JAPONYA GEZİSİ

JAPONYA: GELENEKLER VE MODERNİTE (Sakura - Kiraz Çiçekleri Zamanı)



GEZİ DETAYI

Bu geziyi 15 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Bu gezimizin detayları planlanma aşamasındadır.





Gezinin bütünü beni çok etkiledi, iyi ki gelmişim dedim. Tarih, doğa, teknoloji, tuvaletlerin temizliğinden tutun boş tren vagonlarını selamlayan istasyon görevlilerine kadar ilginç bir ülke. Gezinin zamanı gayet iyi seçilmiş zaten Sakura dönemimin tam zamanında gittik.Güzergahımız başarılı programımız dolu doluydu. FEST ile ilk deneyimim oldu çok memnun kaldım unutmadan rehberimiz de konusuna oldukça hakim birisiydi.

Japon kültüründen çok etkilendim, rehberin genel kültürü ile çizdiği genel tablo oldukça aydınlatıcı. Sürü psikolojisi yaratmadan az kişi ile arkadaş grubuymuş gibi ahenkli gezdik. Ulaşım başarılı bir şekilde organize edilmiş,  FEST Travel gidilen yerdeki kültürü çok iyi yansıtıyor.

Katıldığım için çok mutluyum. Güzel anılarla dönüyorum. Japonya ve Japon halkı gönlümde farklı bir yer edindi. Gezilerinizin rehberleri ve programları çok güzel. Sürpriz yok, konforlu gezinizi tamamlıyorsunuz. 
Her yere doydum ama keşke biraz daha kalabilseydim. Her şey gayet iyi ayarlanmıştı, etkinlikler de gayet dozundaydı. Tüm ayarlanan yemekler farklı lezzetler tatmamız için uygundu. Kaliteniz tartışılmaz. Rehberimiz muhteşemdi. İlgili ve bilgiliydi. 
Her şey mükemmeldi. Rehberimiz gerçekten muhteşemdi, programlar hiç şaşmadı, her şey çok güzel ayarlanmış, tebrik ederim. Bir dolu seyahate gitim, FEST'in farkı ortada. 
Özellikle herm yerel rehberimiz hem gezi rehberimiz mükemmeldi. Tek kelimeyle bize süper bir gezi yaşattılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Hem katılımcı olarak hem de organizasyon olarak olumsuz sürprizlerle karşılaşma ihtimali yok ve standartlarımıza cevap veriyor FEST Travel. 
Böyle bir rehberlikle gezmek benim için büyük bir şanstı. Her şey mükemmeldi, çok teşekkür ederiz. Tecrübeli rehberler, güzel gezi rotaları, oteller, her şey çok iyi. 
Çok güzel bir geziydi. Özellikle rehberimize çok teşekkür ederiz. Bize Japonya'yı yaşattı adeta. Bir yere bir kere gidilecekse FEST Travel'ı tercih etmek gerek. 
Her şey çok güzeldi. Bu geziyi herkese tavsiye ederim. 
Beklentilerimin üzerinde bir gezi oldu. Özellikle gezi rehberimizin bilgisi ve ilgisi çok çok iyiydi. 
Hayallerimin gerçeğe dönüştüğü bir gezi oldu. İnsanlar mutluluklarını dostlarıyla paylaşmalı bu yüzden FEST'in iyi bir seçim olduğunu herkesle paylaşıyorum. 
Tek cümleyle ifade etmem gerekirse FEST Travel beni Japonya'da Japon gibi hissettirdi. Yeniden seyahat edeceğim, seçilen lokasyonlar ve yemekler ve rehberin bilgi birikimi ve deneyimi çok başarılı. 
Olumuz hiçbir şey yaşamadım, çok memnun kaldım. Her şey çok iyi planlanmış. Oteller çok güzeldi. Özellikle rehberimizden çok memnun kaldık. 
Rehberimiz gerçekten çok iyi bir rehberdi. Gezi boyunca bizi renkli anlatımıyla bilgilendirdi. Çok keyifli bir gezi oldu. Uzun zamandır hayalini kurduğum, yapmayı düşündüğüm Japonya gezisini böyle geçirmek büyük bir şans oldu. Yeni bir gezi yapmayı düşündüğüm zaman da FEST ile sayahat ederim. Kültürel açıdan zengin ve rehberleri çok başarılı. 
Her konuda bilgili, ilgili bir rehberle gezmek büyük şans. Ben kültür turlarındaki ciddiyeti sebebiyle 2000 yılından beri FEST ile seyahat ediyorum.
Gezi çok başarılıydı. FEST Travel ile daha önce de seyahat ettim. Rehberleri, seçtiği otelleri, disiplini, ciddiyeti ile seyahati mükemmel hale getiriyor. 
Organizasyon kalitesi, baştan sona çok iyiydi, her şey saat gibi işledi. Rehberimiz çok bilgili, enerjik, seviyeli gruba hakimiyeti olan bir insandı.
FEST Travel ile katıldığım ilk gezi. Çok memnun kaldım. Bu kadar ayrıntının düşünüldüğü ve böyle iyi bir rehberlik hizmeti alınan bir turu ilk defa yaptım. Her dakikası dol dolu, keyifli, doyurucu bir geziydi. 

