TRANS SİBİRYA EKSPRESİ

TRANS-SİBİRYA EKSPRESİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 14 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 3 yer: Baykal Gölü, Kazan Kremlini, Moskova Kremlini ile Kızıl Meydan / UNESCO Somut Olmayan Miras Listesi’nde yer alan Eski İnançlılar kültürü / 2016’da 100. yılını kutlayan destansı bir yolculuk / Sekiz farklı saat dilimi / Dünyanın üçte birini geçiş / Vladivostok’tan uçsuz bucaksız Orta Asya bozkırlarına, Baykal sularından Ural Dağları’nın zirvelerine, Habarovsk’un vahşi ikliminden Moğolistan’ın derinliklerine, bir kez yaşanabilecek bir macera / Türklerin, Moğolların, Buryatların, Tatarların, Kazakların izleri / Moğolistan, Ulan Batur ve Tonyukuk Anıtı / Dekabristler başta olmak üzere Rus aydınların sürgün yerleri / Eşsiz doğa manzarası içinde 10.650 km’lik unutulmaz bir seyahat / Dünyanın en az bilinen ve görülen noktalarına nefes kesen bir tren yolculuğu…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • LÜTFEN DİKKAT: BU EPİK TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ GEZİSİDİR. TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ GEZİSİNİN NEREDEYSE YARISINI KAPSAMAYAN VE BEYCİNG’DE (PEKİN) BİTEN 3 GECE OTELDE KALMALI TRANS-MONGOLIA GEZİSİ DEĞİLDİR.
 • İlk gün Vladivostok’ta 1 gece otel konaklaması,
 • İlk gün Vladivostok’ta otelde 1 akşam yemeği,
 • Trende Gümüş Sınıf (Silver Class) kompartımanlarda (duş ve tuvalet kompartıman içinde) 12 gece konaklama (üst kategori kompartımanlar için satış sorumlusundan bilgi alabilirsiniz),
 • Trende Vladivostok - Moskova arasındaki tüm açık büfe kahvaltı, seçmeli menülü öğle ve akşam yemekleri (tren gezisi boyunca yemekler hem trende hem de lokantalarda alınacaktır. Tren akışına göre programda belirtilen bu yemeklerin yerleri değişebilir),
 • Son gün Moskova’da 1 gece otel konaklaması,
 • Moskova’da 2 öğle yemeği.
 • Yemeklerde sunulacak sınırsız su, meşrubat, votka ve yabancı marka şaraplar,
 • Tüm transferler (havalimanı - otel - tren / tren - otel - havalimanı),
 • Özel otobüslerle ulaşım ve geziler,
 • Trendeki seminerler ve canlı müzik dinletileri,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Özel gösteriler, tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • 24 saat özel doktor hizmeti,
 • 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (İptali Teminatı maksimum 3.750 Euro’ya kadardır.),
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Dış Hat uçuşlar ve Moskova – Vladivostok arası uçuşlar,
 • Vize bedeli ve servis ücretleri (270 €)
 • 65 yaş üstü iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (175 €)
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik kompartımanda kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik kompartıman” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Üç kişilik kompartıman yoktur.
 • Silver ve Gold kompartımanlar ranza tipi, iki kişilik iki yataklı kompartımanlardır. Alt yatak ölçüleri, istenirse küçük çift kişilik yatak olarak kullanılmak üzere kurgulanmıştır.
 • Imperial Suite kompartımanlar iki kişilik tek yataklı kompartımanlardır.Rusya’nın güneydoğu ucundaki Vladivostok’un gezilmesi. Törenle Trans-Sibirya Ekspresi’ne biniş ve Habarovsk’a hareket. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Habarovsk’a varış ve II. Dünya Savaşı Anıtı ve kent gezisi. Amur Nehri’ni geçiş ve batıya doğru yolculuğa devam. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.
Şilka ve Amur ırmakları boyunca eşsiz doğa manzaraları eşliğinde tam gün yolculuk. Seminer ve film izleme, Rusça derslerine katılma olanağı. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama
