ENDÜLÜS GEZİSİ

OECONOMICA: ENDÜLÜSGEZİ DETAYI

İspanya’da Musevi, İslam, Mağribi katkıları; Rönesans, Mudehar, romanesk, gotik, barok ve çağdaş sanat akımlarının mirası; Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda…

24 Ekim Çarşamba: İSTANBUL - MALAGA - RONDA

Saat 05.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 08.35’te TK 1305 sefer sayılı uçuşla Malaga’ya hareket. Yerel saatle 12.15’te varış. Havalimanında karşılanma. Panoramik Malaga kent gezisi ve Picasso Müzesi gezisi. Ronda’ya hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

25 Ekim Perşembe: RONDA - SEVILLA

Ronda panoramik şehir gezisi: Puente Nuevo (Yeni Köprü), Boğa Güreşi Alanı, Arap Hamamı ve Mağribi mimarisi yapıları. Sevilla’ya hareket. Yol üzerinde Cadiz bölgesinin tarihi şehri Arcos de la Frontera’da kısa bir molanın ardından Sevilla’ya varış. Akşam Flamenko gösterisi. Otelde konaklama.

26 Ekim Cuma: SEVILLA

Sevilla tarihi merkezi gezisi: Maria Luisa Parkı, İspanya Meydanı, Santa Cruz Mahallesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Macarena Kilisesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Sevilla Katedrali, Giralda Kulesi ve Alkazar, sokaklar, pazarlar ve mimari örnekler. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

27 Ekim Cumartesi: SEVILLA - CORDOBA - GRANADA

Cordoba’ya hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cordoba Tarihi Merkezi gezisi: Guadalquivir Nehri üzerinde yer alan Calahorra Kulesi ve Köprüsü, Mezquita (Cami-Katedral), Yahudi Mahallesi (Juderia), meydanlar, kapılar ve avlular. Granada’ya hareket. Varışın ardından otele transfer. Otelde konaklama.

28 Ekim Pazar: GRANADA

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı, Generalife Bahçeleri (Cennetü’l Arif)  ve Nasiriler (Nazarios) Sarayı gezileri.  Öğleden sonra Medrese, Katedral, El Kayseriye, Kraliyet Şapeli, Bib Rambla Meydanı ve Elbeyzin gezileri. Otelde konaklama.        

