VİETNAM LAOS KAMBOÇYA GEZİSİ

OECONOMICA: VİETNAM - LAOS - KAMBOÇYAGEZİ DETAYI

Uzakdoğu coğrafyasının tarihi şehirleri: Ho Çi Min (Saygon), Hanoi, Hue, Hoi An, Luang Prabang, Siem Reap, Angkor; Kızıl Nehir, Parfüm Nehri, Halong Körfezi ve Uzakdoğu masalının en önemli durağı Angkor Vat Tapınağı…

16 Mart Cuma İSTANBUL - DOHA - HO Çİ MİN (SAYGON)

Saat 10.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Qatar Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 13.35’te QR 240 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket. Yerel saatle 17.45’te Doha’ya varış. Saat 20.00’da Qatar Hava Yolları’nın QR 972 sefer sayılı uçuşuyla Ho Çi Min’e hareket. Uçakta geceleme.

17 Mart Cumartesi HO Çİ MİN

Yerel saatle 07.30’da Ho Çi Min’e varış. Havalimanında karşılanma. Otele transfer. Yerel lokantada öğle yemeği. Notre Dame Katedrali ve Eski Postahane gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

18 Mart Pazar HO Çİ MİN - ÇU Çİ TÜNELLERİ - MEKONG DELTASI - HO Çİ MİN

Vietnam Savaşı’nın efsanevi Çu Çi Tünelleri’ni ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeği. “Biyolojik hazine bölgesi” olarak nitelendirilen Mekong Deltası gezisi. Ho Çi Min’e dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

19 Mart Pazartesi HO Çİ MİN - DANANG - HOİ AN

Savaş Suçları Müzesi gezisinin ardından havalimanına transfer. Yol üzerinde yerel bir lokantada öğle yemeği. Saat 16.00’da VietJet Hava Yolları’nın VJ 632 sefer sayılı uçuşuyla Danang’a hareket. Saat 17.15’te Danang’a varış. Havalimanında karşılanma. Hoi An’a hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

20 Mart Salı HOİ AN - HUE

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Çinli, Vietnamlı, Japon ve Avrupalı tüccarların şehri Hoi An’da yürüyerek gezi: Japon Köprüsü, Çömlek Müzesi, 200 yıllık Tan Ki Evi, Çua Ong Pagodası. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Hue’ye hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Hue’ye varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

21 Mart Çarşamba HUE - HANOİ

Hue şehir gezisi: İmparator Kalesi, Bayrak Kulesi, Dokuz Kutsal Top, Ngo Mon Kapısı, Tay Hoa Sarayı ve Yasak Kent. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kral Tu Duc ve Kral Khai Dinh mezarlarının gezilmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Thien Mu Pagodası’nı ziyaret ve Parfüm Nehri’nde tekne gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Havalimanına transfer. Saat 21.15’te Vietnam Hava Yolları’nın VN 1546 sefer sayılı uçuşuyla Hanoi’ye hareket. Saat 22.30’da Hanoi’ye varış. Havalimanında karşılanma. Otelde konaklama.

22 Mart Perşembe HANOİ

Tam gün Hanoi şehir gezisi: Ho Çi Min Anıtmezarı ve Evi, Tek Sütunlu Pagoda, Edebiyat Tapınağı, Hoan Kiem Gölü ve Ngok Son Tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Vietnam’a özgü çek-çekler ile bir saatlik şehir gezisi ve su kuklaları gösterisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

23 Mart Cuma HANOİ - HALONG KÖRFEZİ (170 km / yaklaşık 6 saat)

Halong Körfezi’ne varış ve tekne gezisi. Teknede öğle ve akşam yemeği. Teknede konaklama.

24 Mart Cumartesi HALONG KÖRFEZİ - HANOİ - LUANG PRABANG

Sang Sot Mağarası gezisi. Teknede öğle yemeği. Tuan Ço limanına varış. Hanoi’ye dönüş (yaklaşık 3 saat). Havalimanına transfer. Saat 18.50’de Laos Hava Yolları’nın QV 314 sefer sayılı uçuşuyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, Lao Krallığı’nın eski başkenti Luang Prabang’a hareket. Saat 19.50’de varış. Havalimanında karşılanma. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otele transfer. Otelde konaklama.

25 Mart Pazar LUANG PRABANG

Vat Visun ve Vat Şieng Tong gezileri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Mekong Nehri’nde tekne gezisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve Baci gösterisi. Otelde konaklama.

26 Mart Pazartesi LUANG PRABANG - SİEM REAP

Luang Prabang gezisinin devamı: Ulusal Müze (Eski Kral Sarayı). Kumanya şeklinde öğle yemeği. Havalimanına transfer. Saat 13.20’de Laos Hava Yolları’nın QV 525 sefer sayılı uçuşuyla Siem Reap’e hareket. Saat 15.20’de varış. Tekne ile Tonle Sap Gölü’nde yüzen köyü ziyaret. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

27 Mart Salı SİEM REAP

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Uzakdoğu’nun en etkileyici bölgesi Angkor’un gezilmesi: Prasat Kravan,  Ta Prohm ve Srah Srang tapınakları. Gezi esnasında yerel bir lokantada öğle yemeği. Otele transfer. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

28 Mart Çarşamba SİEM REAP

Angkor gezisi: Angkor Tom, Bayon Tapınağı, Filler Terası ve Cüzzamlı Kral Terası. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Uzakdoğu’nun en muhteşem tapınağı Angkor Vat’ın görülmesi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve Apsara gösterisi. Otelde konaklama.

29 Mart Perşembe SİEM REAP - BANGKOK

Bantei Srei gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer. Saat 20.45’te Thai Smile Hava Yolları’nın WE 591 sefer sayılı uçuşuyla Bangkok’a hareket. Yerel saatle 21.55’te Bangkok’a varış. Havalimanında bekleme.

