FRANSA ŞATOLARI GEZİSİ

FRANSA RÖNESANS ŞATOLARI VE ORTAÇAĞ KATEDRALLERİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 21 yıldır gerçekleştiriyoruz...

ŞATOLARDA KONAKLAMA

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki iki yer: Chartres Katedrali ve Mont Saint Michel / Fransa tarihinin en hareketli dönemlerine tanıklık etmiş olan Loire bölgesi ve ünlü şatoları / Âdeta bir peri masalından süzülüp gelen Azay le-Rideau, Cher Irmağı'nın üzerindeki bir romantizm abidesi olan Chenonceau, 16. yüzyıl Fransa'sını çatışmaları ve entrikalarıyla günümüze taşıyan Blois, rengârenk bahçeleriyle Villandry, I. François'nın büyüklüğünü dünyaya göstermek için yaptırdığı Chambord şatoları / Sayfiye kenti Vannes, ressamlar kasabası olarak ün yapmış Pont-Aven ve Fransa'nın okyanusa açılan zarif penceresi Saint-Malo / Ortaçağ Avrupa dinsel inancının abidesi ve gelgitin zaman zaman bir adaya çevirdiği kayalık üzerine kurulmuş Mont Saint-Michel Manastırı / Özgün konaklama mekânları ve Fransız mutfağının seçkin örneklerinin sunulduğu restoranlar...

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Belirtilen şato/malikane veya benzerlerinde 6 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • 6 akşam yemeği,
 • Tüm transferler,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi lideri, yerel rehberler, gezi şoförlerine bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Paris - İstanbul arası gidiş - dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve kesim bedeli,
 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli (şu an için 150 Euro’dur),
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (66-75 yaş arasında 25 Euro, 76 yaş ve üzeri 35 Euro),
 • 7 öğle yemeği,
 • Kişisel harcamalar,
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • Fransa’da, TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır
 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
 • Konaklama yapılacak şatolardaki odaların büyüklüğü ve dekorasyonu farklılık göstermektedir.Rehberimizin bilgi donanımı çok yüksekti, şoförümüz de tüm seyahat süresince çok güler yüzlü idi. Yemekler de tercihime göre ayarlanmıştı çok memnun kaldım. Gezinin beni en çok  etkileyen kısmı Pont-Aven kasabası ve Loire Valley bölgesi oldu. Güzergahımız son derece keyifliydi.

St.Malo, Dinan, Mont St.Michel ve Chantilly’i çok beğendim. Nantes pek etkileyici gelmese de genel olarak çok başarılı bir geziydi 1995 ten beri gezmeye devam ediyoruz.

Seçilen güzergah, kalınan oteller, seçilen şatolarla ayrıcalıklı bir gezi oldu. Teşekkür ederiz. Rehberimiz de bund çok etkiliydi. 
Şato otellerde kalmak çok güzeldi. Çok güzel dostluklarla bir seyahat oldu. 
Harika bir geziydi. Rehberimiz de her zamanki gibi çok iyiydi. Çok keyif aldım. Önerilecek hiçbir şey kalmamış, hepsini birden düşünmüşsünüz. 
Senelerdir yapılan bu gezi her sene daha da mükemmel olmuş. Çok memnun kaldım. FEST'le rehberlerimiz iyi olduğu için çok rahat ediyorum ve çok iyi bilgilendiriliyorum. 
Uzun süredir düşündüğümüz bir geziydi. Şatolarda gecelemek çok güzeldi. Umduğumuzun üzerinde memnun kaldık. Önceliğinin kültür geziis olması, kalite ve bize sağlanan konfor nedeniyle her zaman tavsiye ediyoruz. 
Bu gezi şatolar ve tarih içerikli olması nedeniyle gayet yeterli. Rehberimizin tecrübesi ve bilgisi de bize ayrı bir zevk verdi. Bu tur ancak böyle yapılabilirdi. Birçok yeni arkadaş kazandık. Seyahat zevki yanında kültürel ve bilgi bakımından kattıkları önemli. Sağlanan hizmet ve konfor da çok güzel. Tarihle iç içe olmamız ve bilhassa ortaçağ ve eskiçağı hissederek gerçek mekanlarda yaşmak çok güzeldi. 
FEST Travel iyi bir organizasyon yaptı, rehberimiz de çok güzel aksatmadan uyguladı. Teşekkür ederiz. Kimsenin gitmedği, yapmadığı güzergahları çok güzel yaptığı için FEST'le geziyoruz. Örneğin bu gezi de kurgu açısından zor bir gezi. Şatoları gezmek ve şatolarda kalmak ufak köy ve kasabaları görmek çok güzeldi. 
Gezinin zamanlaması, konaklanan şatolar ve gezilen güzergahlar; hepsi mükemmeldi. Her şey için rehberimize ve FEST'e teşekkür ederim.
Gezilerde en önemli unsur rehberinizdir. Bir rehber geziyi vezir de eder rezil de eder. Sevgili Yıldırım Büktel ile yaptığım her gezi vezir oldu. Güzergah, otel seçimleri, yemekler ve Yıldırım beyin sıkmayan doyurucu anlatımı mükemmeldi. Air France ve Paris havaalınının keşmekeşi bile tadımızı bozmadı. Çok teşekkürler

Gezi Ücreti

2.750
( 20.874 )

Tek kişilik oda farkı

675
( 5.124 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
26 Temmuz - 01 Ağustos 2020
(6 gece 7 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.