PATAGONYA GEZİSİ

OECONOMICA PATAGONYA: DÜNYANIN SONUNA YOLCULUKGEZİ DETAYI

Arjantin, Şili, Brezilya


UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden 2 yer: Iguazu Çavlanı ve Los Glacieres Ulusal Parkı; Ateş Toprakları “Tierra del Fuego”; Charles Darwin ve Macellan’ın hâlâ ıssız olan coğrafyası; Güney Patagonya’da gemide konaklama; gemiyle “dünyanın sonu” Cape Horn’u geçiş; destansı Torres del Paine; Lago Argentino, Perito Moreno Buzulu ve Beagle Kanalı
 
12 Ekim Cuma: İSTANBUL - BUENOS AIRES
Saat 07.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 09.40’ta TK 15 sefer sayılı uçuşla Buenos Aires’e hareket. Yerel saatle 21.05’te varış. Otele transfer. Otelde konaklama.

13 Ekim Cumartesi: BUENOS AIRES
Buenos Aires kent gezisi: 9 Temmuz Bulvarı, Colon Tiyatrosu, La Recolata Mezarlığı, Eva Peron’un mezarı ve Buenos Aires Latin Amerika Sanatları Müzesi (MALBA). Yerel bir lokantada öğle yemeği. Gezinin devamı: Başkanlık Sarayı, Pembe Ev, San Martin Meydanı, La Boca ve San Telmo. Yerel bir lokantada tango gösterisi eşliğinde akşam yemeği. Otelde konaklama.

14 Ekim Pazar: BUENOS AIRES
El Tigre’ye hareket ve Tigre Deltası’nda tekne gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Buenos Aires’te serbest zaman. Otelde konaklama.

15 Ekim Pazartesi: BUENOS AIRES - USHUAIA
Havalimanına transfer. Saat 15.35’de Argentinos Airlines’a ait AR 1890 sefer sayılı uçuşla Ushuaia’ya hareket. Saat 19.10’da varış. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


16 Ekim Salı: 
USHUAIA - AUSTRALIS GEMİSİ
Gemiye binmeden önce yarım gün Tierra Del Fuego Ulusal Parkı gezisi, yerel bir lokantada öğle yemeği ve Ushuaia Limanı’na transfer. Gemiye biniş. Hoşgeldiniz Kokteyli’nin ardından gezegenimizin en ıssız köşesine yolculuk. Macellan Boğazı ve Beagle Kanalı üzerinden Güney Patagonya’ya hareket. Gemide akşam yemeği ve konaklama.

17 Ekim Çarşamba: AUSTRALIS GEMİSİ
Murray Kanalı ve Nassau Körfezi üzerinden UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezervi ilan edilen ve “Dünyanın Sonu” olarak adlandırılan Cape Horn Ulusal Parkı’na hareket. Gemide öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.

18 Ekim Perşembe: AUSTRALIS GEMİSİ
Darwin Sıradağları’nın merkezindeki Alberto de Agostini Geçidi’ne girmek için Brecknock, Ocasion, Cocburn ve Magdalena kanallarına doğru hareket. Gemide öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.

19 Ekim Cuma: AUSTRALIS GEMİSİ
Zodyak botlarla Aguila Buzulu’na çıkıp üzerinde yürüme imkânı. Aguila Buzulu’nun erimesiyle oluşan bir lagün çevresinde gezi. Öğleden sonra Condor Buzulu’nu gözlemleme imkânı. Gemide öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.

20 Ekim Cumartesi: MAGDELANA ADASI - PUNTO ARENAS - PUERTO NATALES
Macellan Boğazı’nın ortasındaki Magdalena Adası’na çıkış. Macellan penguenleriyle dünyanın sonundaki deniz fenerine yürüyüş. Punta Arenas’ta gemiden iniş. Puerto Natales’e transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

21 Ekim Pazar : PUERTO NATALES
Dünyanın en etkileyici doğal ortamı Torres Del Paine Ulusal Parkı’nda tam gün gezi. Nordenksjold Gölü kıyısında büyüleyici doğanın seyredilmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yemekten sonra Gri Göl çevresinde yürüyüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

