DATÇA VE DALYAN GEZİSİ

BADEM ÇİÇEKLERİYLE DATÇA VE DALYAN KAYA MEZARLARIGEZİ DETAYI

Datça’nın içinde bulunduğu yarımadanın iklim ve coğrafi özelliklerini tanıma fırsatı vermesi güzeldi. Sadece badem çiçekleri değil diğer yetişen ürünler, iklim özellikleri, antik kentlerin en keyiflisi Knidos hakkında bilgiler edindim. Gezi rotaları uygun eğlenerek yöreleri, gezi yerlerini, tarihi, doğası, yerel özelikleri ile rahatça tanıma fırsatı veriyor. Konaklama ve yeme-içme açısından da tatmin edici.

Her anı etkileyici bir geziydi. Knidos ve Kaunos antik kentleri rehber eşliğinde mükemmel gezdik. Muhtar beyin de katılımı ile Palamutbükü’nde badem çiçekleri ile çay keyfi de muhteşemdi. Çok donanımlı rehberler ile çalışıyorsunuz. Alanında en iyi sizsiniz ve bu makul fiyatlı bir geziydi. Aynı geziyi farklı bir acentede daha yüksek fiyatlı görmüştüm.

Eski Datça'da yürüyüş çok güzeldi. Rehberimiz de çok başarılıydı. 
Arkeoloji ve sanat tarihi sevenlere tavsiye ediyorum. Eski Datça çok güzeldi. 
Knidos, Eski Datça, Palamut Bükü, Dalyan her yer çok güzeldi. Kesinlikle tavsiye ederim. 
Gezi çok güzel ve keyifliydi. Her bölümü ayrı güzel. Çok memnun kaldım. FEST güvenilir bir şirket ve istediklerimi karşılıyor. 
Gezi hakkında genel değerlendirme olarak çok güzel geçtiğini söyleyebilirim, bütününden memnun kaldım. FEST ile yeniden seyahat ederim. 
Gezimiz başlangıcından bitişine kadar çok güzel geçti. 
Gezi her yönden çok güzeldi. Bildiğim bir bölge olmasına rağmen rehberimiz sayesinde yeniden gözlemledim. Belirli bir sistem içerisinde bütün programın detaylı şekilde uygulanması çok güzel. Güvenilir olmanızdan dolayı sizinle yeniden seyahat ederim. 
Gezi rotalarında yer alan rotaların rehberimizin eşsiz anlatımıyla birleşmesi çok güzeldi. Operasyon ilk dakikadan itibaren kuzursuzdu. Yemekler açısından da muazzam bir deneyimdi. Adeta bir gurme turunda olduğumzu düşündüm. Her şeyiyle fevkalade vakit geçirdim. Rehberimiz olağanüstü rehberlik yeteneği ve konuya hakimiyetiyle bizleri kendine hayran bıraktı. Bölgeyle ve tarihle ilgili verdiği kitap tavsiyeleri için ayrıca teşekkür ederim. Ayrıca verdiğiniz gezi kitabı da harika bir kaynak oluşturuyor. FEST Travel ailesinin bir parçası olarak yine doyurucu bir program yaşadım.
2 günlük bir gezi ama her şey çok programlı ve zaman iyi kullanılmış. Knidos keyifli ve ilginç bir yer. Yemekler de çok güzeldi. 
Zamanlama ve organizasyon çok iyi. Güvendiğim için sizinle sieyahat ederim. 
İki günlük ama her şey programlanmış, zaman iyi kullanılmış. Sizin için her şey düşünülmüş. Knidos keyifli ve ilginç bir yer.
Zamanlaması ve organizasyon çok iyi. Güvendiğim için tavsiye ediyorum.
Çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Badem çiçekleri çok güzeldi. Hava da güzeldi. Güzel hava. Ne denir ki? Teşekkürler FEST. İnanılmaz kültür dolu yerler.
Gezi bütünüyle memnun kaldığım bir seyahat oldu. Adından da anlaşılacağı üzere badem çiçekleri gezinin en özel bölümüydü.
Çok keyifli bir hafta sonu oldu. Badem çiçekleri ve Knidos antik kentini görmek çok güzel oldu. Gezinin organizasyonunda emeği geçen FEST çalışanlarına ve rehberimize çok teşekkürler. Tek kelimeyle şahane bir gezi.
Organizasyon ve rehberler çok iyi. Badem bahçeleri ve eski Datça bölümleri çok güzeldi.
Genel olarak çok güzel bir gezi. Kısa sürede çok keyifli bir gezi yaptık. Kesinlikle tekrar seyahat eder ve tavsiye ederim. Organizasyon disiplini, profesyonellik ve rehber kalitesi çok iyi.
Gezi hakkındaki geneld değerlendirme olarak gezinin çok güzelm ve iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Tabii FEST ile yeni seyahatlere gidecek ve tavsiye edeceğim.