Rusya’nın uzak doğusunun vahşiliğinde tam gün tren yolculuğu. Seminer ve film izleme imkânı. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.
Sınırda pasaport ve gümrük işlemleri. Steplerin, gerlerin yani yurtların eşliğinde Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a varış. Gandan Manastırı, Çingiz Han Meydanı ve Tonyukuk Anıtı. Öğleden sonra Terelj Ulasal Parkı gezisi. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.
Sınırlarda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından trende film izleme imkânı. Trende öğle yemeği. Buryat Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Ulan Ude’ye varış. Otobüsle kent ve UNESCO Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’yle koruma altına alınan Semeiske topluluklarından “Eski İnançlılar” köyü gezileri. Yöresel dans ve müzik eşliğinde akşam yemeği. Trende konaklama.
Dünyanın en büyük tatlı su kaynağı ve en derin gölü olan Baykal Gölü’ne inanılmaz güzellikteki bir doğa içinden yolculuk. Hava koşulları elverirse barbekü şeklinde öğle yemeği. Baykal Gölü’nde tekneyle Listvyanka Köyü’ne gidiş. Limnoloji Enstitüsü (Baykal Gölü Müzesi) gezisi. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Sibirya’nın Paris’i olarak tanınan İrkutsk’a varış. Tam gün kent gezisi: Kahramanlar Meydanı, Kurtarıcı İsa ve Epifani kiliseleri, Angara Nehri, Znamenski Manastırı, Gagarin Kordonu, III. Aleksandr Heykeli, Angara Buzkıranı, katedraller, ahşap evler, Dekabristler Müzesi-Volkonski Konağı gezileri. Maria Volkonskaya Salonu’nda grubumuza özel klasik müzik dinletisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Trende konaklama.
Tam gün trenle yolculuk. Trende öğle yemeği. Seminer ve film izleme, Rusça derslerine katılma olanağı. Yenisey Irmağı’nın her iki tarafına yayılmış olan Krasnoyarsk’tan geçiş. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Omsk üzerinden Rusya’nın modern şehirlerinden biri olan Novosibirsk’e varış. Kent gezisi: Lenin Heykeli ve Opera Binası (dışarıdan), Aleksandr Nevski Katedrali. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.
Avrupa-Asya sınırından geçiş ve Ural Dağları’nın doğu yamacında, Urallardaki en büyük kültür merkezi olan Yekaterinburg’a varış. Kent gezisi: Romanovların izleri, Kan Katedrali, iki kıtanın birleştiği yerdeki Avrupa-Asya Anıtı’nda kadeh kaldırma ve panoramik gezi. Trende öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama.
Tatar Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kazan gezisi: Kremlin (Spasskaya ve Süyün Bike Kuleleri, Kul Şerif Camisi ve Müjde Katedrali). Baumana Caddesi’nde serbest zaman. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ünlü Rus opera sanatçısı Şalyepin’i anma konseri. Trende akşam yemeği ve konaklama.
Sabah saatlerinde Moskova’ya varış ve trenden ayrılış. Moskova şehir gezisi: Kızıl Meydan, Kremlin’de Hazine (Silahhane, saray giysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, at koşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) ve Aziz Basil Katedrali. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Moskova gezisinin devamı: Novodeviçiy Mezarlığı ve metro gezileri. Otelde konaklama.
Moskova gezisinin devamı: Tretyakov Galerisi, Puşkin ve Çaykovski Müzeleri gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer.


hayalelrimi fazlasıyla gerçekleştirebildim. 25 yıldır bildiğim ama bir türlü katılamadığım bir geziydi Transsibirya.

Gezi Ücreti

15.675
( 147.740 )

Tek kişilik oda farkı

7.100
( 66.919 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
11 - 26 Haziran 2021
(15 gece 16 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

KÜBA

3.700

( 34.873 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.