Gallicanon”, Tarihi Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camisi, Akşemsettin Türbesi, Ömer Sıkkinî (Bıçakçı Ömer Dede) Türbesi, Göynük; Göynük evleri ve sokak dokusu.


KEREMALİ DAĞI FLORASI ÇİĞDEM VE DİKMEN YAYLALARI
Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi
Doğu-Batı uzantısı içerisinde yer alan Batı Karadeniz dağ silsilesinin en batısını oluşturan dağlardan biri olan Hendek ilçesinin güneyindeki Keremali Dağı’nın (1700 m), iğne ve yapraklı ormanlardan oluşan zengin bitki örtüsünün gezilmesi, göknar, sarıçam, porsuk, kayın, akçaağaç, dişbudak, üvez, karaağaç, ıhlamur ağaçlarının ve diğer ağaç ve çalı türlerinin tanınması, doğal yapısıyla ilgi çeken yayla evleri, yüksek çayır otlarından oluşan ve hafif eğimli tepeleri ile doğal bir peyzaj güzelliği sunan 1500 ve 1600 metredeki Çiğdem ve Dikmen yaylalarının gezilmesi. (Bu gezi yürüyüşlüdür.)


İZNİK

Surlar ve kapılar, Roma Tiyatrosu, Ayasofya, kilise kalıntıları, İsmail Bey Hamamı...


İSTANBUL'UN SON KALAN BAKİR KIYILARI: ŞİLE BÖLGESİ
İstanbul'un son bakir kıyı bölgesi Şile'ye fotoğraf gezisi
Fotoğraf gezisi olarak gerçekleştireceğimiz bu ilk ve özel programımızda sabah İstanbul’dan hareket ederek Riva yolu üzerinden Karakiraz ve Karaburun bölgesine gideceğiz. Sahilköy kumullarını da görerek Şile üzerinden İstanbul’a geri dönüş gerçekleştireceğiz.


HAYRETTİN KARACA'NIN AĞAÇLARI KARACA ARBORETUM-TERMAL
Türkiye’nin İlk Özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi)
Türkiye’nin ilk özel Arboretumu olan Karaca Arboretumu (Canlı Ağaç Müzesi); bitki türlerinin botanik ve kullanım özellikleri; yetişme koşullarının incelenmesi ve tanıtılması


BELGRAD ORMANI FLORASI - ATATÜRK ARBORETUMU
Bir Biyolojik Çeşitlilik Keşif Gezisi
Karadeniz kıyılarına kadar uzanan, İstanbul’un önemli su rezervlerini barındıran Belgrad Ormanı bitki örtüsünün ve bitki topluluklarının incelenmesi.


YUVACIK BARAJI HAVZASI FLORASI: AYTEPE - BEŞKAYALAR TABİAT PARKI - SOĞUKPINAR - MENEKŞE YAYLASI
Yuvacık Barajı Havzası Florası gezisi
Kocaeli’nin güneyinde Kazandere vadisine Aytepe’den bakış. Soğukpınar-Kazandere Vadisi’ndeki kanyonların ve kireç taşları bloklarından oluşan derin vadilerin gezilmesi. Beşkayalar Tabiat Parkı’ndan Kazandere ve Menekşe yaylasına bakış. Menekşe Yaylası’nın doğal yapısıyla ilgi çeken yayla evleri


ESKİHİSAR - GÖLYAZI GEZİSİ
Bizans imparatorlarından Kantakuzenos’a göre Gebze’nin bir iskelesi olan Eskihisar.
Eşsiz güzelliği ile Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı, Rum evleri, yeni restore edilen Tarihi Yeldeğirmeni, Bizans ve Osmanlı tarihi öğeleri, Eskihisar Kalesi Osman Hamdi Bey Evi.


OSMANLI PAYİTAHTI EDİRNE

Edirne Ekmekçizade Kervansarayı, Eski Cami ve Bedesten, Rüstem Paşa Kervansarayı, Semiz Ali Paşa Çarşısı, Makedonya Kulesi, Taş Han, Sokollu Hamamı, Üç Şerefeli Cami ve Külliyesi, 2011 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Selimiye Külliyesi, Selimiye Arastası, Muradiye Camisi, Sarayiçi Tarihi Kırkpınar Meydanı, II. Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Karaağaç Lozan Anıtı ve Eski Tren istasyonu.


İSTANBUL'UN ARKA BAHÇESİ ÇATALCA

Sadrazam Ferhat Paşa Camisi, Eski Rum Mahallesi, Mübadele Müzesi, Topuklu Çeşme, antik sur kalıntıları, İnceğiz Mağaraları ve Köyü, Aziz Nesin Vakfı, Reşadiye Balkan Savaşı Şehitliği.


SONBAHARDA İZMİT-KELTEPE FOTOĞRAF GEZİSİ
Bir sonbahar fotoğraf gezisi
Sabah İstanbul’dan hareketle Keltepe Kuzu Yaylası’na varış. Gün boyu ufak yürüyüşler içeren bir sonbahar fotoğraf gezisi. Öğle yemeği piknik şeklinde alınarak akşam İstanbul’a dönüş.


BOĞAZ’IN RUMELİ SAHİLİ: SARIYER
Bu gezinin detayları planlanma aşamasındadır.
Tarabya, Tarabya Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Andon Ermeni Katolik Kilisesi, Telli Baba Türbesi, Ali Kethüda Camisi, İbrahim Bey (Kethüda) Çeşmesi, Büyükdere Surp Boğos Ermeni Katolik Kilisesi, Büyükdere Aya Paraskevi Rum Ortodoks Kilisesi, Hamam Camisi, Büyükdere Surp Hripsimyants Ermeni Kilisesi, İskele Camisi, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Çeşmesi, Huber Köşkü, Damadzade Mehmed Murad Efendi Çeşmesi, Eski Sarıyer Karakolu (Subay Gazinosu), Sarıyer İskelesi
FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.