En Güzel Zamanında En İyi Rotalarla Hindistan


20 yılı aşkın süredir Hindistan’ın her bölgesinde kendine özgü rotalar yaratan FEST, sayısız gezgini bu benzersiz kültürle tanıştırdı. Önümüzdeki dönem için de odağında festivaller, gurme lezzetler, yerli kabileler ya da UNESCO Dünya Mirasları gibi çok çeşitli temalar olan gezilerimiz satışta! İşte Hindistan’ı en güzel zamanında deneyimlemek için öneriler…

BİR FEST KLASİĞİ: HİNDİSTAN-KATMANDU

  • Hindistan-Katmandu: 5-16 Aralık 2017 / 23 Ocak-3 Şubat 2018

Kesintisiz 5000 yıllık tarihiyle HİNDİSTAN ve Himalayaların gölgesindeki NEPAL, FEST klasiği haline gelmiş bir rotamız: Hindu, Budist, Caynacı, Parsi, Sikh inançları, milyonlarca tanrı ve tanrıça; UNESCO Mirası Listesi’nin gözdeleri, doğu felsefeleri, ayinler, ölü yakma törenleri, mimari zenginlikler, modern hayatın etkileyemediği bir doğa… Delhi, Caypur, Agra, Varanasi, Katmandu… İndus Vadisi uygarlığından Maurya İmparatorluğu’na, Müslüman sultanlıklardan Babürlülere ve hatta İngilizlere kadar uzanan bir kültür sentezi. Tam bir “yeni başlayanlar için Hindistan” gezisi…

HİNDİSTAN’DA FESTİVAL COŞKUSU

  • Bahubali Festivali ve Ahmedabad: 14-24 Şubat 2018
  • Holi ve Hola Mohalla Festivalleri: 22 Şubat-5 Mart 2018
  • Oeconomica Holi Festival’li Hindistan-Katmandu: 22 Şubat-6 Mart 2018
  • Hindistan’da Holi Festivali: 25 Şubat-3 Mart 2018

Şubat ayıyla birlikte Hindistan’da festival sezonunu açıyoruz. Üstelik de iki önemli festivale “Türkiye’den ilk ve tek katılım” farkıyla: İlk rotamız, 12 yılda bir yapılan büyük Caynacı festivali BAHUBALİ. Diğeri ise 10. Sikh gurusu Gobind Singh’in 17. yüzyılda kurduğu ve halen büyük bir coşkuyla kutlanan Sikh festivali HOLA MOHALLA. Hindistan’ın eşsiz bir kültür ve doğa zenginliğine sahip ancak çok az gezilen bölgelerine yapılacak bu geziler, unutulmaz birer festival deneyimi edinmenizi sağlayacak.

Tabii bir HOLİ festivaline katılmadan, Hindistan’da festival coşkusunu yaşamış sayılmazsınız. Şubat ayında Holi festivaline özel üç ayrı programımızla, baharın gelişini rengârenk bir şölenle karşılayacaksınız.

HEM GÖZLERE HEM DAMAKLARA HİTAP EDEN BİR ROTA

  • Kuzey Hindistan’ın Lezzetleri: 12-21 Ocak 2018

Lezzetli Rotalar® çatısı altında düzenlediğiniz KUZEY HİNDİSTAN gezimiz, yemek ve el sanatları atölyeleriyle, sokak lezzetleriyle ve yerel pazarlarla renklenecek. Lal Maans, Tali, Dal Buhara, Kaçori, Mong Dal, Ban Samosa, Prasad gibi Hint yemeklerini tadacak, güneş tanrısı Surya’ya adanmış Makar Sankranti Festivali’nde göğe yükselen uçurtmalara bir tane de siz ekleyeceksiniz. Caypur-Lakno-Delhi üçgenindeki bu gezi, Hindistan’ın hem gözlere hem de damaklara hitap eden güzelliklerini sunuyor.

BAHARAT VE AYURVEDA

  • Güney Hindistan: 9 - 18 Mart 2018

Baharat Yolu’nun izinde Güney Hindistan’ın çok dilli ve çok dinli kültürlerini keşfetmeye hazır mısınız? Sizin için Kerala ve Tamil Nadu eyaletlerinde, Dravidlerden bu yana çok renkli Hint insanının yaşantısından ve güneyin harika doğasından manzaralar eşliğinde bir yolculuk hazırladık. Maduray, Çennay, Mahabalipuram şehirleri, Çola Tapınakları, Kerala Arkasuları, destansı Minakşi Şiva Tapınağı’nda Gece Töreni, klasik Hint müziği diyarında acayip maske ve kostümlerle Katakali dansının ritmi… “Hindistan içinde Hindistan” denebilecek bambaşka bir dünya!

BİLİNMEYEN KABİLELERİN DİYARI

  • Odisha Kabileleri: 10 - 21 Mart 2018

Kabile yaşamı, hâlâ okla avlanan ve çıplak gezen kabile üyeleri, sürdürülen gelenek ve görenekler, dövmeler, takılar, duvar resimleri, tapma biçimleriyle sadece Hindistan meraklılarının değil fotoğrafçıların da rüyası bir rota. Mali, Bonda, Gadhaba, Didayi, Kond kabileleri; Vişakapatnam, Similiguda, Raygada, Gopalpur, Puri, Bubaneşvar şehirleri… Sadece FEST farkıyla, dünyanın en az ziyaret edilen köşelerinden Odisha’ya tematik bir keşif gezisi!

Hindistan gezilerimizin detayları ve alternatif tarihleri için:

festtravel.com/hindistan-gezileri

 08 Ekim 2017-
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.