İSTANBUL EFSANELERİ VE TILSIMLARI GEZİSİ

İSTANBUL EFSANELERİ VE TILSIMLARIGEZİ DETAYI

ON YEDİNCİ İBRET VERİCİ TILSIM 

Yine Atmeydanı’nda Pozantin Kral’ın zamanında Surende adlı filozof şehrin, yılan, çıyan ve akrep haşeratları gibi zararlı hayvanların helaki için tunçtan üç başlı bir ejderha heykeli yaptı ki Makedonya içinde asla zehirli ve ürkütücü hayvanlar yok idi. Hala boyu 10 arşın burma bir ejder suretidir. 10 arşınlık kısmı yerde, Sultan Ahmed Camii yapıldığında toprak içinde kalmıştır. Hatta II. Selim at üzere geçerken eğer bölümünden bozdoğan mücevher topuz ile anılan ejder süratine bir topuz vurunca ejderin batı tarafına batan kellesinin alt çenesine isabet edip “O an İstanbul’un batı tarafında yılan ortaya çıkıp o tarihten beri yılan İstanbul içinde yayıldı”, derler. Allah korusun ejder eğer öbür kellesine bir zarar olursa İstanbul’u yılan çıyan berbat eder. Kısacası tılsımı hâlâ etkili bir seyir yeridir.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi: İstanbul

İSTANBUL EFSANELERİ VE TILSIMLARI

Şehrin kuruluş ve fetih efsaneleri (Antik Dönem, Bizans Dönemi, Osmanlı Dönemi), Çemberlitaş, Hipodrom Meydanı, Obelisk, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, Üçler Mescidi, Server Dede Türbesi, Azize Eufemia Martiryonu, Şehzadebaşı 18 Sekbanlar Haziresi, Lâleli Baba, Fatih Kız Taşı,  Hekimoğlu Ali Paşa Külliyesi, Sümbül Efendi ve Merkez Efendi. (Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.)

Öğle yemeği programımıza dahil değildir. Grubumuz öğle yemeği için serbest bırakılacaktır.

 

GEZİ SATIŞ VE UYGULAMA KOŞULLARI

• Günlük gezi fiyatlarına; FEST Travel uzman rehberlik hizmetleri, müze girişleri, dinsel yapılara, bazı kurum ve kişilere yapılan bağışlar, yardımcı rehberlik hizmeti, özel ve özgün gezi kitapçığı, kulaklık (10 kişi üzeri katılım olduğunda), KDV, aksi belirtilmedikçe ulaşım ve öğle yemeği dahildir. Her gezi güzergâhındaki şartlara göre dahil olan veya olmayan hizmetler için, rezervasyon sırasında ayrıca bilgi alınız.


• Rezervasyonların kesinleşebilmesi için katılımcıların TC Kimlik numaralarını veya şirket fatura bilgilerini satış temsilcisine bildirmeleri ve gezi bedelinin tamamını ödemiş olmaları gerekmektedir. Rezervasyonu tamamlanan katılımcılar Gezi Satış ve Uygulama Koşullarını kabul etmiş sayılırlar.


• Bir gezgin birden çok kişi için rezervasyon yaptırırsa hepsi adına tek kalemde ödeme yapabilir. Ancak diğer katılımcıların tam isimlerini ve TC Kimlik numaralarını bildirmekle yükümlüdür.


• Günübirlik hafta sonu ve Adım Adım İstanbul® gezilerinde Çarşamba gününe kadar olan iptallerde gezi bedeli iade edilebilir veya başka bir geziye aktarılabilir. Çarşamba gününden sonra yapılan iptallerde gezi bedelinin %60’ı ceza olarak kesilir kalan %40 iade edilir veya başka bir geziye aktarılabilir. Cuma akşamı mesai bitiminden (18.30) sonra sebebi ne olursa olsun yapılacak iptallerde gezi bedelinin iadesi ya da başka bir geziye aktarımı yapılamaz. Geziyi iptal etme durumunda katılımcıların yurtiçi@festtravel.com adresine e-posta olarak ya da 0530 952 81 47 numaralı telefona detayları kısa mesaj ile bildirmeleri gerekmektedir.


• Günlük gezilerimiz en az 15 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı durumda FEST Travel gezi tarihini erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir. İptal bildirimleri en geç Perşembe günü (18.30’a kadar) yazılı olarak yapılmaktadır.


• FEST Travel doğal, sosyal, kültürel, yol ve hava koşullarından dolayı gezi güzergâhını değiştirebilir ve/veya gezide değişiklik yapabilir.


• Gezilerde kullanılmayan ulaşım, yemek, müze giriş bedelleri iade edilemez.


• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimiz yoğun bir anlatım ve yürüyüş içerir, bu sebeple 10 yaş altı çocukların katılımı uygun bulunmamakta ve geziye kabul edilmemektedir. 10 yaş ve üzeri çocuklara çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Ancak, istisnai olarak resmi makamlarca belirlenmiş olan ücretlendirme sistemine göre 18 yaş altı TC vatandaşı katılımcılardan müze giriş bedelleri düşülmektedir.


• Lütfen, rezervasyon yaptırıp kesin konfirme almadan bankaya para yatırmayınız.


• Günübirlik geziler ve Adım Adım İstanbul® gezilerinde rezervasyon talebinin FEST Travel tarafından kabulünden itibaren ödemelerin aynı gün içerisinde yapılması gereklidir.


• Belirlenen son ödeme tarihinde ödemesi yapılmayan rezervasyonlar bir kez daha hatırlatma yapılmaksızın, herhangi bir özel ayrım yapılmadan iptal edilecektir.


• Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız.


• İçinde cami, türbe bulunan gezilerimizde kadın gezginlerin başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz.


• Diğer dinsel yapıların ziyaretlerinde de tüm gezginlerimizin uygun kıyafet ile katılımını rica ediyoruz.


• Özellikle cami ziyaretlerinde ayakkabılar çıkartılacaktır. İsteyen gezginler yanlarına galoş alabilirler. Ancak bazı dinsel yapılar her ne olursa olsun galoş kullanımına izin vermemektedir.


• Araç kullanılan gezilerimizde gidiş yönüne göre sağdaki ilk iki koltuk Gezi Liderimize aittir. Buraya oturulmaması önemle rica olunur. Herhangi bir koltuk rezervasyonu söz konusu değildir, ilk gelen misafirler uygunluğa göre istedikleri yere oturabilirler. Özel olarak yer tutulmaması rica olunur.


• Adım Adım İstanbul® ve günübirlik gezilerimizde araçlarda su bulunmamaktadır.


• Gezinin başlangıcında ve bitişinde gezi programında belirtilen yerlerin dışında hiçbir yerde ulaşım aracına binilemez ve inilemez.


• Gezilerimizde kullanılan araçların önünde her zaman FEST Travel levhası bulunmaktadır.


• Gezi sırasında yerel gezi liderlerine, gezi görevlilerine ve şoförlere bahşiş toplanmıyor. Ödediğiniz tutara bu hizmetler dahildir.


• Grup ile gezi yapma elbette bazı sorumlulukları, özellikle karşılıklı saygı ve hoşgörüyü gerektiriyor. Sigara içme, fotoğraf çekme, konularına bu çerçeve içinde yaklaşmamız gerekli.


• Karşılıklı saygı içinde fotoğraf çekenlere engel olunmamasını, fotoğraf çekenlerin de fotoğraf çekmeyenleri rahatsız etmemesini diliyoruz.


• Gezi Liderlerini tanımak için bakınız: FEST Gezi Liderleri

 
Gezi Ücreti

175

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
22 Aralık 2019
(Günübirlik)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.