İSRAİL VE KUDÜS GEZİSİ

MİSTİK İSRAİL VE KUTSAL KUDÜS GEZİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 21 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 3 yer: Masada Kalesi, Akka Eski Kenti ve Tel Aviv’in Beyaz Şehri / Üç dinin kutsal mekanlarının bulunduğu, eşsiz bir inanç atmosferini barındıran Kudüs / Hz. Muhammed’in Miraç’a çıktığına inanılan yer Kubbe Üs Sahra, Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından Büyük Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı ve Hz. İsa’nın çarmıha gerildiği Golgota Tepesi / Doğu Akdeniz’deki en önemli Roma limanlarından biri olan Kayserya / Kral Davut’un mezarı / Nasıra’dan Bethlehem’e, Zeytin Dağı’ndan Sion Dağı’na, Galilee Tepeleri’nden Roş Hanikra Deniz Mağaralarına unutulmaz bir yolculuk /Zamansız hazineler…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tel Aviv - İstanbul ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • Dış hat havalimanı vergisi (şu an 144 USD olup kesin tutar bilet kesim aşamasında belirlenecektir, artış olursa yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim bedeli (25 USD),
 • Yerel 5 yıldızlı otellerde konaklama,
 • Yerel lokantalarda alınacak 6 öğle yemeği,
 • Otellerde alınacak 6 akşam yemeği,
 • Tüm transferler,
 • Tüm müze girişleri,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • İsrail vize ücreti ve hizmet bedeli (şu anda 35 USD, değişiklik olursa yansıtılacaktır),
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Mistik İsrail ve Kutsal Kudüs” gezi kitabı,
 • Yurtdışı çıkış harcı (¨15),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • 20 kg.’ı aşan bagaj ücreti,
 • Son gün öğle yemeği.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

İki kişilik odada kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

El Aksa Camii, Kubbet-üs Sahra, Ağlama duvarı ve Masada Kalesi çok etkileyiciydi. Musevi mahallesindeki yürüyüşümüz rehberimizin önerisi ile çok isabetli oldu. Rehberimiz zamanı çok iyi değerlendirdi. Otellerimiz de güzeldi, kültürel olarak dolu dolu geziler yaptığınız için tekrar sizi tercih edeceğim.

Üç dini de aynı şekilde yaşamak ve bilgi sahibi olmak çok güzel. Bilgilendirme ve programın aksamadan düzenli bir şekilde uygulanması nedeniyle tavsiye ederim. 
Güzel ve etkileyici. Yaptığımız ödemenin karşılığını aldık. 
Gezimizin her durağı uzun zamandır merak ettiğim ve sonunda görebileceğim için heyecen duyduğum yerlerdi. Her bölümden memnun kaldım. Çok uyumlu bir grupla mükemmel bir rehberle çok şanslı bir gezi yaptık. Tüm FEST personeline ve rehberimize çok teşekkürler.
Masada Kalesi ve Kudüs çok güzeldi. Kültür turizmi yapmak isteyen yakınlarıma tavsiye ederim.
Mekanın özel olmasının yanı sıra rehberimizin konuya hakimiyeti geziyi çok başarılı kıldı. Özellikle Kudüs bölgesi çok yoğun olmasına rağmen rehberimiz ekibi çok iyi koordine ederek bilgi paylaşımı yaptı. Kalite odaklı gezmeyi seven dostlarıma her zaman tavsiye ediyorum. Anlatım ve kültürel paylaşım açısından dolu dolu buluyorum. Hava sıcaklığı ve gezinin tüm tarihi noktaları kapsamasından dolayı çok memnun kaldım. 
Rehberimiz olağanüstü başarılı. Ülke ise çok ilginç ve kültürü zengin. FEST özenli ve sözünü tutuyor. 
Son yıllarda katıldığım en iyi gezilerden biriydi. Kudüs çok güzeldi. 
Yeniden seyahat eder ve yakınlarıma tavsiye ederim. Masada Kalesi, Bahai Bahçeleri ve özellikle Kudüs çok güzeldi. 
Çok güzel dizayn edilmiş bir gezi. Dolu dolu gezdik. FEST ile daha evvel de seyahat ettim. Her zaman sözüne güvenilir bir firma. Kendimi çok rahat ve emin hissediyorum. İlk defa geldiğim Kudüs şehrindeki atmosfer beni çok etkiledi. Üç tek tanrılı dinin izlenimleri çok güzeldi. 
Gezi her yönüyle mükemmeldi, aynı düzeyde devam etmesini dilerim. Her zaman Fest'i tercih ediyorum.
Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Seyahatimden memnun ayrıldım. 
FEST'le yaptığım en iyi gezilerden biriydi, çok memnun kaldım. FEST bir okul gibi. 
Çok başarılı bir gezi oldu. Seçilen mekanlar son derece tatminkardı. Rehberimiz tüm hikayeyi müthiş aktardı ve bize çok güzel bir gezi yaşattı. 
Gezi planlaması, zamanlaması ile her şey mükemmeldi, özellikle rehberimiz engin bilgisi ve konuya hakimiyeti ile çok başarılıydı. 
Harika bir gezi oldu. Kısa zamanda çok şey görmek imkanı oldu. Rehberimizin bilgi aktarımı da çok iyiydi.

