AVUSTRALYA - YENİ ZELANDA GEZİSİ

AVUSTRALYA - YENİ ZELANDAGEZİ DETAYI

MELBOURNE - ULURU - SYDNEY - AUCKLAND  

Uluru-Kata Tjuta Ulusal Parkı, Kraliyet Sergi Binası’yla Carlton Bahçeleri, Hyde Park Barakaları Müzesi ve Sidney Opera Binası / Yüzüklerin Efendisi filminin çekildiği mekânlar / Victoria eyaletinin başkenti Melbourne / 300 m yüksekliğindeki, dünyanın en büyük kayası Ayers Rock’ta günbatımı / Aborijin kültürü / Büyük Okyanus’ta muhteşem doğasıyla bir ada ülkesi: Yeni Zelanda / Dünyaca ünlü “Işıklı Tırtıl Mağarası” / Maori kültürü / Nesli tükenmekte olan hayvanlar / Tasman Denizi, Rudyard Kipling’in “Dünyanın Sekizinci Harikası” olarak adlandırdığı Milford Sound…

 

25 Kasım Cumartesi: İSTANBUL - DUBAİ

Saat 17.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 20.05’te EK 122 sefer sayılı uçuşla Dubai’ye hareket.

26 Kasım Pazar DUBAİ - MELBOURNE

Yerel saatle 01.20’de Dubai’ye varış. Saat 03.00’da EK 408 sefer sayılı uçuşla Melbourne’e hareket. Yerel saatle 23.20’de varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

27 Kasım Pazartesi: MELBOURNE

Melbourne kent gezisi: Aziz Kilda Plajı, Formula 1 pisti, Anzak Anıtı, Güney Yarımküre’deki en yüksek gözlem katı Eureka Skydeck 88 (285 m), Federasyon Meydanı, Kraliyet Botanik Bahçesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kent gezisinin devamı: Kraliçe Victoria Çarşısı, Ian Potter Merkezi, belediye ve üniversite binaları, Yarra Nehri. Otelde konaklama.

28 Kasım Salı: MELBOURNE - ULURU (AYERS KAYASI)

Havalimanına transfer ve Jetstar Havayolları’nın JQ 664 sefer sayılı uçuşuyla saat 09.20’de Ayers Kayası’na hareket. Yerel saatle 10.50’de varış. Otele transfer ve kısa bir dinlenmenin ardından Uluru - Kata Tjuta Ulusal Parkı’na hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bu bölgede Aborijinler için kutsal sayılan Ayers Kayası’nda yuvarlak kaya oluşumları “Kata Tjuta”ların görülmesi ve günbatımının izlenmesi. Otelde konaklama.

29 Kasım Çarşamba: ULURU (AYERS KAYASI) - SİDNEY

Erken saatte Ayers Kayası’nda gündoğumunun izlenmesi. Kumanya şeklinde kahvaltı. Avustralya Yerlilerinin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirilme. Havalimanına hareket. Virgin Havayolları’nın VA 1628 sefer sayılı uçuşuyla saat 12.35’te Uluru’dan hareket. Yerel saatle 17.10’da Sidney’e varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

30 Kasım Perşembe: SİDNEY

Kent merkezinin gezilmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Watson Körfezi’nden tarifeli vapura binilerek Circular Quay’e geçiş. Ünlü Opera Binası’nın gezilmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Kentin en eski bölgesi olan Rocks’ta yürüyüş. Otele dönüş ve otelde konaklama.

1 Aralık Cuma: SİDNEY

Featherdale Vahşi Yaşam Parkı gezisi. Bölgeye özgü şeker planörü, koala, vombat, kangru ve kısa kuyruklu kanguru gibi memeli hayvanları ve çeşitli kuş türlerini yakından görme imkânı. Avustralya Çağdaş Sanatlar Müzesi gezisi. Otelde konaklama.