Selamlar,

Gezi her bakımdan muhteşemdi. Otel seçimi, etkinlikler ve japonya hakkında aktarılan bilgiler son derecede yerindeydi. Özellkle rehperimiz Hülya hanım Japonya hakkında derin bilgisizle geziye anlam kazandırdı. Japonya ve halkı hakkında aktardığı bilgilerle bizleri aydınlattı. Grubumuzun üyeleri sanki özel olarak seçilmişlerdi. Bu yüzden de gezimiz çok dinlendirici ve huzurlu geçti. Bu arada FEST Travel'ın rehber seçiminde çok özenli olduğunu ve güvenirliğinin çok yüksek olduğunu eklemeden geçemeyeceğim.

İyi günler olsun.

Gülten UYER

Geziniz tümü ile beni çok mutlu etti. Gezilen yerler ve rehberler anlamında çok başarılı idi. 
Muhteşem sakura ağaçlarını görmek, bunun için Japonya'yı bir baştan bir başa katetmek. Gezi boyunca gösterilen özen... Kendimi özel hissettim.
TUr gezileri konusunda kesinlikle birinci. Her zaman Fest gezilerine devam inşallah! Zaten tiryakilik yapıyor.
Güzel planlanmış, dolu dolu ama yorucu olmayan bir geziydi.
Japonya'ya ilk seyahatimdi. Bu kadar kısa bir zamanda her konuda bilgilendirilip, Japonların yaşayışları, tarihleri ve gelenekleri hakkında gezerek bilgi sahibi olmak harikaydı.
Profesyonel bir program ile sorunsuz seyahat.
Böyle oldukça zor bir geziyi hiçbir problem yaşamadan çok keyifli geçirdik. Mesafeler uzun olduğu için otobüs yolculukları bira yorucuydu. 

Sayın FEST Turizm Yetkilisi, 31 Mart - 11 Nisan 2013 Japonya gezisinde tur rehberimiz Hülya Akalın’ın ilgi, alaka, bilgi, tecrübe ve gayretleriyle, otel seçimi, planlama ve turizmin tüm unsurlarıyla mükemmel bir gezi geçirdik. Turizmin kültür gezisine örnek verilmesi gerekirse, bu Hülya Hanım’ın rehberliğindeki Japonya Kültür Turu’dur. Gezinin planlanmasından icrasına katkı ve emeği geçenlere teşekkürler. Başka bir gezide buluşmak üzere…

 

Sait Faik gibi "yazmasam deli olacaktım" dercesine Japonya ile ilgili yazmak istedim.

Yine yollardaydım. Benim güzel Hindistan'ım ile açılan Asya gönül gözüm beni yine, yeni, yeniden Asya'ya götürdü. Bu sefer yolum doğu Asya'ya, doğan güneşin ülkesine, nazik ve hünerli insanların yaşadığı Japonya'ya oldu. Duyduğum merak, keşfetme isteğim, seyyah olma hissim bana sadece yepyeni bir kültür tanımayı değil, yolculukta kendimi daha da tanıma fırsatı yarattı.

