VİETNAM LAOS KAMBOÇYA GEZİSİ

OECONOMICA: VİETNAM - LAOS - KAMBOÇYAGEZİ DETAYI

Uzakdoğu coğrafyasının tarihi şehirleri: Ho Çi Min (Saygon), Hanoi, Hue, Hoi An, Luang Prabang, Siem Reap, Angkor; Kızıl Nehir, Parfüm Nehri, Halong Körfezi ve Uzakdoğu masalının en önemli durağı Angkor Vat Tapınağı…

23 Ocak Çarşamba: İSTANBUL - DOHA

Saat 10.35’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Qatar Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 13.35’te QR 240 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket. Yerel saatle 17.45’de Doha’ya varış. Saat 20.00’da Qatar Hava Yolları’nın QR 972 sefer sayılı uçuşuyla Ho Çi Min’e hareket. Uçakta geceleme.

24 Ocak Perşembe: DOHA - HO Çİ MİN (SAYGON)

Yerel saatle 07.30’da Ho Çi Min’e varış. Havalimanında karşılanma. Otele transfer. Yerel lokantada öğle yemeği. Notre Dame Katedrali ve Eski Postahane gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

25 Ocak Cuma: HO Çİ MİN - MEKONG DELTASI - HO Çİ MİN

“Biyolojik hazine bölgesi” olarak nitelendirilen Mekong Deltası gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ho Çi Min’e dönüş. Savaş Suçları Müzesi ve Yeşim İmparator  Tapınağı gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

26 Ocak Cumartesi: HO Çİ MİN - ÇU Çİ TÜNELLERİ - DANANG - HOİ AN

Vietnam Savaşı’nın efsanevi Çu Çi Tünelleri gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer ve yerel havayolları’nın saat 16.30’daki uçuşuyla Danang’a hareket. Saat 17.50’de Danang’a varış. Havalimanında karşılanma. Hoi An’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

27 Ocak Pazar: HOİ AN - HUE

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Çinli, Vietnamlı, Japon ve Avrupalı tüccarların şehri Hoi An’da yürüyerek gezi: Japon Köprüsü, Phung Hung Evi, Phuc Kien Tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hue’ye hareket. Mermer Dağı gezisi ve Cham Müzesi ziyareti. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

28 Ocak Pazartesi: HUE - HANOİ

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hue şehir gezisi: İmparator Kalesi, Bayrak Kulesi, Dokuz Kutsal Top, Ngo Mon Kapısı, Tay Hoa Sarayı ve Yasak Kent. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kral Tu Duc ve Kral Khai Dinh mezarlarının gezilmesi. Thien Mu Pagodası’nı ziyaret ve Parfüm Nehri’nde tekne gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Havalimanına transfer. Yerel havayollarının saat 21.10’daki uçuşuyla Hanoi’ye hareket. Saat 22.25’de Hanoi’ye varış. Havalimanında karşılanma. Otelde konaklama.

29 Ocak Salı: HANOİ

Tam gün Hanoi şehir gezisi: Ho Çi Min Anıtmezarı ve Evi, Tek Sütunlu Pagoda, Edebiyat Tapınağı, Hoan Kiem Gölü ve Ngok Son Tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Vietnam’a özgü çek-çekler ile bir saatlik şehir gezisi ve su kuklaları gösterisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

30 Ocak Çarşamba: HANOİ - HALONG KÖRFEZİ (170 km / yaklaşık 3 saat)

Halong Körfezi’ne varış ve tekne gezisi. Teknede öğle ve akşam yemeği. Teknede konaklama.

31 Ocak Perşembe: HALONG KÖRFEZİ - HANOİ - LUANG PRABANG

Sang Sot Mağarası gezisi. Teknede öğle yemeği. Tuan Ço limanına varış. Hanoi’ye dönüş (yaklaşık 3 saat). Havalimanına transfer. Yerel havayollarının saat 18.50’deki uçuşuyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, Lao Krallığı’nın eski başkenti Luang Prabang’a hareket. Saat 19.50’de varış. Havalimanında karşılanma. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otele transfer. Otelde konaklama.

1 Şubat Cuma: LUANG PRABANG

Vat Visun ve Vat Şieng Tong gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Mekong Nehri’nde tekne gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve Baci gösterisi. Otelde konaklama.

2 Şubat Cumartesi: LUANG PRABANG - SİEM REAP

Luang Prabang gezisinin devamı: Ulusal Müze (Eski Kraliyet Sarayı). Kumanya şeklinde öğle yemeği. Havalimanına transfer. Yerel havayollarının saat 10.40’daki uçuşuyla Siem Reap’e hareket. Saat 14.00’da varış. Tekne ile Tonle Sap Gölü’nde yüzen köyü ziyaret. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

3 Şubat Pazar: SİEM REAP

Siem Reap gezisinin devamı: Bantei Kdei gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Ritüel Banyoları için kullanılan Srah Srang ve Preah Krang Tapınağı gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve Apsara gösterisi. Otelde konaklama.

4 Şubat Pazartesi: SİEM REAP

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Uzakdoğu’nun en etkileyici bölgesi Angkor’un gezilmesi: Angkor Tom, Bayon Tapınağı, Filler Terası ve Cüzzamlı Kral Terası. Gezi esnasında yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Uzakdoğu’nun en muhteşem tapınağı Angkor Vat’ın görülmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

5 Şubat Salı: SİNGAPUR – BANGKOK

Banteay Srei gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. Yerel havayollarının saat 19.30’daki uçuşuyla Bangkok’a hareket. Saat 20.55’de varış. Havalimanında bekleme.