22 Ekim Pazartesi: PUERTO NATALES - EL CALAFATE

Kahvaltının ardından El Calafate’ye hareket. Yol üzerinde bir çiftlikte öğle yemeği. Öğleden sonra El Calafate’ye varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

23 Ekim Salı: EL CALAFATE - BUENOS AIRES

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Los Glacieres Ulusal Parkı içinde bulunan Lago Argentino ve Perito Moreno Buzulu gezisi. Havalimanına transfer. Saat 14.50’de Argentinos Airlines’a ait AR 1893 sefer sayılı uçuşla Buenos Aires’e hareket. Saat 17.45’te varış. Havalimanında karşılanma. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otele transfer ve otelde konaklama.

24 Ekim Çarşamba: BUENOS AIRES - IGUAZU

Havalimanına transfer. Yerel bir havayoluyla saat 09.25’te Iguazu’ya hareket. 11.15’te Iguazu’ya varış. Havalimanında karşılanma ve Arjantin, Brezilya ve Paraguay’a sınırı olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Iguazu Çavlanı’nın Arjantin tarafında gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde konaklama.

25 Ekim Perşembe: IGUAZU - SAO PAULO

Çavlanın Brezilya kısmında panoramik gezi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer ve saat 17.55’de yerel bir havayoluyla Sao Paulo’ya hareket. Yerel saatle 19.40’ta Sao Paulo’ya varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Havalimanına transfer saatine kadar otelde dinlenme.

26 Ekim Cuma: SAO PAULO - İSTANBUL

Geceyarısından sonra otelden hareket ve Türk Hava Yolları’nın TK 16 numaralı uçuşuyla 04.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saatle 21.50’de İstanbul’a varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

• Tek yön toplu transfer
• 4 veya 5 yıldızlı otellerde 10 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 4 gece Australis gemisinde tam pansiyon konaklama
• İç hat uçak biletleri, vergi ve harçları,
• Tüm transferler,
• 10 akşam yemeği,
• 10 öğle yemeği,
• Programda belirtilen tüm geziler,
• Programda belirtilen tüm müze, ören yeri ve ulusal park girişleri,
• FEST Travel profesyonel rehberlik hizmeti,
• Seyahat Sağlık Sigortası,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere ve şoförlere bahşiş toplanmıyor),
• FEST Travel özel “Patagonya” gezi kitabı,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• Dış hat uçak bileti
• Kişisel harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺15),
• Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
• Seyahat İptali teminatı içeren sigorta.Çok güzel bir seyahat oldu. Rehberimzie de ilgisi, alakası ve duyarlılığı için çok teşekkür ederiz. Seyahatimiz sorunsuz geçti, tavsiye ederiz. Iguazu ve Perito Moreno Buzulu çok güzeldi.
Gezi çok güzel, iyi düşünülmüş ve iyi çalışılmış. Rehberimiz de çok nazik, bilgili sakinlikle sorun çözme yetisine sahip. Iguazu ve Perito Moreno Buzulu'nu çok beğendim. 
Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz hem bilgili, hem sempatik, hem de çok pratik çözümler sunuyor. Gezi programı dengeliydi, yorulmadık ama sıkılmadık da. FEST enteresan programlar hazırlayıp, detaylı ve dikkatli bir şekilde uyguluyor.725 CONTINENTAL HOTEL   (veya benzeri)
Arjantin
Buenos Aires
Amérian Portal Del Iguazú Hotel   (veya benzeri)
Arjantin
Puerto Iguazu
COSTA AUSTRALIS HOTEL   (veya benzeri)
Şili
Puerto Natales
Hotel Albatros   (veya benzeri)
Arjantin
Ushuaia
Hotel Kosten Aike   (veya benzeri)
Arjantin
El Calafate
Slaviero Essential Guarulhos Aeroporto   (veya benzeri)
Brezilya
Guarulhos


Gezi Ücreti

7.200
( 45.610 )

Tek kişilik oda farkı

1.800
( 11.402 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
12 - 26 Ekim 2018
(14 gece 15 gün)


Diğer Tarih Seçenekleri

MART (Planlanıyor)

22 - 31 Mart 2019


İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.