KARS GEZİSİ

KARS: BİLİNMEYEN ÇEVRESİYLE ANİ VE KIZAKLA ÇILDIR GÖLÜGEZİ DETAYI

Türkiye’den UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 2016’da giren ortaçağın görkemli yerleşimlerden Ani ve bu kadim yerleşimin tüm bilinmeyen ve gidilmeyen güzelliklerinin keşfi; Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış; Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden Kars Müzesi ve 2018 yılında Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi olarak düzenlenen Kanlı Tabya; Rus işgali döneminden kalma taş binalar ve Kars Kalesi; bir kış masalı Çıldır Gölü; şifalı otlarıyla, mis kokulu yayla balıyla, çeşit çeşit enfes peyniriyle Malakanlardan Terekemelere Boğatepe Köyü ve Türkiye’nin ilk peynir müzesi Zavot Eko Müze; Kars mutfağıyla tanışma ve özel “kaz ziyafeti”…

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Kars - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Kars’ta yerel otelde 3 gece konaklama,
 • Yerel lokantalarda 3 öğle yemeği,
 • 2 yöresel akşam yemeği,
 • Yerel lokantada kaz ziyafeti,
 • Özel Kafkas oyunları gösterisi,
 • Özel araçla ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Kars, Bilinmeyen Çevresiyle Ani ve Kızakla Çıldır Gölü” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında su dışında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.Gezinin her bölümünden memnun kaldık. Bütünüyle tatmin ediciydi. Eksiksiz, çok başarılı ve rehberimizin özverili ve dikkatli organizasyonuyla unutulmaz bir gezi oldu. Her şeyin düşünülüyor ve iyi organize ediliyor olması nedeniyle tavsiye ederim. 
Geziyi çok beğendim, beklentimin üstünde ve her anlamda doyurucu bir geziydi. Kaliteli kültür hizmeti almayı tercih ediyorum ve bu yüzden tavsiye ederim. 
Ani Harabeleri'ni görmeyi çok sevdim. Boğatepe ve şehirdeki köpekleri de çok sevdim. Tilki görmek de çok güzeldi. Daha önce kültürel anlamda bu denli zengin olduğunu bilmediğim bu bölge hakkında sosyal, tarihi, coğrafi anlamda çok aydınlandım. Hayran kaldım. Çok profesyonel bir tur ekibiydi. Çok memnun kaldım. 
Organizasyonların aksamaması, katılımcılar açısından sorun olabilecek her şeyin düşünülmesi ve önceden çözümlenmesi çok güzel. 
Kültürel açıdan ve konfor açısından tatminkar bir gezi organizasyonuydu. Gezinin planlanması, kültürel zenginliği, konaklama ve yemek seçenekleri çok güzeldi. 
Ani ve Çıldır Gölü en sevdiğim bölümler oldu. Gezinin tamamından memnunum. Kesinlikle tavsiye edeceğim. Gezi güzergahları ve rehberlerin bilgisi çok iyi. 
Ani Harabeleri çok güzeldi. Çok güzel bir gezi oldu. Son yıllarda keyif aldığım gezilerden biri. Kültür gezilerinde birinci firma. Güvenilir programlama, zamanlama, her şeyin ayrıntılarıyla düşünülmesi en önemli özelliklerinden. Yemekler de çok güzeldi. 
Güzel ve öğretici bir geziydi. FEST standartlarına uygundu. Yöre şartlarına göre en iyisi planlanmıştı. FEST'ten başka acente tanımam. Herkese tavsiye ederim. Bilgi, tecrübe, ilgi ve ciddiyet. Güzergah ve etkinlikler çok iyi düşünülmüştü. Zamanlama benim için çok uygundu. Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü çok güzeldi. 
Gezinin tümünden memnun kaldım. Beklentimi karşıladı. Güzel planlanmıştı. FEST'le ilk seyahatim. Diğer tur firmalarından farklılıkları mevcut. Kar amaçlı değil müşteri odaklı bir politikası var. 
Harikaydı, tek kelime ile teşekkür ederiz. Özellikle grubumuzla da çok iyi anlaştık. 
Rehberimiz ve grubumuz çok uyumlu. Birlikte bu gezi çok verimliydi. Otelimiz de çok özenliydi. Çıldır Gölü ve Kars şehir gezileri çok güzeldi.
Rehberimiz kişilik olarak ve bilgi birikimi olarak kesinlikle harika bir kişiydi. Seçilen güzergahlar ve ayrılan süre yeterliydi. Her şey oldukça profesyonel düşünülmüş. 
Harika bir geziydi. Özellikle rehberimizin tarih bilgisi ve olaylara hakimiyeti, pratik zekasıyla yaklaşımı harikaydı.

Gezi Ücreti

2.050

Tek kişilik oda farkı

225

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
25 - 28 Mart 2018

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.