KÜBA GEZİSİ

OECONOMICA: KÜBAGEZİ DETAYI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 4 yer: Havana, Cienfuegos ve Trinidad tarihi merkezi, Şeker Kamışı Vadisi / Moncada Kışlası / Geçmişten günümüze uzanan faytonlar, Amerikan arabaları / Şarkı söyleyip dans ederek sokakları ve meydanları daimi karnaval alanına çeviren Kübalılar / Fidel Castro, Che Guevara ve Ernest Hemingway’in ayak izlerinde, müziğin, dansın, ve devrimin ülkesi Küba’da unutulmaz bir yolculuk…

 

30 Nisan Pazar: İSTANBUL - AMSTERDAM - HAVANA

Saat 03.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali KLM kontuarı önünde buluşma. Saat 06.00’da KL 1610 sefer sayılı uçuşla Amsterdam’a hareket. Yerel saatle 08.30’da varış. Saat 10.30’da KL 723 sefer sayılı uçuşla Havana’ya hareket. Yerel saatle 14.45’te varış. Havalimanında karşılanma ve otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

1 Mayıs Pazartesi: HAVANA

Erken kahvaltı ve yüzbinlerin geçit yaptığı 1 Mayıs yürüyüşüne katılma. Havana kent gezisi: Orta Havana’da Parque Central çevresindeki anıt ve yapılar. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Havana Eski Kenti’nin gezilmesi: Katedral Meydanı, Havana Kent Müzesi (Eski Vali Sarayı), Plaza de Armas, Plaza Vieja ve Obispo Caddesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

2 Mayıs Salı: HAVANA

Fidel ve arkadaşlarının devrim yapmak üzere sürgünden Küba’ya dönerken kullandıkları Granma yatının sergilendiği Devrim Müzesi gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Puro fabrikasına ve yerel bir sanatçı atölyesine ziyaret. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

3 Mayıs Çarşamba: HAVANA - CIENFUEGOS - TRİNİDAD

Tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos kentine hareket. Yol üzerinde, bataklık bölgesi Zapata yarımadasında bulunan Playa Giron (Domuzlar Körfezi) Müzesi ile timsah çiftliği gezisi. Cienfuegos’a varış. Cienfuegos’ta José Marti Parkı ve Tomas Terry Tiyatrosu gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Küba’nın kolonyal mimariyi en iyi koruyan kenti Trinidad’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

4 Mayıs Perşembe: TRİNİDAD

Tarihi merkezi UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, 300 yıl önceyi konu edinen bir film setini andıran atmosferiyle dikkat çeken Trinidad’da kent gezisi: Plaza Mayor ve Cantero Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Şeker Kamışı Vadisi, Manaca Iznaga Çiftliği ve Köle İzleme Kulesi gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

5 Mayıs Cuma: TRİNİDAD - SANTA CLARA - VARADERO

Santa Clara’ya hareket. Santa Clara’da Zırhlı Tren Müzesi ve Che’nin anıt mezarıyla dev heykelinin bulunduğu Devrim Meydanı gezileri. Varadero’ya transfer, yol üzerinde Los Canayes’te yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.  

6 Mayıs Cumartesi: VARADERO

Tüm gün denize girme imkânı. Otelde öğle ve akşam yemeği. Otelde konaklama.

7 Mayıs Pazar: VARADERO - HAVANA - AMSTERDAM

Erken kahvaltı sonrası Havana’ya hareket. Havana’da yerel bir lokantada öğle yemeği. 14.00’da havalimanına transfer ve saat 16.50’de KL 724 sefer sayılı uçuşla Amsterdam’a hareket. Uçakta geceleme.

8 Mayıs Pazartesi: AMSTERDAM - İSTANBUL

Yerel saatle 08.15’te Amsterdam’a varış. Saat 11.35’te KL 1613 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 15.55’te varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • KLM Havayolları ile İstanbul - Amsterdam - Havana ve Havana - Amsterdam - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak biletleri,
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (şu an 340 USD’dir, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecek ve artış olması halinde misafirlere yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim bedeli (25 USD),
 • Yerel şartlara göre iyi otellerde 7 gece oda - kahvaltı konaklama,
 • Özel otobüs ile ulaşım,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • 7 öğle yemeği,
 • 7 akşam yemeği,
 • Yerel rehberlik ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi şoförüne ve gezi rehberine bahşiş toplanmıyor),
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
 • FEST Travel özel “1 Mayıs’ta Küba” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Küba vize ücreti,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Yemeklerde alınan içkiler,
 • Kişisel harcamalar.Hem rehberler hem de grubun uyumu sayesinde unutulmaz bir gezi yaşadım. Çok bilgili bir rehberi dinlemek çok keyifli. 
1 haftaya sığdırılmış olması çok önemli ve buna rağmen çok yorucu değildi.Brisas   (veya benzeri)
Küba
Trinidad
Hotel Jagua by Melia Hotels International   (veya benzeri)
Küba
Cienfuegos
Hotel Nacional de Cuba   (veya benzeri)
Küba
Havana
Iberostar Playa Alameda   veya benzeri
Küba
Varadero


Bu gezi
satışa çıktığındaGEZİ PLANLANIYOR

Tarih
27 Aralık 2019 - 05 Ocak 2020
(9 gece 10 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

KÜBA

3.700

( 23.689 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.