ROMANYA GEZİSİ

OSMANLI’NIN İZİNDE ROMANYAGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 4 yer: Maramureş’teki ahşap kiliseler, tarihi Sighişoara şehri, Transilvanya köyleri ve Tuna Deltası / Transilvanya’nın giriş kapısı Braşov / Masalsı kent Sibiu / Sakson kültürünün etkisindeki Biertan / Romanya Dobrucası, Tulça Sancağı, Babadağ, Köstence / Çavuşesku ve mirası / Sarı Saltuk / Yazar Bram Stoker’ın müthiş romanı Drakula’nın, Kazıklı Voyvoda’nın yurdu / Batıl inanışları ve ortaçağ manzaralarıyla Transilvanya / Romanya'nın Art Deco başkenti Bükreş / Doğa, tarih ve insan…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Bükreş - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Bilet işlem bedeli,
 • Bagaj ücreti,
 • Romanya vize ücreti ve servis bedeli (şu an için 80 Euro’dur),
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 35 €, 76 ve üzeri 55 €)
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Romanya vize ücreti ve servis bedeli (şu an için 80 Euro’dur),
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 35 €, 76 ve üzeri 55 €)
 • 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Tek kişilik odalar genellikle çok küçük olmaktadır.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Her yer birbirinden ilginç ve güzeldi, umduğumdan güzel bir rota çizilmişti. FEST ile gezilecek çok yerlerim olacak. Gezmeye devam.
Bu kadar güzel olabileceğini düşünememiştim. Çok mutlu oldum. Herkese önereceğim bir gezi oldu.
Seçilen güzergahlar ve zamanlama çok iyiydi, FEST tek seyahat ettiğim acenta, herkese tavsiye ediyorum.
Gezi planlama ve uygulama açısından oldukça başarılıydı. Benim açımdan öğretici ve keyif vericiydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bugüne dek FEST ile yaptığım bütün seyahatlerden memnun kaldım.
Doğası harika bir ülkeyi gezdiğimi ve bol bol oksijen depoladığımı düşünüyorum.
Güzel ve sorunsuz bir geziydi.
Ülkenin temizliği ve insanların güler yüzlülüğü inanılmazdı. Tam gereken gibi program eksiksiz tamamlanaak bir FEST klasiği daha mutlulukla biitti. Teşekkürler.
Gezi genelde çok iyiydi sadece zorunluluktan dolayı uzun süren otobüs yolculuğu bizi biraz yordu.

Olabilecek en iyi gezi programı yapılmış. Tarihi manzaraları, kiliseleri ve de yeşil doğası ile daha dolu dolu bir seyahat  yaptık. Seyahatimizin her gününden çok memnun kaldım. İyi planlanmış  bir gezide Yıldırım Bey’in çok başarılı rehberliği ile , bütün ön yargılarımı bir kenara bıraktım.

Umduğumdan ve beklediğimden doğa olarak fazlasını buldum. Yıldırım Bey’in özümlenmiş tarih bilgisi ,zengin anlatımları ile gezimiz anlam kazandı. Romanya mütevazi ama temiz bir ülke. Genelinde çok mutlu eden bir gezi. Gezinin en hoşuma giden kısmı  elbette Fest Travel ekibinin doğum günümü anımsaması oldu. Çok teşekkür ederim. Yaşamım boyunca anımsayacağım. Güzel armağanınıza içine iliştirilmiş nazik iyi dileklerinizi içeren kartınıza çok ama çok teşekkür ederim. Elbette Yıldırım Bey her zamanki nezaketi ile bu özel günüme unutulmaz bir katkıda bulundu. Kendisine özel olarak teşekkür ediyorum.

Gezinin en hoşuma gidenlerinden biri de ‘’ Neşeli Mezarlık ‘’ . Elbette tüm muhteşem doğa.. Tüm Romanya…

www.festtravel.com/romanya-gezileri

 


Gezi Ücreti

1.695
( 12.057 )

Tek kişilik oda farkı

300
( 2.134 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
17 - 25 Mayıs 2020
(8 gece 9 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.