MOĞOLİSTAN ve NAADAM FESTİVALİ GEZİSİ

GÖKYÜZÜ ÜLKESİ MOĞOLİSTAN ve NAADAM FESTİVALİGEZİ DETAYI

Orhun Anıtları, Türklerin Orta Asya’daki İzleri

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Orhun Vadisi Kültürel Değerleri (Orhun Anıtları, Erdenezu Manastırı) / Türklerin Orta Asya’daki izleri / Uçsuz bucaksız çöller, bozkırlar, vahalar / Ötüken ve Cengiz Han efsaneleri / Ulan Batur / Gobi ve Taklamakan çölleri / Gobi’de 4x4’lerle safari / Dünya üzerinde at kültürünü ve çadır yaşamını sürdüren son göçebeler / Şarkı Söyleyen Tepeler / Köktürkler / Şamanizm, Budizm, Maniheizm, atalara tapma inançları / İlk gezginler, bulduklarını Batı’ya taşıyanlar / Moğolların geleneksel Naadam Festivali / Köklü bir tarihe ve el değmemiş bir doğaya yolculuk…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Yerel havayollarıyla ile Ulan Batur - Dalanzadgad arası ekonomi sınıf iç hat uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Ulan Batur’da yerel şartlarda 5 yıldızlı otelde 4 gece konaklama,
 • Terelj’de yerel şartlarda 4 yıldızlı resort otelde 2 gece konaklama,
 • Moğollara özgü çadırlarda (ger) 3 gece konaklama,
 • Ulan Batur ve Terelj dışında dört gün 4x4 araçlar ile ulaşım (her araçta 3 kişi olacaktır),
 • Tüm transferler,
 • 9 kahvaltı, 9 öğle yemeği ve 9 akşam yemeği,
 • Develer üzerinde bir çöl deneyimi,
 • Naadam Festivali giriş ücreti,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel özel “Gökyüzü Ülkesi Moğolistan ve Naadam Festivali” gezi kitabı,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (yerel rehberlere, gezi şoförüne ve gezi liderine bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺50)
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Ulan Batur - İstanbul arası dış hat uçak bileti havalimanı vergileri ve bilet kesim bedeli,
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (83 USD)
 • Kişisel harcamalar.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Moğolistan’da yöreye özgü çadırlarda (ger) konaklama yapılacaktır. Bunun bir keşif gezisi olduğu dikkate alınarak fazla lüks beklenmemelidir.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.

Rehberimizin methini daha önceden çevremden duymuştum ama seyahatimde bunun az bile söylendiğini düşünüyorum. Kendimi bu bölgeye çok hazırlayarak geldiğimi zannediyordum ama tabiatın güzelliği, insanların cana yakınlığı, Naadam heyecanı beni çok etkiledi. Her detay düşünülerek eksiksiz planlanmış bir gezi. Nasıl dendi ise öyle uygulandı. FEST’i yakınlarıma tavsiye ederim bu bir güven meselesi.

Şimdiye kadar yaptığım en unutulmaz gezilerin en başında. Her şey umduğumdan daha iyi ve sorunsuz oldu. Her zaman kültür gezilerini tam anlamıyla yaptığınız için sizi tavsiye ederim. 
Moğolistan hakkında kapsamlı bilgi edindiğim, göçebe yaşamını ana hatlarıyla öğrendiğim, Türk kültür ve tarihinin köklerini, yazılı anıtları da görerek öğrendiğim bir gezi oldu. Festival odaklı zamanlama ülkeyi tanımak açısında olumluydu. 
Uzun yıllardır bu geziyi büyük titizlikle yapan rehberimiz bizim adımıza detayların hepsini düşünerek bütün grubu kendi misafiri gibi ağırladı. 
Mutlu dönüyorum. Yerel rehber de ilgiliydi ve dikkatliydi. Hiç sürpriz yok, vadedileni buluyorsunuz. Moğol kültürü farklı ve etkileyici. 
Gezi tam hayal ettiğimiz gibiydi. Ulaşım, yemekler, gezi programı, rehberlik mükemmeldi. 
Ger kampları çok güzeldi. Moğolistan gezimiz beklentimin üzerinde iy ioldu. Grup çok güzeldi. Seçilen yerler çok güzeldi. Rehberlerimizin konuya hakimiyeti ve grubu idaresi harika. 
Çok iyi bir gezi, atlarla gezi çok güzel. Rehberin iş ciddiyeti çok güzel. 20 yıldır FEST'le geziyorum. 
Sonsuzlukta dört nala at binmek çok güzeldi. Çok güzel bir gezi oldu. Moğolistan'a ilk defa gittim. Memnun kaldım. 
Gezi etkileyiciydi, Gobi Çölü, Ger kampları ve kumul çok güzeldi. Festival ilginçti. Doğa da muhteşem. Kültür gezilerinin hakkını verdiği için FEST'i tavsiye ederim. 
Gezinin ikinci yarısındaki kamp ve orada at binip kırlarda dolaşmak çok güzeldi. Çok ilginç bir deneyim oldu. Fazla şehirleşmiş birisi olarak bozkırlarda dolaşıp, doğal hayatı gözlemleyip, yerel tatları tadıp "ger"lerde kalmak çok hoş idi. Bittiğinde "keşke bitmeseydi" dedirtecek tat bıraktı. Özellikle gidilmesi/görülmesi zorlu yerlere FEST ile gitmek isterim. 
Çok sorunsuzca ve pürüzsüz geçen bir geziydi. Olabilecek en değişik tecrübeleri yine olabilecek en konforlu ve rahat şartlarda gerçekleştirdik. Rehberimiz bizi çok iyi bilgilendirdi. Çok tecrübeli bir ekiple gezdiğimiz için kendimi çok güvende hissettim. 
Çok memnun kaldım. Tarihi ve kültürel olarak çlok merak ettiğim bir ülke idi Moğolistan. Ger konaklaması ve otel konaklaması çok dengeliydi. Göçebe yaşamı, Moğol geleneklerini, tarihini tanıdık. Gezi içeriği çok doluydu. Çok güzel bir gezi yapmış olarak dönüyorum. Rehberlerimize de teşekkürler. Dolu gezi içeriği, profesyonel rehberlik, planlı ve disiplinli organizasyon sebebiyle FEST'i tavsiye ediyorum.
Çok farklı bir gezi oldu. "Ger"lerde kalmak, bozkırda byulunmak çok güzeldi. 360 derece ufuk çizgisini görmek çok etkileyici. Çok fazla bilmediğim bir coğraya hakkında bilgilendirildim. Yeni şeyler katmak çok iyi hissettirdi. Orhun Vadisi ve anıtları beni çok etkiledi. 

Gezi Ücreti

3.995
( 27.085 )

Tek kişilik oda farkı

795
( 5.390 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
04 - 14 Temmuz 2020
(10 gece 11 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

EXODUS: ANTİK YUNAN

1.780

( 13.688 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.