2 Aralık Cumartesi: SYDNEY - QUEENSTOWN

Havalimanına transfer ve saat 09.25’te Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 832 sefer sayılı uçuşuyla Yeni Zelanda’nın en güzel şehirlerinden Queenstown’a uçuş. Saat 14.25’te varış. Queenstown kent gezisi. Otelde konaklama.

3 Aralık Pazar: QUEENSTOWN - MILFORD SOUND - QUEENSTOWN

Otobüsle müthiş manzaralar eşliğinde Milford Sound’a gidiş (yaklaşık 5 saat / 290 km). Fiordland Ulusal Parkı içinde bulunan Milford Boğazı’nda kayalıklardan akan onlarca şelale arasında tekneyle iki saatlik inanılmaz bir gezi. Teknede öğle yemeği. Otelde konaklama.

4 Aralık Pazartesi: QUEENSTOWN - ROTORUA

Kumanya olarak alınan kahvaltı sonrası, sabah erken saatte havalimanına transfer. Yeni Zelanda Havayolları’nın NZ 5642 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.20’de Christchurch’e hareket. Yerel saatle 09.25’te varış. Uçak değişikliğinin ardından NZ 5782 sefer sayılı uçuşla 09.55’te Rotorua’ya hareket. 11.40’ta Rotorua’ya varış. Te Puia Maori Merkezi kültür gezisi. Yemek sırasında yerel danslar, yerel kültürü yakından tanıma, nesli tükenmekte olan “tuatara” sürüngeni ve Yeni Zelanda’nın sembolü “kivi” kuşunu görme imkânı. Akşam yemeği olarak geleneksel “Hangi” ziyafeti. Otelde konaklama.

5 Aralık Salı: ROTORUA - WAITOMO - MATAMATA - AUCKLAND

Dünyanın en önemli jeotermal alanlardan Rotorua’nın batısında yer alan karstik mağaralarıyla ünlü Waitomo’ya hareket. Dünyaca ünlü “Işıklı Tırtıl Mağaraları” gezisi. Kireçtaşı kaya oluşumlarını görmek için botlarla mağaranın derinliklerine yolculuk. Kumanya şeklinde öğle yemeği. “Yüzüklerin Efendisi” filminin setlerinden “Hobbit Köyü” gezisi. “Yelkenli Şehir” Auckland’e gidiş. Otelde konaklama.

6 Aralık Çarşamba: AUCKLAND

Auckland kent gezisi: Maori kültürüyle Pasifik sanatını harmanlayan Auckland Müzesi, Sky Tower, liman ve kent merkezi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

7 Aralık Perşembe: AUCKLAND - DUBAİ

Kelly Tarlton Akvaryumu gezisi. Havalimanına transfer ve EK 449 sefer sayılı uçakla saat 21.15’te Dubai’ye hareket. Uçakta gece yolculuğu.

8 Aralık Cuma: DUBAİ - İSTANBUL

Yerel saatle 05.40’ta Dubai Havalimanı’na varış. Saat 10.45’te EK 123 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 14.50'de varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • 20 EURO bilet kesim bedeli,
 • Melbourne - Uluru, Uluru - Sidney, Sidney  - Queenstown, Queenstown  Rotorua arası  ekonomi sınıf iç uçak bileti ve bu biletlerin tüm alan vergileri, işlem bedelleri,
 • Tüm transferler,
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 11 gece oda – kahvaltı  konaklama,
 • 4 öğle yemeği,
 • 4 akşam yemeği,
 • FEST Travel Uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Avustralya - Yeni Zelanda” gezi kitabı,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen yemekler, tüm yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Havalimanı dönüş transferi,
 • Vize alım masrafı,
 • Seyahat iptali teminatını içeren sigorta.


Rydges Auckland   (veya benzeri)
Yeni Zelanda
AUCKLAND
Rydges Melbourne   (veya benzeri)
Avustralya
Melbourne
Rydges Queenstown   (veya benzeri)
Yeni Zelanda
Queenstown
Rydges Sydney Central   (veya benzeri)
Avustralya
Sidney


Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.