29 Ekim Pazartesi: GRANADA - MALAGA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından Malaga Havalimanı’na transfer ve saat 13.10’da TK 1306 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18.20’de varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti, havalimanı vergileri ve harçları,
 • Tüm transferler,
 • 3 ve 4 yıldızlı merkezi otellerde konaklama,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • 2 akşam yemeği,
 • 1 flamenko gösterisi,
 • “Endülüs” gezi kitabı,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro),
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Kişisel harcamalar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Havalimanı dönüş transferi,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve tüm yemekler sırasında alınacak içecekler.Gezinin tamamından memnun kaldım. Loakntalar da mükemmeldi. Daha önce FEST ile seyahatlerim olmuştu, Oeconomica'da ise ilk deneyimim ama tavsiye ederim.
Çok iyi planlanmış, bilgilendirici bir kültür gezisiydi. Rehberimiz çok bilgili, çok deneyimli ve de çok neşeliydi. Kültür gezisinin hakkını verdiniz. 
El Hamra Sarayı ve Granada çok güzeldi. Programda olmamasına rağmen rehberimiz Picasso müzesini de görmemizi de sağladı. Gayet mutlu ve keyifli bir gezi oldu. Bunda rehberimizin toparlayıcı ve hoşgörülü etkisi yadsınamaz. Güleryüzlü ve esprili ve bir gezi oldu. Çok çok memnun kaldım. Teşekkür ederim.
İyi planlanmış bir gezi. Rahat ve sorunsuz geçti. Rehber alçakgönüllü, disiplinli ve oldukça bilgiliydi. Otübüs yolculukları keyifliydi. Yemek seçimleri de çok yerindeydi. Otobüs ve şoförlerde çok başarılıydı.
Tüm tarihi mekanlar çok etkileyici. Picasso müzesini görmek çok güzeldi. Mevsim, zamanlama, güzergahlar çok güzeldi. Rehberimiz her birimizle ayrı ilgilendi. 
Gezi olumluydu. Endülüs gecesi çok güzeldi. Zamanlama iyiydi. Gezide çok güzel kaynaştık. Rehberimzide çok başarılıydı, etkinlikler de güzel organize edilmişti. Lokanta ve yemekler de güzeldi. 
Gezinin tamamı mükemmeldi. Rehberimizn bölgeye hakimiyeti, işini çok iyi yapması ve sorun çözme becerisi de gezimizin çok güzel geçmesini sağladı. Araçlar ve şoförler de çok iyiydi. Yemek mekanları ve yemekler çok güzeldi. Gezi her zamanki FEST kalitesinde geçti, rota ve mekan seçimi başarılıydı. FEST tarafından düzenlenen organizasyonları herkese tavsiye ederim.
El Hamra Sarayı, Alkazar, önemli tarihi mekanlar, Ronda'nın da Endülüs turu içinde olması, tarihin yanı sıra şehrin sosyal ortamları için de zaman ayrılması çok güzeldi. Yer seçimleri, organizasyon çok başarılı idi. Rehber çok başarılıydı. Sıcak bir ortam yarattı. FEST'in eski yolcusuyum. Memnunum.
Gezinin tamamından memnun kaldığımı söyleyebilirim. Seçilen lokantalar ve menüleri çok beğendim. Araçlar konforlu ve şoförler başarılı. Özellikle Cordoba ve Ronda çok güzel. Çok fazla turla tatil yapmayı tercih etmesem de bu turdan sonra tercihlerimi yeniden değerlendireceğim. İyi bir rota, sorunsuz transferler ve iyi bilgilendirme. 
Mükemmel bir gezi idi. Gezinin her bölümünden memnun kaldım. Hakkında pek bir bilgi bulamadığım için Ronda tam bir sürpriz oldu. Güzergah ve etkinliklerin tonu tam istediğim gibiydi. Yemekler mükemmel. Araçlar ve şoförler şok iyiydi. 
Genel olarak tüm bölümlerinden ve güzergahlarından memnun kaldık. En çok da Cordoba sokaklarını beğendik. Gezinin başında neyle karşılaşacağını ve nerelerin gezileceğini bilmek çok önemli. FEST'in en büyük ayrıcalığının da bu olduğunu düşünüyoruz. 
Her bölümü çok güzeldi. Bu bölge görülmesi gereken bir yer. İlk defa geldim, çok beğendim. Harika bir rehber, harika yolcular ve harika yerler. Araç ve şoförler de çok başarılı. Her şey çok güzeldi.
El Hamra ve Cordoba çok güzeldi. Flamenko gösterisi de öyle. Rehberimiz gerek bilgisi, gerekse sorun çözmesi, samimiyeti, hoş anlatımı ile çok iyi bir rehber. Emeği geçen herkese teşekkürler. 
El Hamra çok güzeldi. Güzergah ve rehber seçimi mükemmeldi. Otel seçimleri de iyiydi. 
Endülüs turu için seçilen şehirler çok doğruydu. Özellikel Ronda'nın varlığı ve özellikle rehberin konulara hakimiyeti ve sorun çözme becerisi çok iyiydi. Son derece iyi organize edilmiş, rehberlik hizmeti, seçilen parkur ve yemekler açısından gayet başarılıydı.
Gezinin tamamından çok memnun kaldım. Son derece profesyonelce ve ince bir zevkle hazırlanmış bir gezi. Otel ve yemek seçimleri çok iyi. Özellikle rehberin verdiği ayrıntılı bilgiler ve gezginlere yaklaşımı takdire değer. 
Gezinin zamanlaması harika. Bütün yemekler çok güzeldi. Şoförümüz de çok iyiydi. Organizasyon titizliği, rehber kalitesi, otel ve yemek/lokanta seçimi, müşteri kalitesi nedeniyle Oeconomica gezilerini tavsiye ederim. 
Çok iyi planlanmış ve gerçekleştirilmiş bir gezi. Bütünüyle doyurucu idi. 
Başta rehberimiz olmak üzere tüm çalışanların kalitesi ve samimiyeti çok güzeldi.
Son derece memnun kaldım. Güzergah seçimi dahil her şey çok iyiydi. Farklı bir yer gördük. Rehberimiz çok iyiydi. Bilgili bir rehber ile gezmek çok güzeldi.CATALONIA REINA VICTORIA   (veya benzeri)
İspanya
Ronda
HOTEL MELIA GRANADA   (veya benzeri)
İspanya
Granada
MELIA LEBREROS SEVILLA   (veya benzeri)
İspanya
Sevilla


Gezi Ücreti

1.735
( 11.800 )

Tek kişilik oda farkı

295
( 2.006 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
24 - 29 Ekim 2018
(5 gece 6 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

EXODUS: ANTİK YUNAN

1.685

( 11.460 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.