ÜRDÜN VE PETRA VADİSİ GEZİSİ

ÜRDÜN VE PETRA VADİSİGEZİ DETAYI

Bu geziyi 20 yıldır gerçekleştiriyoruz...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, Emevi Halifeleri’nin duvarlarına erotik resimler yaptırdıkları Kasr Amra, ünlü  kilise taban mozaikleri şehri Um er Rassas / Kayaya işlenmiş masal kenti Petra / Rum Vadisi’nde 4x4’lerle safari / Dört ülkenin sadece 40 km uzunluğundaki sahil şeridinde buluştukları Akabe Körfezi / Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Ceraş / Dünyanın en çukur yeri Lût Gölü / Musa Peygamber’in kavmine Kutsal Topraklar’ı gösterdiği, 40 yıl süren yolculuğun son noktası Nebo Dağı…/ İpek ve Baharat yollarının kesiştiği, uğruna tarihin her döneminde savaşlar verilen topraklar / Nabatiler, Museviler, Bedeviler, Romalılar, Persler, Türkler, Almanlar, İngilizler ve Fransızların izleri…/ Gertrude Bell’in, Arabistanlı Lawrence’ın, Churchill’in dünyası…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Amman / Akabe - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (şu an 140 USD’dir, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecek ve artış olması halinde misafirlere yansıtılacaktır),
 • Yerel şartlara göre 5 yıldızlı otellerde oda - kahvaltı konaklama,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • 5 akşam yemeği,
 • 5 öğle yemeği,
 • 4x4 ciplerle çöl gezisi,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze ve öre yeri girişleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • FEST Travel özel “Ürdün ve Petra Vadisi” gezi kitabı,
 • 28 USD bilet kesim bedeli,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 15),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Fazla bagaj ücreti.

Yerel rehberimiz konusuna hakim, tecrübeli, tatlı-sert ve sevimli bir kişiydi. Asıl rehberimiz ile uyumları güzeldi. Araç şoförümüz saygılı ve dakik bir kaptandı. Yemekler yeterli ve miktarı göz doyurucuydu. En etkileyici yerler bana kalırsa Petra ve Wadi Rum. En doğru güzergah ve çöldeki konaklama fikri oldukça yerine olmuş her zaman bu nedenler ile zaten FEST’i tercih ediyorum.

Gezinin süresi optimal içi dopdolu ve verimli geçen 5 gün. Her şey dahil fiyat güzergah disiplini, gezi düzeni, akıcı hizmet ve rehber bilgilendirmeleri çok iyi.

Gezi programı çok güzeldi. Gezilen yerler Petra, Rum Vadisi ve Ceraş çok etkileyici. Petra’ya bir tam gün ayrılması ve Umm Ar-Rasas gibi UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan yerlerin programa dahil edilmesi olumluydu. Gezi programlarının içeriği kalitesi konaklanan oteller organizasyonel kusursuzluk ve genel olarak hizmetin kalitesi gibi nedenlerden dolayı mutlaka sizinle yeniden seyahat edeceğim.