Nisan başı, kiraz çiçeklerinin açtığı Sakura dönemi, belki de birçoğu için yılın en güzel zamanı... 372 farklı kiraz çiçeği türünün açtığı bu dönemde gelenekler ülkesi Japonya'nın tadına ve farkına varmaya çalıştım. İçimde bir çiçek daha deneyimlerle büyüdü; bu benzersiz ve çok renkliydi; adi da kiraz çiçeğiydi.

Japonya'yı tek bir kelimeyle anlatmak gerekse bunun adi "saygı" olurdu. Rafine estetik anlayışları Japon halkını gerçekten çok farklı boyutlara taşıyor. Gördüğüm uyum, ölçülülük, güzellikler ruhumda ve zihnimde kalıcı izler bırakacak.

Japonya'dan ayrılmak zor oldu. Eve dönüş uçağında bir yanımda AblaSan, bir yanımda tatlı bir Japon. Onlarla sohbet ederken aklımdan birçok soru da ışık hızıyla geçmekteydi.

Neydi Hiroşima'yı bu kadar değerli kılan? Nazım sevgisi, çocuk sevgisi, insan sevgisi, canlı sevgisi? Öyle bir bomba patlamıştı ki tüm dünyada çığlıkları duyulmuştu. Nazım Hikmet'in ölümsüz "Kız Çocuğu" şiirinde yazdığı gibi "yedi yaşında bir kızım, büyümez ölü çocuklar". Küçük kız çocuğu Sadako'nun minik turna kuşları yüreğimde artık daha da bir anlam kazandı.

Japonların hayatlarına gösterdikleri özen attığım her adımda kendini belli ediyordu.
Yapıların sağlamlığı, doğa ile uyumlu yaşamanın sırları,
Goller, nilüferler, kutsal lotus çiçekleri, zen bahçeleri, pastoral hayatlar,
Tapınaklar ve tüm bunların oluşturduğu sükûnet duygusu,
Dünyanın en hızlı, en müthiş kurşun trenleri,
Yeşil ve nezih Kyoto'nun tüm dünyada üstlendiği misyon,
Miyajima Adasında med-cezir ile yaşanan ruhanilik,
Yüksek binalı, bakımlı, tasarım binaların cenneti Tokyo,
Budizmin ilk girdiği ticaret şehri Osaka,
Şinto Tapınakları ve yepyeni bir kutsal alemle tanışma,
Her biri sanki birer sanatçı olan aşçıları,
Japon usulüyle kutsal sularla arınma,
Para ve şans sembolü tilki, uzun ömür sembolü turna kuşu.

Kültürel ve tarihsel açıdan önemli olan yerlere vakit ayırarak Japonya'yı keşfettim. Duyguyu, görgüyü, bilgiyi, rengi, dokuyu tüm duyularımla hissetmeye ve anlamaya gayret ettim. Bakıp görme değil; algılama niyetiyle gerçekleştirdiğim bu kültür gezisiyle dünya algım biraz daha değişti, biraz daha gelişti. Üstün bilgi ve tecrübesiyle bizlerin bu güzel ülkeyi derinlemesine algılamasını sağlayan tur liderimiz Sayın Hülya Akal'a ve organizasyonda emeği gecen tüm Fest Travel çalışanlarına teşekkür ederim.

 

Merhabalar,

Dün akşam Japonya'dan döndüm. Hatırlayacağınız üzere bu benim Fest Travel ile yaptığım ilk gezi idi. Unutulmazdı, muhteşemdi, beklentimin çok çok üzerindeydi. Bundan sonra başka bir firma ile gezmeyi düşünemiyorum bile. Bütün Fest Travel ailesine hem hazırladıkları program, hem her şeyin kusursuz akışı ve hem de bize Hülya Akal gibi olağanüstü ve tüm grubun hayranlığını kazanan bir tur lideri ile gezme fırsatı verdikleri için teşekkür ederim.

Başka gezilerde görüşmek üzere, sevgilerimle...






Bu gezi
satışa çıktığında



GEZİ PLANLANIYOR

Tarih
03 - 14 Nisan 2021
(11 gece 12 gün)



İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI



 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.