Türkiye’de Tek Temsilcisi Olduğumuz Markalar


 

Dünyanın en saygın ve deneyimli seyahat kurumlarıyla işbirliği yapan FEST Travel, dilediği zamanda, dilediği kişilerle, dilediği rotada seyahat etmek isteyenler için dünyanın en saygın ve deneyimli seyahat kurumlarıyla işbirliklerini sürdürüyor ve her geçen gün yeni bir işbirliğine imza atıyor.

GOLDEN EAGLE & DANUBE EXPRESS

Golden Eagle lüks trenleri, uzun mesafeli demiryolu gezilerinin dünyadaki lider firmasıdır. Felsefesi, dünya üzerindeki ulaşılması zor ancak eşsiz deneyimler yaşanan noktalara seyahat etmenin heyecanını konfor, lüks ve güven duygusu ile birlikte misafirlerine yaşatmaktır. Titizlikle hazırlanan gezi programları, kültürel çeşitlilik ve yerel deneyimleri en üst seviyede kapsamakta olup, 2015 yılından beri Danube Express trenlerinin de operasyonunu devralmıştır. Son 25 yılda Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika’da kültür miraslarına saygılı yaklaşımı ile gerçekleştirdiği sayısız seyahat bezeli yelpazesine Danube Express’in de eklenmesiyle daha da güçlenmiştir. Tren içi aktiviteleri ile olduğu kadar dışındaki tur aktiviteleri ve 5* otel konaklamaları ile de her zaman farkını ortaya koymaktadır.

www.goldeneagleluxurytrains.com

EXODUS

İngiltere menşeli Exodus firmasının hikâyesi, 1974’te iki arkadaşın, Afganistan’a yaptığı yolculukla başlar. Sarp Hindukuş Vadisi’nin gizli hazinesi Cam Minaresi’ni görmek için çıktıkları yolculuk, günümüzün macera dolu Exodus programlarının temelini oluşturur. Bambaşka kültürlerin mirasını ve doğal güzelliklerini görmek için dünyanın farklı bölgelerinden gezginlerle bir araya gelebileceğiniz ve yerel İngilizce rehberlik hizmetiyle sunulan kesin kalkışlı gezilerle tarzını ortaya koyar. Farklı tarih seçenekleri, yüksek kalite ve makul fiyatlar ile seyahat anlayışına yeni bir boyut getiriyor. Dilediği zamanda, dilediği kişilerle, dilediği rotada seyahat etmek ve aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak isteyenler için çok zengin bir gezi portföyleri bulunmaktadır.

www.exodus.co.uk

TOP DECK TRIPS

Top Deck  18-30 yaş arası genç gezginler için alışılmışın dışında geziler tasarlayan dinamik bir şirkettir. 1973’te macera ve meraklarının peşinde koşan bir grup arkadaş tarafından başlatılan Top Deck gezileri otantik ve eğlenceli grup seyahatleri sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Günümüzde halen en popüler seyahat noktalarını yeniden yorumlamak ve keşfedilmemiş noktaları ortaya çıkarmaya il günkü heyecanı ile devam etmektedir. Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Amerika, Orta Doğu, Asya ve Afrika’yı kapsayan neredeyse tüm dünya coğrafyasında yüzlerce farklı programı bulunmaktadır. Dünyanın dörtbir yanından gelen gezginler orijinal macera anlayışını, dostluklarını ve turun sonunda da keyifli anılarını paylaşırlar.

www.topdeck.travel

ROVOS

Dünyanın en lüks treni ünvanı elinde tutan Rovos, gezginlerine Afrika’daki birkaç rotası ile sonsuz savanları ve el değmemiş doğayı baştan sona kat etme fırsatı sunuyor. Bu trenleri işleten Rovos Rail’in sahibi (işletme adını mal sahibi olan Rohan Vos’un ad ve soyadının ilk 5 harfinden alıyor) 1920’li ve 1930’lu yılların demiryolu havasını, Art-Deco ve Edward dönemlerini günümüze taşımak istemiş. O dönemlerdeki Orient Ekspres yaklaşımını nostaljik bir biçimde aynen sürdürmeye çalışıyor. Tren yolcuları 1920’li yıllarda olduğu gibi akşam yemeklerine  erkekse ceket-kravat, kadınsa gece elbisesi ile gelmek zorunda. Trende televizyon  yok. Yolcuların ortak alanlarda dizüstü bilgisayar ve cep telefonu kullanmaları yasak. Minibarlardeki tükendikçe yerine konan içkilerden, bar ve yemeklerdeki meşrubatlara, alkollü içkilere, güzelim Afrika şaraplarına kadar her çeşit  sınırsız içki, çay, kahve, pastalı “saat 4 çayları”, her türlü elbise yıkama ve  ütüleme fiyatlara dahil. Lüks bir 5* otel odası gibi döşenmiş kompartımanları,  Pulman vagonlarda 7 m2’lik, lüks vagonlarda 11 m2’lik alanlara sahip. İçlerinde ev tarzlı  tuvalet, duş, klima (soğuk/sıcak), kasa, minibar,  2 sandalye ve çalışma sehpası bulunuyor. Birçok trende pencereler açılmazken, bu trenin pencereleri dibe kadar açılabiliyor. 

