BAKSI MÜZESİ GEZİSİ

BAKSI MÜZESİGEZİ DETAYI

2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülü alan, taşrada gelenekselle modernin kucaklaştığı çağdaş sanat merkezi Baksı Müzesi / Kaybolmaya yüz tutmuş yerel kültür, geleneksel el sanatları ve geçmişine sahip çıkan bir modern zaman masalı: Toplumsal bir proje olarak Baksı Müzesi / Kırgız Türkçesinde “Şaman” anlamına gelen eski adıyla Baksı, bugünkü adıyla Bayraktar Köyü / Osmanlı’nın “Çinimaçin Kalesi” Bayburt Kalesi…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Baksı Konukevi’nde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • 2 öğle yemeği ve otelde 1 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Orman Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz)
 • Hijyen Kiti,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - Erzurum - İstanbul arası ulaşım,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Yeme içme gayet iyiydi, Baksı Konukevi de beklentilere göre başarılı denebilir. Bölgenin doğası ve tabiki Prof. Hüsamettin Bey’in verdiği emek ve gösterdiği ilgi muazzam. Gezininz amanı için doğru seçilmiş diyebilirim, program aksamıyor rehberler katılımcılar seviyeli geliş ve dönüşte de transfer hizmetimiz vardı memnun kaldık.

Çok iyiydi özellikle Hüsamettin Koçan'la müzeyi gezmek, kuruluş hikayesini dinlemek çok özeldi. İncelikli ve detaylı hizmet veriyorsunuz. Rehberimiz de çok bilgiliydi, müze çok özeldi. 
Mekan süper. Rehber de çok güzel bilgi veriyor. Yemekler de süperdi. Kültür turları için ideal bir şirket. 
Daha önce görmediğim bir coğrafya olduğu için çok ilginçti. Özellikle rehberimizin açıklamaları çok detaylı ve aydınlatıcıydı. Hüsamettin Koçan'ın karşıalamsı, sohbeti ve anlatımlarıi, harika ev sahipliği çok başarılıydı. Bizim için ilk ağızdan dinlemek büyük şans oldu. Titiz organizasyon, başarılı ev sahipliği...
Çok memnun kaldım ve tahminimin üstünde iz bırakan bir gezi oldu. 
Gezi etkileyiciydi, müze ve çevresi çok güzeldi. Rehberin iyi hazırlanmış olması da güzeldi. 
Baksı bir rüyanın gerçekleşmiş hali, ben çok memnun kaldım. Yemekler de çok iyi ve lezizdi. 
Çok başarılı, çok profesyonel bir ilk seyahatti benim için. Hüsamettin Koçan'ın sohbetlerini dinlemek çok güzeldi. 
Baksı müze ve köyünde çok güzel zaman geçirdik. Müzenin kurulma amacı, sanata ve çevreye verdiği destek görülmeye değerdi. Organizasyon gayet iyiydi. Gezdiğimiz yerlerin sadece görüntüsünü değil hikayesini de bilimsel kaynaklara dayanarak dinleyebildiğimiz için tavsiye ederim. Müze seansı ve sonrası yediğimiz yemek çok güzeldi. 
Zaman çok iyi. Mutlaka tekrar yapın. Baksı'nın tanıtımı için çok önemli. Çok iyi bir seçim yapmışsınız. En rahat seyahat edebileceğim, dostlarıma tavsiye edebileceğim bir gezi programı oluyor her zaman. Çalışanlar da rehberler de süper. 
Yılların verdiği sonsuz güven ve iyi davranışlar dolayısıyla başarınızın sürmesi dileğiyle.
Her zamanki aydınlatıcı, donanımlı, bilgilendirme amaçlı destinasyon seçimli FEST Travel gezisine güzel bir örnekti. Müze muhteşem bir rüyayı tanıttı. 
Baksı olgusu bence herkes tarafından bilinmelidir. Hüsamettin Koçan'ın bu projesine FEST'in destek vermesini çok olumlu buldum. Kültür turizminde çok başarılı bir rol. 
Fest Türkiye2nin en iyi gezi kuruluşlarından biri bu yüzden verdiği hizmet de ona göre iyi oluyor. Baksı'dan fevkalade memnun kaldım. Geldiğim gördüğün için teşekkürler. 
Çok keyifli geçti. Baksı Müzesi çok güzeldi. İyi bir rota olmuş. 

Gezi Ücreti

1.750

Tek kişilik oda farkı

150

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
26 - 27 Eylül 2020
(1 gece 2 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.