TUNUS GEZİSİ

UYGARLIKLAR VAHASI TUNUSGEZİ DETAYI

Afrika ve Akdeniz’in Mağrip topraklarındaki buluşması


UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan beş yer: Roma’ya karşı direnişinin bedelini yanarak ödeyen Kartaca Antik Kenti, tarihi dokusunu kaybetmeyen Tunus Eski Kenti, Dünyanın en büyük ikinci amfitiyatrosu olan El-Cem Kolezyumu, Kutsal Şehir Kayrevan ve Tunus’un en iyi korunmuş antik kenti Thugga / “Beşinci İklim”in adası Cerbe / Kuzey Afrika’nın en eski vaha kentlerinden Kebili, “çölün kapısı” olarak ünlenen Duz / Mağara ev mimarisinin en zengin örneklerine sahip Matmata / Tarihin Roma ve Bizans estetiği ile birleştiği Sbeitla / Mavi pencereli beyaz evleriyle sahil kenti Sidi Bu Said / Dünyanın en geniş Roma mozaikleri koleksiyonuna sahip müzelerden Bardo Müzesi / Çölde safari / Fenike, Roma, Bizans, Arap, Osmanlı ve Fransız kültürlerinin harmanlandığı bir zaman tüneli / Arap Baharı’nın başlangıç noktası…

FİYATA DAHİL OLANLAR

• 4 ve 5 yıldızlı otellerde 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
• 9 öğle yemeği,
• 8 akşam yemeği,
• Tüm transferler,
• Tüm müze, ulusal park ve ören yeri giriş ücretleri,
• 4x4’lerle safari,
• Cerbe’ye feribotla gidiş ve dönüş biletleri,
• Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
• Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
• Yurtdışı çıkış harcı (₺50),
• 65 yaşa kadar iptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
• Dinleme cihazı (cihaz için gerekli kulaklıkları misafirlerimizin temin etmesini rica ederiz),
• FEST Travel Hijyen Kiti,
• Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
• KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

• İstanbul - Tunus - İstanbul arası dış hat uçak bileti, havalimanı vergileri ve bilet kesim bedeli,
• 65 üstü İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 45 Euro, 76 yaş ve üzeri 65 Euro),
• Akşam ve öğle yemekleri sırasında alınan içecekler,
• Fazla bagaj ücreti,
• Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

• Tunus’ta TEK KİŞİLİK odalar genellikle çok küçük olmaktadır.
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.
• Kalınacak oteller bölgenin koşulları gereği son derece sade olup yalnızca en temel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliktedir.Saat 06.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen TK 661 sefer sayılı uçuşla saat 09.05’te Tunus’a hareket. Yerel saatle 10.15’te başkent Tunus’a varış. Havalimanında karşılanma ve Tunus’un batısındaki Bardo’ya hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yemekten sonra Bardo Müzesi, Habib Burgiba Caddesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Kent (Medina) ve El-Zeytune Camisi ziyareti. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Tunus’taki en iyi korunmuş antik Roma kenti Thugga’ya (Dougga) hareket. Antik kent turu: Satürn Tapınağı, Rüzgâr Meydanı, Forum, Kapitol, Licinii Hamamları ve umumi tuvaletleri. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Kayrevan’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kutsal şehir Kayrevan’da gezi: Ukbe b. Nafi Camisi ve Sidi Sahib’in türbesini ziyaret. Sbeitla’ya hareket ve antik kent gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tuzer’e hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Sabah 4x4 araçlarla güneşin kalesi olarak adlandırılan Chebika Vahası’nda safari. Otele dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra Tuzer Çarşı ve Dar Cherait Müze gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Kebili’ye hareket. El-Cerid tuz gölünde kısa bir mola ve Duz’a gidiş. Yerel bir lokantada öğle yemeği. “Star Wars” filmlerinin setlerinden biri olan Berberi kasabası Matmata’ya hareket. Matmata’da toprağın altındaki mağara ev mimarisini gözlemleme ve Berberi Müzesi ziyareti. Cerbe’ye feribotla geçiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Cerbe adasında gezi: İspanyol Limanı, Pazaryeri (Humt-Suk), Burç El-Kebir, El-Griba Sinagogu. Yerel lokantada öğle yemeği. Feribotla anakaraya geçiş ve Sefakes’e (Sfax) hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
El Cem’e hareket ve El Cem Kolezyumu’nu ziyaret. Munastır’a hareket. Munastır Kalesi, Munastır Camisi ve Habib Burgiba’nın mezarını ziyaret. Yerel lokantada öğle yemeği. Susa’ya hareket ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan eski kent gezisi. Hammamet’e hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
İspanyol Kalesi’ni ziyaret. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kartaca antik kentine hareket. Antik kent gezisi: Birsa Tepesi, Liman, Nekropol ve Antonin Hamamları. Yerel lokantada öğle yemeği. Liman kasabası Sidi Bu Said’de serbest zaman. Tunus’a hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Tunus çarşı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Tunus Havalimanına transfer. FEST Travel tarafından önerilen Türk Hava Yolları’nın TK 664 sefer sayılı uçuşuyla saat 17.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.05’te İstanbul’a varış.


Kültür turu olarak görmek istediğim şeyler Tunus mozaikleri ve Kartaca ağırlıklı idi. Bu gezi bunun ikisini de fazlasıyla buldum öğrendim. Doğru zamanda güzel mevsimde gittik her şey de yolunda gitti. 2014 ten beri FEST ile geziyorum kültür turu yapmak isteyen herkese gözüm kapalı tavsiye ederim.

Berberi medeniyetini öğrenmek çok güzeldi. Zamanlama çok başarılı güzergahlar iyi seçilmişti. Tunus'u baştanbaşa gezdiğimiz için umumi bilgimiz oldu. Acentenize olan güvenim sebebiyle daima sizinle seyahat ediyorum ve tanıdıklarıma da tanıtıyorum.


Gezi Ücreti

1.965
( 17.604 )

Tek kişilik oda farkı

375
( 3.360 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
20 - 28 Mart 2021
(8 gece 9 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.