Başarılı bir geziydi. Hem tarih hem keyif hem de ülke mutfağını tanımak açısından çok güzeldi. Her bölümü ayrı keyifliydi. 
Çok güzel bir üleydi, enteresan bir tarihi vardı. Petra çok etkileyici ama gezinin her bölümü çok güzeldi. Rehberin engin bilgisinden çok şey öğrendik ve çok eğlendik. FEST2le seyahat etmeye devam ediyorum ve tavsiye ediyorum her zaman. 
Gezinin zamanlaması ve rotası gayet güzel planlanmış. Oteller, rehber son derece iyi. Organizasyon ve kaliteden dolayı tavsiye ederim. Zamanlama çok iyiydi, güzergah ve tüm etkinlikler çok iyi organize edilmişti. 
Ürdün gezimizin her günü çok keyifli ve güzeldi. Petra büyüleyiciydi, Lut Gölü çok ilginç ve keyifliydi. Tavsiye ederim, gezimizde hiçbir aksaklık olmadı. 
Gezinin bütün bölümleri çok iyiydi. İlk kez FESTle seyahat ediyorum. Rehber bilgili ve çözüm odaklı. Gelinen oteller en iyileri. Tüm yemekler seyahat ecentesi tarafından organize edildiği için kargaşa ve zaman kaybı yok. 
Petra çok güzeldi. FEST ile bu ikinci gezimiz. Umuyoruz devam edecek. Hep tavsiye ediyorum. Kaliteli, uzman rehberler ve kaliteli tur programı ve organizasyon. 
Keyifli ve özellkle bilgilendirici bir geziydi. Ortadoğu hakkında çok aydınlatıcı bilgi sahibi oldum. Rehberimizi çok beğendim. Wadi Rum çok güzeldi. 
Sürekli FEST Travel ile seyahat ediyorum. Rehberlerimiz donanımlı ve gezilen yerleri anlamlı kılıyor. 
Yıllardan beri takip ettiğim bir bölgeydi, isteğimi fazlasıyla karşılayan bir gezi oldu. Zaten 15 yıldan beri FEST ile seyahat ediyoruz. Ailemiz gibiler.
Petra ve Rum Vadisi çok güzeldi. Her zamanki gibi çok güzel bir gezi... Güzel anılarla döndük. 
Güzel bir geziydi. Çok zevk aldım. Düzeyinizi hiçbir zaman düşürmüyorsunuz. 
Çok yorucu olmadan ve görülmesi gereken her yeri keyifle gezdik. Çok güzel ve rahat bir gezi. Sizinle seyahat etmeye alıştık. 
Çok yorucu olmadan, görülmesi gerekenleri gördüğümüz, güzel programlanmış bir gezi. Sizinle her gezimizden mutlu döndük. 
Gezi muhteşemdi. Rehberimizle ilk seyahtimizdi. İyi ki tanıdık. Bilgisi, donanımı ve insan ilişkileri, grubu yönetişi muhteşem... Tekrar bir başka destinasyonda karşılaşmak isterim. FEST Travel her seyahatimde tercihimdir. 
Petra çok güzeldi. Gerçek bir kültür gezisi. 
Petra ve Rum Vadisi çok güzeldi. Bir geziden beklediğim her şeyi karşılıyor.
Program akışı ve rehber çok başarılıydı. Plan ve programları beğeniyorum. 
Ceraş Antik Kenti, Petra Vadisi, Rum Vadisi çok güzeldi. Hiçbir sorun çıkmadan seyahatimizi tamamladık. Doyurucu bilgi alıyorum. 
Doyurucu bir kültür turu... FEST'e güveniyorum. Yurt içi ve dışı için başka şirketlere yönelmiyorum. 
Şu ana kadar gezdiğim, gördüğüm yerleri başka bir yer ile gerçekleştiremem. FEST'e güveniyorum. Gidilen yerleri en iyi şartlarda gezdiriyorlar, hepsi de zor ve farklı bölgeler.
Her zamanki başarılı ve kaliteli bir FEST Travel gezisi. Rehberimizin  de kusursuz liderliği eşliğinde çok memnun kaldık. 

Merhaba Mustafa Bey, öncelikle bu sabah Ürdün gezimiz dönüşünde size veda edemediğimiz için özür dileriz. Gezi boyunca sayenizde hep en üst düzeyde seyreden gezme ve öğrenme heyecanımız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz. Yeni gezilerde, yeni keşiflerde yine birlikte olabilmek dileğiyle. Sevgiler,

Rehberimiz Mustafa Bey’in yoğun bilgi birikiminden yerel rehberin anlatımlarına gerek bile kalmadı. Wi-fi ağı olan otobüs ile ilk defa yolculuk yaptım çok iyi bir hizmet. Çeraş, Petra ve Wadi Rum dünya mirası listesindeki çölde bulunan tavan resimleri Halife’nin yaptırdığı kale beni çok etkiledi. Sürekli FEST ile geziyoruz kalitesine güveniyoruz.


Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.