Yeni bilgilere, taze heyecanlara açık ve uyanık, yüreğimde “humanite”, adalet, empati ve demokrasi ile İstanbul’dan yola çıkmış bir İsrail yolcusuydum.
Hayatım boyunca unutamayacağım mükemmellikte bir İsrail gezisini hep birlikte gerceklestirdik.
Gezinin en etkileyici bölümü Kudüs’e ayak basmamızla başladı. Kudüs’un kendine özgü bir çekimi oldugunu ve bir kez çekimine girenin kesinlikle bir kez daha ziyaret edecegini düşünüyorum;
birinci gezi, ikincisini başlatan güç oluyor adeta. Biliyorum ki kültür-sanat kapsamında Kudüs beni yine çağıracak, yine kendine çekecek.
Gidenlerden benzer duyguları defalarca dinlemiştim; ama bu denli bir duygu yoğunluğu yaşayacagımı hayal bile edemezdim.
Türkiye’de kültür bilincinin oluşumuna ve gelişimine büyük katkısı olan kültür-sanat üstadı, beyefendi ötesi Yıldırım Bey ve samimi, yardımsever, mesleğine aşık, bilgili yerel rehberimize kalpten gelen kocaman teşekkür.

Değerli Fest Turizm Yetkilisi,

24-30 Kasım tarihleri arasında Yıldırım Büktel’in rehberliğinde katıldığım İsrail Gezisi’nden çok memnun kaldım. Ailem bugüne kadar Fest Turizm ile pekçok yurtiçi ve yurtdışı geziye katılmıştı, ancak ben sizinle ilk kez bir yurtdışı gezisine katılmak için zaman ve fırsat bulabildim ve hakkınızdaki olumlu düşüncelerim bir kez daha perçinlendi.

Her açıdan doyurucu geçen bu Kültür Gezisinde özelikle Yıldırım Bey ve bize İsrail’de yardımcı olan Ruti Hanım’ın büyük katkısı olduğunu vurgulamak isterim. Yıldırım Bey’in düzenlediği diğer turları da inceliyorum, onlara da katılmayı hedefliyorum.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim, ailece yurtiçi ve yurtdışı gezilerinize katılmaya  ve sizi yakın çevremize tavsiye etmeye devam edeceğiz. Tüm çalışanlarınızı ve yönetiminizi kutlarım.

Saygılarımla

Dün gece döndük İsrail'den, çok güzel ve bilgilendirici bir geziydi, ilk 3 e aldım diyebilirim rahatlıkla, Yıldırım Bey süperdi, hazırlık, bilgi ve titizliğine bir kez daha keyifle şahit oldum. Uçak yerlerimiz de istediğimiz gibiydi, onun için de size teşekkür.

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.