Her şeyiyle fevkalade vakit geçirdim. Rehberimize olağanüstü rehberlik yeteneği ve konuya hakimiyeti ile bizleri knedimne hayran bıraktı. Bölgeyle ve tarihle ilgili verdiği kitap tavsiyeleri için ayrıca teşekkür ederim. FETS Travel ailesinin bir parçası olarak yine doyurucu bir prgoram yaşadım. Gezi programında yer alan rotaların rehberimizin eşsiz anlatımıyla birleşmesi çok güzel. Operasyon ilk dakikasından itibaren kusursuzdu.
Gezi yüksek FEST standartlarındaydı.
Gezi her yinden çok güzeldi. Bildiğim bir bölge olmasına rağmen rehberimiz önderliğinde farklı bir gözle baktım. Belirli bir sistem içinde programın detaylı uygulanması çok güzel. Her zaman güvenilir olmanızdan dolayı tavsiye ediyorum.
Gezimiz başından bitişine kadar güzel geçti.
Gezi çok güzel ve keyifliydi. Çok memnun kaldım. Güvenilir ve isteklerimi karşılayan bir yer FEST.
Sevgili FEST Travel, Badem Çiçekleriyle Datça gezisinin bu kadar güzel, bu kadar keyifli geçeceğini hiç tahmin etmemiştim. Biraz detay vermem gerekirse, 2 gün boyunca bizimle olan otobüsümüz hem yeni hem tertemizdi. Yılan gibi kıvrıla kıvrıla gittiğimiz yollarda konforumuz sonuna kadar düşünülmüş. Kızıl çam ormanlarının arasından bir yanımız yeşil bir yanımız mavi nasıl nasıl keyifli bir yolculuktu anlatamam. Eski Datça'da Can Yücel'in evini gördük. Ayrıca cahil ve kötü kalpli insanlar tarafından parçalanan mezar taşını. Sinekli Bakkal'ın önünden geçerken Tevfik, Emine, Rabia ve Bilal'i andık. Ne güzel yazmış Halide Edib! Daracık sokaklardan geçip, insanlardan korkmayan güzel kedileri ve köpekleri sevip, evlere hayran hayran bakıp Eski Datça'ya yerleşme hayalleri kurduk. Öğleden sonra daha da dar bir yoldan, daha sert virajları, rampaları aşarak, Yunan adaları manzaraları eşliğinde biraz meşhakatli bir yolculukla Palamutbükü'ne ulaştık. Zaten Datça’da her yer bük. Bük bük gezdik. Otelimizin adı Mavi Beyaz; kendisi de öyleydi. Herşey mavi beyaz. Odamız çok güzeldi. Yazlık otel olmasına rağmen kışında konaklanabilir şekilde düşünülmüş herşey. Akşam yemeğinde yediğimiz çağlalı balığın tadı damağımızda kaldı. Çok lezzetliydi. Tabi balıkla kalmadık, içtik rakıları çektik kafaları. Çılgın Palamutbükü geceleri yoktu tabi ama yemekten sonra Palamutbükü’nün sessiz, sakin ve insana huzur veren sahilinde yürümek oldukça keyifliydi. Knidos Antik Kenti’nin daracık patikalarından geçtik. Tiyatronun merdivenlerinde oturup bizden önceki medeniyetlerin hikâyelerini dinledik. Kayıp heykelin hala bizim topraklarımızda ve henüz kazılmamış bir yerde bulunmayı bekliyor olmasını istedik. Heykelin başına ne geldiğinin bilinmemeside bir garip. Koskoca heykel! Sırra kadem basmış resmen. Şaşırdık. Kızlan, Palamutbükü, Hızırşah ve Reşadiye'yi gezdik. 600 senelik camiyi, Hızırşah’ın kavuklu mezar taşını, eski konakları, ortadan bacalı taş evleri, baba kız kavgası yüzünden kapısına kilit vurulan işletmeleri, evlerin dış cephelerindeki zarif kuş yuvalarını, köy kahvelerini, yol kenarında ot satan teyzeleri ve dalında çiçekleriyle badem ağaçlarını, tarlalarını gördük. Ot demişken; Tarçınlı ekmekle ot kavurmasını öyle bir yedik ki ana yemeklerimizi Datça sahilinin bekçisi köpeğe verdik. Rehberimiz sağolsun gruptaki herkesle tek tek yakından ilgilendi. Dalaman’a indiğimiz andan son ana kadar hep anlattı. Otobüs yolculuklarında sayesinde hiç sıkılmadık. “Badem Çiçekleri” sayesinde 48 saatliğine de olsa nefes aldık aslında. Gezinin hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkürler. Sayenizde kısacık zamanda biriktirdiğimiz güzel anılarla döndük.
Genel olarak her şey beklediğim gibi veya üzerindeydi.
Zamanlama çok iyi, süresi iyi, otel seçimi, lokanta seçimi, yemek seçimleri çok iyi. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.