VAN GÖLÜ HAVZASI GEZİSİ

DOĞU'NUN MASALLARI: İSHAKPAŞA - VAN - TATVAN - AHLATGEZİ DETAYI

Gezinin tamamından çok etkilendim. Zamanlama süperdi, akşam dinlenme zamanı yeterli, rehberin gereken durumlarda gönlümüzü almalık esneklikler yapması hoşuma gitti. FEST ile gezmekten memnunuz çünkü sıradan turlar gibi ekstralardan komisyon alma veya bir şeyleri satma gibi dertleri yok, gerçek bir kültür turizmi acentesi.

Gezi zamanlaması gayet başarılı, İshak Paşa Sarayı ile geziye başlamak güzel oldu. İlk gün epey yol yaptık yorulduk ama 2.gün sabah Ahlat mezarlığına gitmemiz ve müzeyi gezmemiz isabetli oldu. Müze gerçekten çok iyi. Van Kalesi’nden şehrin görünüşü mükemmeldi. Çavuştepe köyünde Mehmet Kuşman ile tanışmak ve Akdamar Adası gezinin unutulmaz anlarıydı.

Zamanlama, güzergah ve etkinlikler her şeyi ile mükemmel bir gezi. Havanın da yağışsız olması beni ziyadesiyle memnun etti. Van son zamanlarda çok gezgin çeken ve gerek doğası, gerek kültürü, gerekse de tarihi ile gerçekten görülmeye değer. Hele ki yetkin bir rehber de yanınızda ise çok değen bir yöre. Buralarda 30 yıl sonra tekrar olmak yörenin keyfine, yiyeceklerin tadına varmak, kilise, kale, tarihi mekanların ziyareti beni çok mutlu kıldı.

Van Gölü çevresi müthiş bir tarihi doku, heyecan verici. Bilhassa Nemrut krater gölleri ve sıcak buhar bacaları etkileyici bir oluşum. Ayrıca volkanik bir coğrafya olması görülmeye değer. Katılımcı sayısının yoğun olmaması, daha güvenilir ve saygın bir tutuma önem verilmesi, katılımcıların belirli bir kültürel düzeyde olmasını seviyorum. Zamanlama gayet güzel tabi rehber seçimi de bu rotayı farklı ve heyecanlı kılmıştır. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyorum.

Van ve civarının kültürel-tarihi geçmişinin bu kadar zengin olduğunu bilmiyordum. Selçuklu mezarlığı ve kümbetleri beni çok etkiledi. Urartu medeniyetinin anlaşılmasını sağlayan Mehmet Kuşman‘dan rehberlik aldık, gezimizin en unutulmaz anektodu ve tarihsel anıydı. Iğdır’dan İshak Paşa’dan Ayanis kalesine uzanan bu tarihsel alanın bölge insanlık tarihi açısından önemi üzerine Ahlat müzesindeki gördüklerim inanılmazdı. Doğru seyahat zamanlaması ve profesyonel zaman yönetimi konusunda FEST Travel’ı tebrik ediyorum.

Çok güzel dolu dolu bir program. Tek bir “buraya neden geldik ki?” düşüncesi yok. Zamanlama çok iyi yapıldı rehberi tebrik etmek gerek, Van Kalesi’nde günbatımı ve Ahtamar tekne yolculuğu hiç bitmesin istedik. Nemrut Krater Gölü'ndeki çiçek kokuları unutulmaz.

Güzel planlanmış bir gezi. Herkesin ellerine sağlık. Genel olarak gezi ve detaylı anlatım kalitesini çok beğeniyorum. İshakpaşa Sarayı, Akdamar Adası, Van Kalesi, Çavuştepe Kalesi çok güzeldi. 
Çok güzel planlanmış bir gezi idi. Diğer tur şirketleri arasındaki fark çok net belli oluyordu. Kesinlikel tavsiye ederim. Tura katılan kişiler de seyyahtı, turist değil. Gezinin kalitesinden memnun kalmakla beraber Van Kalesi'nden güneşin batışını izlemek çok güzeldi. 
Van'da görülmesi gereken her yeri gördük.  Çok detaylı ve çok güzel bir geziydi. Çok merak ettiğim bir yerdi. Gurme turu gibiydi, yemekler çok güzeldi. 
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok keyifli bir gezi oldu. Gezinin hiçbir yerini ayıramıyorum, her bölümden memnun kaldım. 
Çok beğendim, hem doğa hem tarih açısından zengin bir bölge. FEST rehberlerine de çok güven duyuyorum. Planlamayı çok beğendim, iyi bir akış sağlanmış. Çok da güzel bir zamanda geldik. Yemekler de çok iyiydi. 
Van'da her yeri gördüğümüzü, kapsamlı olduğunu düşünüyorum. FEST'in bir tur için en iyisini yapacağına güveniyorum. 
Van gezisine uzun zamandan beri katılmak istiyordum. Gezinin genel içeriği beklentimi karşıladığı için memnun kaldım. Grubumuz da çok uyumlu idi. Kültür turlarında gezi programlarını beğeniyorum FEST'in. badem çiçeklerinin açma zamanı olması da çok güzeldi. 
Yıllardır istediğim biz geziydi. Başta rehberimize ve FEST Travel'a teşekkürler. Bir hayalim gerçekleşmiş oldu. Güvenilirlik, uzman rehberlik ve seyahat konforunun üst düzeyde tutulması nedeniyle tavsiye ediyorum. 
Tüm iöerikler, ayrıntılar düşünülmüş. Böyle bir geziye ilk defa katılıyorum. Rehberimiz gerçekten çok başarılı idi. Takipte olacağız. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Her şey mükemmel idi, organizasyon süper. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.