www.rovos.com

SGONGOLOLO

Güney kıtanın yerli halkı Afrika’daki ilk trenleri izlediğinde, uzak ufukta dolaşan vagonların çizgileri Shongololo adlı bir yaratık profilini ve dolambaçlı hareketini hatırlattı ve Shongololo Express markasının adı da böyle doğdu. Rovos trenleri tarafından işletilen ve Pretoria’daki istasyonda bulunan trenler 1995 yılından beri Güney Afrika ziyaretçileri için özel seyahat deneyimleri tasarlıyor ve hizmet veriyor. 12 ile 15 gün arasındaki üç yolculuk Güney Afrika, Namibya, Svaziland, Mozambik ve Zimbabwe’yi dolaşan eşsiz turlar sunuyor. 2 farklı kategorideki konforlu süitlerde toplam 72 konuk ağırlayabilmektedir. Tren dışında yapılacak gezilerde bölgenin en iyisi yerel acentalar ve klimalı araçlar kullanılan programlar vahşi hayatın lüks ile birleşiminin en güzel örneklerinden biridir.

www.shongololo.com

SHAKTI

Hint Himalayaları’nın en güzel ve ücra bölgelerini keşfetme ve huzur dolu bir doğa içerisinde lüks konaklama keyfini sunan Shakti Evleri, günlük İngilizce rehberli programları ile bir evden diğer köye lokal hayatın tam da içinde trekking için harika rotalar sunuyor. Himalayalar’da eski bir krallık olan Sikkim, küçük Tibet olarak adlandırılan Ladak ve Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinin çarpıcı ve daha en az bilinen saklı hazinelerinden Kumaon bölgesi… Shakti 360 Leti adı altında Relais & Chateaux üyesi özel bir ev. Hepsi misafirlerine Himalayaların romantik ve yenileyici etkisini hissetmek isteyen gezginlerin beğenisine sunulmuş.

www.shaktihimalaya.com

DECCAN ODYSSEY

Büyülü ülke Hindistan’ın muhteşem manzaraları ve renkli ambiyansı arasında lüks tren yolculukları sunan Deccan Odyssey, maharacalara özgü tarzı ve nostaljik atmosferi ile bu inanılmaz ülkenin ruhunu keşfetmek isteyenler için misafirlerine hayal edeceklerinden fazlasını sunuyor.  Deccan Odyssey’in  sunduğu 6 farklı rotada dünya kültür miraslarını görebilir, tarihi kale ve sarayları keşfedebilir, bu saklı kültürü en yakından tanıyabilirsiniz. Tüm kabinleri klima, internet bağlantısı gibi yeni çağın özellikleri ile de donatılmış olan trenlerde yemek alanları, spa, okuma bölümleri gezginlerin her türlü ihtiyacı için düşünülmüştür.  

www.deccan-odyssey-india.com

ANAKONDA AMAZON  CRUISEA

Anakonda butik gemileri, çok az insanın keşfedebildiği  Ekvator Amazon’unda Napo Nehri’nin  eşsiz ve  el değmemiş ekosistemini  deluxe bir nehir oteli ambiyansında gezginlere sunmaktadır. Amazon diyarını dünyaya tanıtmanın yanı sıra, üstün servis kalitesi ile misafirlerini ağırlamayı ve sürdürülebilir turizm için faydalı altyapıları oluşturmayı kendine misyon edinmiştir. Aynı zamanda yerel toplulukların evi olan bu havzada bakir doğayı bozmadan, onlara bir geçim kaynağı olarak da sunmak konusunda oldukça başarılı girişimleri bulunmaktadır.  Bu hassas çalışmalarından dolayı 2017 yılı Dünya Seyahat Ödülleri dalında aday gösterilmiştir.

www.anakondaamazoncruises.com

İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.