TİBET BUTAN NEPAL GEZİSİ

THİMPHU FESTİVALİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 21 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Bu gezimiz detayları planlanma aşamasındadır.

İlk kez bu bölgeye geldiğim için görülen yerlerin tamamı benim için etkileyiciydi. Öğrenmek için yeni bir yol daha açıldı. Genel olarak çok rahat seyahat ettik hava durumu da bizden yanaydı, çok geniş kapsamlı bir gezide hiç eksiksiz yürüyen bir organizasyon vardı. Rehberimiz yol arkadaşımızdı.

Havaalanında beklemeyi özler mi insan?
Dün sabah İlknur’un Katmandu havaalanında olduğunu öğrendim internette paylaştığı 1-2 satırdan. Tibet-Butan-Nepal turundaymış. Bense o saatlerde işe gitmek için hazırlanıyordum. Gözümün önüne 2 yıl önceki halimiz geldi. Aynı havaalanında, Doha’dan gelmiş, giriş için işlemlerimizi yapacak görevlileri bekliyorduk. Otelimize gidip eşyaları azaltacak ve Butan uçuşu için tekrar havaalanına gelecektik. Sevgili rehberimiz bizi bu coğrafyalarda sabrın yeni anlamlar kazanacağına dair uyarmıştı ama kuyrukta amaçsızca beklerken yerde uyuyakalmış Avrupalı çocukları görmem gerekiyormuş ne kastettiğini anlamam için. Bekleyiş öyle uzun sürdü ve ben öyle sabırsızdım ki, bugün bile düşünürken o zaman yaşadığım “neden buradayız hâlâ” hissi canlanıyor içerimde. Bekleyiş uzun ama sonsuz değil. Memurların gelişini, grubun listeden çağrılışını, İlknur’la ve memurlarla karşılıklı namasteleşip bagajları almaya gidişimizi de hatırlıyorum, otobüsümüzün yanında çiçeklerle karşılanışımızı da.
İnsan havaalanında beklemeyi özler mi dostlar? Şu an ben orada olmayı, o bitmez gibi gelen bekleyişi yaşamayı özlüyorum. Çünkü sonunda rengârenk bir Nepal var. Akıl almaz bir uçuşla varılan o muhteşem ejderha ülkesi, huzurlu Butan var. Vahşi coğrafyasıyla ve kaderiyle canımızı acıtan, çarpıcı manzaralarıyla nefes kesen, göğe en yakın ülke Tibet var. Çomolungma var, hepimize yukardan bakan. Ya da Sagarmata veya çok bilinen, sonradan konma adıyla Everest.

O bekleyişin sonunda hayatımın en güzel yolculuğu var, tekrar yapmak istediğim.


Bu gezi
satışa çıktığındaGEZİ PLANLANIYOR

Tarih
27 Eylül - 06 Ekim 2020
(9 gece 10 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.