30 Mart Cuma BANGKOK - DOHA - İSTANBUL

Saat 02.05’te Qatar Hava Yolları’nın QR 837 sefer sayılı uçuşuyla Doha’ya hareket. Yerel saat ile 05.15’te Doha’ya varış. Saat 09.05’te Qatar Hava Yolları’nın QR 241 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 13.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.


 

FİYATA DAHİL OLANLAR

• Qatar Hava Yolları ile İstanbul - Doha - Ho Çi Min / Bangkok - Doha - İstanbul arası ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
• Yerel hava yolları ile Ho Çi Min - Danang, Hue - Hanoi - Luang Prabang - Siem Reap - Siem Reap - Bangkok arası ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti ve servis bedeli,
• 21 USD bilet kesim bedeli,
• Havalimanı vergileri (şu an 430 USD),
• Tüm transferler,
• 4 ve 5 yıldızlı otellerde 11 gece oda-kahvaltı konaklama,
• Halong Körfezi’nde 1 gece teknede konaklama,
• 12 öğle ve 12 akşam yemeği,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Baci gösterisi,
• Apsara gösterisi,
• Su kuklaları gösterisi,
• Yerel rehberlik hizmeti,
• FEST Travel profesyonel rehberlik hizmeti,
• Vietnam vize onay yazısı ücreti (30 USD),
• Laos vize onay yazısı ücreti (30 USD),
• Laos vize ücreti (40 USD),
• Tüm bahşişler (gezi liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• FEST Travel özel “Oeconomica Vietnam - Laos - Kamboçya” gezi kitabı,
• Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• Kişisel harcamalar,
• Bazı müze ve tapınaklarda fotoğraf veya video çekim ücretleri,
• Fazla bagaj ücreti,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺15),
• Vietnam vize ve davetiye ücreti (160 USD),
• Kamboçya vize ücreti (40 USD),
• Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
• Yemekler sırasında alınacak alkollü içecekler ve ekstralar.Gezinin her bölümü benim için ilginç ve heyecan vericiydi. Tüm geziden memnun kaldım. Her şeyden önce rehberimize teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar farklı ve renkli bir grubu uyumla gezdirdiği için... Biz de bu farklılıklardan inanılmaz güzel dostluklar yarattık. Teşekkürler FEST. Daha uygun fiyatla kaliteli gezmek budur. 
Vietnam - Laos - Kamboçya çok doğru bir seçim. Özellikle Laos çok etkileyici oldu. Benim gibi yeni ve farklı turları sevenler için ideal. 
Bu benim FEST ile ilk seyahatim oldu. Oteller ve yemekler tatminkardı. Gezi programı aksamadan yerine getirildi. Güvenilir, doğru bir seyahat acentesi olduğu için tavsiye ederim. 
Cu Chi Tünelleri'ndeki mücadeleyi yerinde görmek, Ha Long Körfezi, Angkor Vat Tapınağı, Laos'un bozulmamış doğası çok güzeldi. Güzergahları beğendik. Gezi uzun olması sebebiyle yorucu ama bu nedenle daha çok gezilecek yerin eklenmiş olması bir avantaj. 
Çok beğendiğimiz bir gezi oldu, bu FEST ile 6. turum, herkese de tavsiye etmeye devam edeceğim.
Ummadığımız bir ilgi ve performansla karşılaştık. FEST Travel ile ilk seyahatimiz. Beklentilerimizi sonuna kadar karşıladı. Bundan sonraki seyahatlerimizde ilk seçeneğimiz olacak.
Tam anlamıyla dört dörtlük mükemmel bir gezi idi. Rehberimiz bilgisi, anlatımı ve sabrı, insna ilişkileri ile mükemmeldi. Fest travel'a ayrıca teşekkür ederiz bunun için. 
Muhteşem bir gezi oldu. FEST'le 99'dan beri geziyorum. Birçok tanıdığıma da önerdim, onlar da FEST'ten çok memnun kaldılar. 
Çok memnun kaldım geziden, benim ilk tur seyahatim. Daha önce hep özel turla gezdim, özellikle rehberimiz mükemmel, çok ilgili.
Gezi gerçekten mutluluk vericiydi. Çok mutlu dönüyoruz. İşinizi içtenlikle ve ciddiye alarak yapıyorsunuz. 
Doğuya ilk kez geliyorum, FEST Travel'ı seçtiğim için harika anılarla dönüyorum. Budnan sonra da katılmayı umuyorum. Sorun çözme yaklaşımları için rehberlere ve FEST'e teşekkür ediyorum. 
Çok uyumlu bir gruptuk, çok eğlendik. Ayrıca yerel rehberlerimizden de çok memnun kaldık. Aldığımız hizmetin kaltesi yüksek olduğu için herkese tavsiye ederim. ANGKOR MİRACLE HOTEL   (veya benzeri)
Kamboçya
Siem Reap
Duxton Saigon Hotel   (veya benzeri)
Vietnam
Ho Chi Minh
Hoi An Riverside   (veya benzeri)
Vietnam
Hoian
Lan Vien Hotel   (veya benzeri)
Vietnam
Hanoi
SAİGON MORİN HUE HOTEL   (veya benzeri)
Vietnam
Hue
SYRENA CRUİSES   (veya benzeri)
Vietnam
Ha Long
VİLA SANTİ RESORT   (veya benzeri)
Laos
Luang Prabang


Gezi Ücreti

3.995
( 15.352 )

Tek kişilik oda farkı

825
( 3.170 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
16 - 30 Mart 2018

DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ

KASIM (Planlanıyor)

12 - 25 Kasım 2018

KASIM - ARALIK (Planlanıyor)

19 Kasım - 02 Aralık 2018

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.