HİNDİSTAN KATMANDU GEZİSİ

HİNDİSTAN - KATMANDUGEZİ DETAYI

Bu geziyi 26 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Bu gezimizin detayları planlanma aşamasındadır.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Delhi / Katmandu - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Dış hat havalimanı vergisi (şu an 230 USD’dir, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecektir ve vergide artış olması halinde yansıtılacaktır),
 • 23 USD bilet kesim bedeli,
 • Delhi - Kacuraho / Kacuraho - Varanasi / Varanasi - Agra / Caypur - Delhi / Delhi - Katmandu arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • İç hat havalimanı vergileri,
 • 4 - 5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon esasına göre konaklama,
 • 1 öğle yemeği,
 • Özel otobüs ile ulaşım ve tüm transferler,
 • 5 günlük Volvo veya Mercedes otobüs farkı,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Nepal vize ücreti,
 • Ganj Nehri’nde tekne gezintisi,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Hindistan - Katmandu” gezi kitabı,
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Hindistan vize ücreti.

Varanasi’deki törenler, rickshaw gezintileri, Agra’daki yapılar, Kajuraho tapınakları ve Nepal’deki muhteşem otel çok etkiledi. Çok iyi planlanan bir geziye katıldık.Biraz yoğun ve yorucu da olsa kesinlikle değdi.

Kacuraho ve Varanasi çok etkileyiciydi. Katmandu vadisi içerisinde bu kadar tapınak olduğunu bilmiyordum. Depreme rağmen insanların yüzündeki umut dolu gülümsemesi ile hissettiğim duyguyu tarif edemem.Arzu Hanım ve yerel rehberimiz arasındaki uyum çok başarılıydı. İlkelerinizden ödün vermeden çalışan belki de tek firmasınız.

Varanasi Ganj gezisi, günbitimi yapılan dinsel tören, Varanasi sokak yaşamının uyum içindeki o müthiş karmaşası, Taj Mahal Babürlülerin ve Kölemenlerin yapıları çok etkileyiciydi. Yeniden seyahat etmek için sabırsızlanıyorum, FEST felsefesine gösterilen saygı çok güzel.

Çok beğendim, yılların birikimiyle hazırlanmış bir program, çok yoğun ancak ilgi canlı tutuluyor. 10 gün uzun bir süre diye düşünmüştüm ama gördüğümüz hiçbir yer atlanamazdı. FEST en iyisi olduğu için tavsiye ederim. 
Son derece ince planlanmış. Çok iyi yerlerde kalıyoruz. Çok iyi bilgilendiriliyoruz. Gezginlerle çok uyumluyuz. 
Hindistan, Tac Mahal çok güzeldi. Kesinlikle, çok profesyonel. Çok memnun kaldım. 
Gezi çok güzel hazırlanmıştı. Rehberimizin bütün bilgisini bize aktarması çok güzeldi. Dolu dolu yaşadık. Her şey için teşekkürler. FEST Travel ile her zaman seyahat edebilirim ve herkese tavsiye ederim. 
Bütün boyutlarıyla harika bir geziydi. Müğkemmel zamanlama, mükemmel güzergah ve etkinlikler. 
Çok keyifli, çok güzel bir geziydi. FEST Travel ile keyifle seyhahat ediyoruz. Her zaman tavsiye ederim.
Yoğun bilgi barındıran, yorucu programla beraber çok değişik kültürleri görme ve imkanım oldu. 
Değişik kültürleri tanıma açısından çok güzel bir gezi oldu. Rehberimiz bu gezide oldukça fydalı bilgiler verdi. Agra Tac Mahal ve Nepal turu çok güzeldi. 
Güzel yerler güzel insanlar harika bir rehber, çok memnun kaldım. Organizasyon muhteşem. Hindistan - Katmandu, biri renkli diğeri egzotik. Yaklaşım ve hassasiyet nedeniyle FEST'i tavsiye ederim.
Baştan sona çok beğendim. Rehberimiz ve FEST ekibinin gayreti mükemmel. Ganj ve Tac Mahal çok güzel, Nepal büyüleyici. 
Her günümüz dolu dolu çok güzel geçti. Yeni gezilerde görüşmek üzere. Teşekkürler FEST. 
Genel olarak beklentilerime uygun bir gezi oldu. Çok merak ettiğim ama kavrayamadığım bir kültürü çok iyi anladım. Gerçek bir kültür turu. Rehber ve grubun uyumu da çok güzel. Sözünü tutan, ciddi bir şirket FEST. 
Çokkültürlü bir bilgi ve deneyim katmanı oluşturmak ve coğrafyanın farklı yüzlerini tanımak çok güzeldi.  İyi hatıralarım arasında yer alacak. Zihnimi genişleten ve yeni ufuklar açan bir gezi deneyimi oldu. Güvenilirlik, seyahat tecrübesi, kültürel unsurlarla temas nedeniyle tavsiye ediyorum.
Gezinin planlanması ve uygulanması çok başarılıydı. Her aşamada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bugüne kadar sizinle katıldığım her geziden memnun ayrıldım. Gezinin tümü ama özellikle Katmandu çok güzeldi. 
Her açıdan büyük keyif aldğımız bir gezi oldu. Rehberimiz inanılmaz. Bilgisi muhteşem ama herkesle tek tek ilgilenmesi, grubu aileye dönüştürdü. Tüm ayrıntıları bizim yerimize düşünüp bize sadece tadını çıkarmayı bırakıyorsunuz gezinin. Ve inanılmaz bilgi sahibi oluyoruz. 5 üzerinden 15. 
Her anı çok güzeldi gezinin. Zamanlaması da iyi. Yemeklerde seçenek çok. 
Bu kadar kısa zamanda bu kadr çok yer görmek muhteşemdi. Rehberimiz çok duyarlı, ilgili ve bilgiliydi. Gezi programı, kalınan yerler, tur rehberimizin bilgisi ve enerjisi sebebiyle kesinlikle tavsiye ederim. 
Genel olarak geziden çok memnun kaldım. Rehberimiz de bunun için elinden geleni yaptı. Oteller, otel personeli çok iyi niyetli ve  güleryüzlüydü. Yakınlarıma da gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. 
Gezinin tümü bizleri mutlu edecek şekilde tasarlanmıştı. Aksaklıklar olmadı. Beklentilerimizin karşılığını aldık. 
Bütün gezi çok iyi planlanmış. FEST Travel'a yakışan bir geziydi. Keyif aldık, eğlendik. Rehberimiz sayuesinde değişik bilgilere sahip olduk. Kusursuz bir gezi oldu. FEST Travel bağımlıkık yapar diyen arkadaşım haklı çıktı.

