FAS GEZİSİ

BÜYÜLÜ FASGEZİ DETAYI

Bu geziyi 22 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki yedi yer: Modern başkent ve tarihi şehir Rabat, Fez yerleşkesi, Aid Bin Haddu Kasbası, Marakeş yerleşkesi, tarihi Meknes şehri, Volubilis antik kentive Suvayr / 2020 Afrika Kültür Başkenti Marakeş, UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cema el Fna Meydanı ve Akdeniz tipi beslenme /  Kazablanka, Erfud, Varzazat / Büyük Sahra’nın en ünlü kum tepelerinin yer aldığı Merzuga Çölü / Vahalar, vadiler, köyler / Atlas Dağları, Kasbalar, Suklar / Çölde 4x4 ciplerle günbatımı / Kuskus’tan Tajin’e Moresk mutfağın gözdeleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Kazablanka / Marakeş - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri (şu an 140 Euro’dur, artış olması halinde tarafınıza yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim servis bedeli,
 • Özel otobüsle tüm transferler,
 • Yerel şartlara göre 4 ve 5 yıldızlı otellerde 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • 8 öğle yemeği,
 • 7 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Çölde 4x4 ciplerle gezi (her araçta 4 veya 5 kişi seyahat edecektir ve herkes cam kenarında oturacaktır),
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi, yerel rehberlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği,
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 45 €, 76 ve üzeri 65 €).

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret detayları için lütfen Ödeme Seçenekleri tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 08.00’da İstanbul Havalimanı Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 10.45’te TK 617 sefer sayılı uçuşla Fas’ın en büyük kenti Kazablanka’ya hareket. Yerel saatle 14.00’da varış. Kumanya şeklinde öğle yemeği. Kazablanka gezisi: Birleşmiş Milletler Meydanı ve dünyanın en büyük camisi II. Hasan Camisi’nin görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Fez gezisi: Fez Kalesi’nden kente panoramik bakış. Yahudi Mahallesi, Moresk mimarinin en ünlü yapıtlarından Ebu İnanya Medresesi, Endülüs Mahallesi, Attarlar Çarşısı, Marangozlar Meydanı, Kervansaray, Marangozlar Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Karaviyin Mahallesi, Mevlay İdris Zaviyesi, Suklar (Çarşılar), Dericiler Mahallesi, Yeni Fez, surlar ve kapıların görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah erken saatte Erfud’a hareket. Yolda doğal oluşumlar, göller, geçitler, sedir ormanları ve Orta Atlas Dağları’nın görülmesi. Fas’ın küçük İsviçre’si olarak bilinen İfran’da duraklama. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra 4x4 ciplerle Fas’ın görkemli kumul tepecikleriyle tanınmış çölü Merzuga’da güneşin batışını izleme (bu gezi ertesi sabah gündoğumunu izleme olarak da yapılabilir). Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Yüksek Atlas Dağları ile Sarho Dağları arasındaki şaşırtıcı güzellikler: Bin Kasbalar bölgesinden geçiş. Yol üzerinde öğle yemeği. Yemekten sonra kanyonda kısa bir yürüyüş. Tinerhir bölgesinden geçiş ve Glaoui Paşa Kasbası gezisi. Varzazat’ta akşam yemeği ve konaklama.
Marakeş’e hareket. Birçok ünlü filmin çekildiği ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Aid Bin Haddu Kasbası gezisi. 2260 metre yüksekliğindeki Tizi n’Tişka Geçidi’nden geçiş. Marakeş’e varış. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Marakeş kent gezisi: Menara Bahçesi, Kutubiye Camisi, surlar, kapılar ve El Badia Sarayı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Saadi Türbeleri, Bahiya Sarayı ve Dar Si Said Müzesi gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kuzey Afrika’nın en renkli ve gizemli meydanı Cema el Fna ve Suklar gezisi. Otelde konaklama.
Suvayr’e hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Suvayr eski kent merkezi ve şehir surları, Sidi Muhammed Ben Abdullah Müzesi ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Balık pazarı ve eski liman ziyareti. Eski çarşı gezisi. Argan yağı üretim atölyesi ziyareti. Marakeş’e harket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Havalimanına transfer. Saat 15.05’te TK 620 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.10’da İstanbul’a varış.


Kesinlikle tekrar seyahat ederim, rehberimiz ile her yere giderim. Sürpriz yok ve en ufak soruna anında müdahale edilir ve çözülür. Başka acentelerin gidemediği yerlere FEST götürür.

Rehberimiz her zamanki gibi muhteşem ve yerel rehberimiz de onun kadar iyiydi. Aracımız Avrupa standartlarında bile görülmesi zor derecede yeni model ve tertemizdi. Yörenin mutfak kültürleri sınırlı genelde aynı şeyler tekrar ediyor. Çöl ve gün batımı bu gezinin yıldızıydı. FEST sayesinde daha az kötü sürpriz ile karşılaşıyoruz, karşılaşınca da çözüm çok hızlı oluyor. Çoğu zaman problemlerden haberimiz dahi olmuyor arka planda çok ustaca hallediliyor bize yansıtılmıyor bu çok iyi.

Herhangi bir aksaklık ile karşılaşmadık ve rehberimiz konusuna fazlasıyla hakimdi. Gittiğimiz mevsimin de çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Katıldığım bütün FEST gezilerinde fevkalade bir organizasyon ile karşılaştım tabii ki tavsiye ederim.

Güzel bir dönemde ve mevsimde yapıldı. 15 yıldır FEST ile geziyorum ve bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Tüm gezdiğimiz yerler çok güzeldi. 
Çok güzel bir gezi programı. Rehebrler ve konaklama yerleri de çok iyi. Aid Bin Haddu Kasbası çok güzeldi. 
Rehber çok iyi. Otel seçimi güzel. Marakeş'teki otel çok güzeldi. Kültür turu için tavsiye ederim. 
Oturmuş bir gezi, çok güzel bir gezi programı. 1994'ten beri FEST ile geziyorum. Her zaman iyi organizasyon, FEST'e güven duyuyorum. Marakeş Bedevi Müzesi ve Atlas Dağları'nın güneyindeki kasbahlar çok güzeldi. 
Herhangi bir ters gien ya da beğenmediğim bir şey olmaı. Her zamanki gibi bol faydalı, bilgili ve bağlantılı yerler gördüğüm bir seyahatti. Genel olarak beğendim ama en çok çölü beğendim. 
Gerçekten büyülü bir geziydi. Çok profesyonel olduğu için her şey düşünülüp en iyi şartlar oluşturulduğu için tavsiye ediyorum. Rehberimizin anlatımı ve profesyonelliği çok iyiydi. 
Bilgilendirme, kalınan oteller ve rehberimizle her yönüyle çok güzel bir geziydi. Zaten güvenilirliği ve bilgisiyle her zaman tavsiye ve seyahat ettiğim bir acente FEST. 
Öncelikle rehberimiz Turgay Tuna'ya he şey için çok teşekkür ederiz, Bir hafta boyunca verdiği bilgilerle sadece Fas'ı değil bütün dünyayı gezmiş kadar olduk. Umarız kendisi ile tekrar zeyahat etme imkanımız olur.

Gezi Ücreti

2.500
( 21.713 )

Tek kişilik oda farkı

425
( 3.691 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
06 - 14 Mart 2021
(8 gece 9 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.