OECONOMICA: YEŞİLİN HER TONU SLOVENYAGEZİ DETAYI

Masal diyarı Bled Gölü ve ona ihtişamlı bir tepeden bakan Bled Şatosu / Avrupa'nın en heyecan verici ve en  ufak başkenti /  Ljubljana: Avusturya İmparatorluk Mimarisinin güzel örnekleri ve aynı zamanda Slavların en büyük mimarı Otto Wagner'in öğrencisi Joze Plecnik'in eserleri

16 Mayıs Salı: İSTANBUL - LJUBLJANA - MARİBOR

Saat 04.55’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 06.55’te TK1061 sefer sayılı uçuş ile Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08.15’te varış. Havalimanında karşılanma ve Maribor’a hareket. Yol üzerinde Ptuj Kalesi, Povoden Müzesi ve Orpheus Anıtı gezileri. Maribor’a varış ve yerel lokantada öğle yemeği. Maribor kent gezisi: Sinagog, Ulusal Özgürlük Müzesi, Adalet Kulesi ve Maribor Kalesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

17 Mayıs Çarşamba: MARİBOR - BOHİNJ - RADOVLJİCA - BLED

Bohinj Gölü’ne hareket. Teleferik ile Vogel Kayak Merkezi gezisi. Radovljica isimli Ortaçağ kasabasının gezilmesi Bled’e hareket ve gezi: Bled Kalesi, gölde tekneyle Bled Adası ve Azize Meryem Kilisesi gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

18 Mayıs Perşembe: BLED - POSTOYNA MAĞARASI - PİRAN

Postoyna Mağarası’na hareket. Predjama Kalesi ve Slovenya'nın en büyük mağarası olan Postoyna Mağarası gezileri. Yerel lokantada öğle yemeği. Portoroz kent gezisi. Piran’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

19 Mayıs Cuma: PİRAN - KOPER - PİRAN

Ortaçağda bataklık olan, insanın doğayı biçimlendiren emeğinin dönüştürdüğü ve günümüzde de Avrupa’nın en önemli tuz üretim alanlarından biri haline gelen Secovlje Tuzlası’nda tekneyle gezinti. Gezi esnasında yüzyıllardır süregelen tuz üretim geleneğini gözlemleme imkânı. Piran ve Koper kent gezileri. Otelde konaklama.

20 Mayıs Cumartesi: PİRAN - LJUBLJANA - İSTANBUL

Ljubljana’ya transfer. Ljubljana’ya varış ve gezi: Eski kent, Ljubljana Kalesi, Üçlü Köprü, Ejderha Köprüsü, Cumhuriyet Meydanı, Roma yapıları,  Vodnik Meydanı, Cobbler’s Köprüsü, pazar yeri. Havalimanına transfer ve yerel saatle 20.05’te Türk Hava Yolları’nın TK1064 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Saat 23.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • 20 Euro bilet kesim bedeli,
 • Tüm transferler,
 • 4 yıldızlı merkezi otellerde konaklama,
 • 2 öğle ve 3 akşam yemeği,
 • FEST Travel özel “Yeşilin Her Tonuyla Slovenya” gezi kitabı,
 • FEST Travel Uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,
 • Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15),
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Vize Ücreti (110 Euro).Geziden memnun kaldım. Çok güzel yerler gördük, programların çoğu iyiydi. Biraz daha fazla serbest zaman olabilirdi. 
Genel olarak gördüğüm her eyr beni tatmin etti. Ancak Bled Gölü'nde kalmak ve çevresinde yapılan geziler çok özel ve güzeldi. Slovenya'yı ne zamandır görmek istiyordum. Fest Travel sayesinde ülkenin neredeyse tamamını 4-5 günde çok etkin ve keyifli olarak tamamladık.
Her gününden çok keyif aldım. kayak sporunu sevdiğim için Vogel kayak merkezini karsız görmek bile beni heyecanlandırdı, mutlu etti. Şu ana farklı coğrafyaları butik turlarla gezdim. Slovenya gezisi en güzel, düzenli, uyumlu, bilgi dolu olan geziydi.
Bilhasssa Bled Festivali ile irlikte BLed'i çok beğendik. Rehberimiz başka bir oteldeki konsere götürdü, çok memnun olduk. Kendisi çok alakalıydı ve gereken bilgiyi bize aktardı. Slovenya çok güel destinasyon olmuş. Portoroze çok güzel bir tatil kasabası. At çiftliği gezisi biraz fazla zaman aldı. 
Gezinin tümd etayları harikaydı çok memnun kaldım. Fest Travel ve rehberimize çok teşekkür ederim.HOTEL BW PLUS PIRAMIDA   (veya benzeri)
Slovenya
Maribor
HOTEL KOMPAS   (veya benzeri)
Slovenya
Bled
HOTEL PİRAN   (veya benzeri)
Slovenya
Piran


Gezi Ücreti

1.450
( 5.662 )

Tek kişilik oda farkı

250
( 976 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
16 - 20 Mayıs 2017

DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ

AĞUSTOS - EYLÜL (Satışı Sürüyor)

28 Ağustos - 01 Eylül 2017
1.350 ( 5.272 )

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.