6 Şubat Çarşamba: BANGKOK - DOHA

Saat 01.35’te QR 837 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket. Yerel saatle 05.25’te Doha’ya varış. Saat 07.30’da Qatar Hava Yolları’nın QR 239 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 12.25’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

 

 

 


FİYATA DAHİL OLANLAR

• Qatar Hava Yolları ile İstanbul - Doha - Ho Çi Min / Siem Reap - Doha - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
• Yerel havayolları ile Ho Çi Min - Danang, Hue - Hanoi - Luang Prabang - Siem Reap arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve servis bedeli,
• Bilet kesim bedeli,
• Havalimanı vergileri (şu an 55 USD),
• Tüm transferler,
• 4 ve 5 yıldızlı otellerde 11 gece oda-kahvaltı konaklama,
• Halong Körfezi’nde 1 gece teknede konaklama,
• 13 öğle ve 12 akşam yemeği,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Baci gösterisi,
• Apsara gösterisi,
• Su kuklaları gösterisi,
• Yerel rehberlik hizmeti,
• FEST Travel profesyonel rehberlik hizmeti,
• Vietnam vize onay yazısı ücreti (30 USD),
• Laos vize onay yazısı ücreti (30 USD),
• Laos vize ücreti (45 USD),
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• FEST Travel özel “Oeconomica Vietnam - Laos - Kamboçya” gezi kitabı,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• Kişisel harcamalar,
• Bazı müze ve tapınaklarda fotoğraf veya video çekim ücretleri,
• Fazla bagaj ücreti,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15),
• Vietnam vize ve davetiye ücreti (130 USD),
• Kamboçya vize ücreti (65 USD),
• Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
• Yemekler sırasında alınacak alkollü içecekler ve ekstralar.
• Dönüş transferiTekne turumuz, teknede konaklama ve yüzen köy çok etkileyiciydi. Rehberimizin konusuna hakimiyeti ve geziyi kolaylaştırması bizim için en önemli artılardan bir tanesi. Beklentilerimizi karşılıyor ayrıca tatsız süprizler ile karşılaşmıyoruz. Başlangıçta ne dendi ise onların yapılması bizim için önemli FEST bu konuda gayet başarılı bir acente.

Gezinin her bölümü benim için ilginç ve heyecan vericiydi. Tüm geziden memnun kaldım. Her şeyden önce rehberimize teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar farklı ve renkli bir grubu uyumla gezdirdiği için... Biz de bu farklılıklardan inanılmaz güzel dostluklar yarattık. Teşekkürler FEST. Daha uygun fiyatla kaliteli gezmek budur. 
Vietnam - Laos - Kamboçya çok doğru bir seçim. Özellikle Laos çok etkileyici oldu. Benim gibi yeni ve farklı turları sevenler için ideal. 
Bu benim FEST ile ilk seyahatim oldu. Oteller ve yemekler tatminkardı. Gezi programı aksamadan yerine getirildi. Güvenilir, doğru bir seyahat acentesi olduğu için tavsiye ederim. 
Cu Chi Tünelleri'ndeki mücadeleyi yerinde görmek, Ha Long Körfezi, Angkor Vat Tapınağı, Laos'un bozulmamış doğası çok güzeldi. Güzergahları beğendik. Gezi uzun olması sebebiyle yorucu ama bu nedenle daha çok gezilecek yerin eklenmiş olması bir avantaj. 
Çok beğendiğimiz bir gezi oldu, bu FEST ile 6. turum, herkese de tavsiye etmeye devam edeceğim.
Ummadığımız bir ilgi ve performansla karşılaştık. FEST Travel ile ilk seyahatimiz. Beklentilerimizi sonuna kadar karşıladı. Bundan sonraki seyahatlerimizde ilk seçeneğimiz olacak.
Tam anlamıyla dört dörtlük mükemmel bir gezi idi. Rehberimiz bilgisi, anlatımı ve sabrı, insna ilişkileri ile mükemmeldi. Fest travel'a ayrıca teşekkür ederiz bunun için. 
Muhteşem bir gezi oldu. FEST'le 99'dan beri geziyorum. Birçok tanıdığıma da önerdim, onlar da FEST'ten çok memnun kaldılar. 
Çok memnun kaldım geziden, benim ilk tur seyahatim. Daha önce hep özel turla gezdim, özellikle rehberimiz mükemmel, çok ilgili.
Gezi gerçekten mutluluk vericiydi. Çok mutlu dönüyoruz. İşinizi içtenlikle ve ciddiye alarak yapıyorsunuz. 
Doğuya ilk kez geliyorum, FEST Travel'ı seçtiğim için harika anılarla dönüyorum. Budnan sonra da katılmayı umuyorum. Sorun çözme yaklaşımları için rehberlere ve FEST'e teşekkür ediyorum. 
Çok uyumlu bir gruptuk, çok eğlendik. Ayrıca yerel rehberlerimizden de çok memnun kaldık. Aldığımız hizmetin kaltesi yüksek olduğu için herkese tavsiye ederim. ANGKOR MİRACLE HOTEL   (veya benzeri)
Kamboçya
Siem Reap
Hoi An Riverside   (veya benzeri)
Vietnam
Hoian
Imperial Hue Hotel   (veya benzeri)
Vietnam
Hue
Sada Hotel   (veya benzeri)
Laos
Luang Prabang
Saigon Prince Hotel   (veya benzeri)
Vietnam
Ho Şi Min
SUNWAY HOTEL   (veya benzeri)
Vietnam
Hanoi
SYRENA CRUİSES   (veya benzeri)
Vietnam
Ha Long


Gezi Ücreti

4.225
( 22.850 )

Tek kişilik oda farkı

825
( 4.462 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
23 Ocak - 06 Şubat 2019
(14 gece 15 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.