 

Bizim için proglamladığınız Hindistan turu gayet güzel geçti.

Herşey zamanında ve düzgün, problemsiz olarak gerçekleşti. Fest Turizm'e ve Hindistan'da bize yardımcı olan acentanıza çok teşekkür ederiz.

Bu vesileyle yeni yılınızı kutlar 2015 neşe ve mutluluk getirmesini dilerim.

İyi yıllar,

Kezban Hergüner

 

Hep duyardik,Faruk beyle Hindistan baskadir diye...
Olağanüstü,mükemmel;engin kültürü ile Faruk Pekin
bizlere inanılmaz bir gezi sundu.
Fest ile ilk gezimiz değildi ama Hindistan bambaşka.
Bizleri her zaman gezdirin sevgili Faruk....
Sevgi ve saygilar
Z & M ROMANO ŞUBAT 2012

...Binlerce yıllık tarihi, arkeoloji ve sanat eserleriyle keşfedilmeye değer bir ülke Hindistan... Bir yanda sayısız tapınakla kendini gösteren mistik âlem diğer yanda ise yoksulluk yükseliyor.

Yaşamdan Dakikalar'ın iki hafta önceki bölümünde, çıkacağım Hindistan yolculuğundan son derece zenginleşmiş olarak döneceğimi tahmin ettiğimi söylemiştim. Bu yuvarlak sözlerin ardında, meğerse tam bir gerçek gizliymiş! Bu ülke ve komşusu Nepal, beni öylesine etkiledi ki... Bu konuda hemen yazmak istemiyorum. Biraz sabredip, izlenimlerimin daha da olgunlaşmasını bekleyeceğim. Sonra da onları, belki çektiğim çok sayıda fotoğrafla birlikte, klasik gazete yazılarından başka bir format içinde meraklılarına sunmaya çalışacağım. Günü gelince... Ama çok özetle şunları söyleyeyim: Bir yanıyla son derece görkemli bir tarih, arkeoloji ve sanat eserleri içeren dev bir ülke... Öte yanda çeşitli dinlerin, inaçların, etnik gurupların ve kültürlerin kaynaştığı ve sayısız tapınakla donanmış bir mistik âlem... Bir diğer yanda ise sefaletin yeryüzünde görülebilecek en koyu örneklerine rastlanabilen bir yoksunluklar ve acılar ülkesi... Hele o rengârenk sarilere dolanmış, çok güzel, çekici ve işveli kadınları... Ve iri gözleriyle bakıp duran kara gözlü çocukları... Bu ülke de âşık olduklarım arasındaki müstesna yerini aldı. Ve kendi kendime sordum: Bağrında sayısız Müslümanı olduğu kadar, tarih içinde kurulmuş en görkemli Türk-Müslüman uygarlıklardan birini ve onun başta camiler ve diğer eşsiz eserlerini taşıyan bu ülkeye nasıl bu denli uzak, ilgisiz ve kayıtsız kalabilmişiz? Ayrıca zaten bu alanda (yani kültür turizmi alanında) tam anlamıyla uzmanlaşmış ve reklama ihtiyacı bile olmayan Fest Tur Acentesi'ne ve sahibi, konferansçı-rehber Faruk Pekin'e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu eşsiz gezinin yolunu onun bilgisi ve gayreti aydınlattı.


Bu gezi
satışa çıktığındaGEZİ PLANLANIYOR

Tarih
02 - 13 Aralık 2020
(11 gece 12 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.