ÇEKYA GEZİSİ

OECONOMICA: BOHEMYA FLORASI VE PRAGGEZİ DETAYI

Arktik, boreal, alpin, step ve diğer bitki coğrafyalarına ait çok sayıda bitki türünü barındıran Bohemya florasının keşfi; Anadolu’ya ait bitkilerin Orta Avrupa’daki izleri; UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki 5 yer: Prag, Kutna Hora, Telč, Holasavice, Česki Krumlov; Bohemya’da bira kültürü…

8 Eylül Cumartesi: İSTANBUL - PRAG

Saat 04.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Türk Hava Yolları kontuarında buluşma. Saat 07.10’da TK 1767 sefer sayılı uçakla Prag’a uçuş. Saat 09.05’te varış. Pasaport işlemlerinden sonra kente gidiş. Charles Üniversitesi Botanik Bahçesi, Vyšehrad Mezarlığı ve çevre bahçeleri, Strahov Manastırı, Nerudova Caddesi yapıları, Aya Nikola Kilisesi, Malá Strana ve sokakları, Wallenstein Sarayı’yla Bahçesi, Karel Köprüsü gezileri. Prag’da saray bahçeleri, dendroloji parkları ve botanik bahçeleri kültürü. Otele transfer. Otelde konaklama.

9 Eylül Pazar: PRAG

Tüm gün Eski Kent’te yürüyüş (09.00 - 16.00): Rudolfinum Binası, Yahudi Mahallesi, Pinkas Sinagogu, Eski Yahudi Mezarlığı, Klausen, Maisel, İspanyol sinagogları, Paris Oteli Binası, Cumhuriyet Meydanı,  Halkevi, Barut Kulesi, Celetná Caddesi, Aziz Yakup Kilisesi, Tyn Kilisesi, Eski Kent Meydanı, Saat Kulesi, Klementinum, Karolinum, “Estates Theatre” Binası ve Václav Meydanı. Otelde konaklama.

10 Eylül Pazartesi: PRAG

Türk lalesinin Hollanda’ya giderken iklime uymak üzere bekletildiği söylenen Belvedere Bahçeleri, Kraliyet Sarayı Bahçesi, Prag Kalesi (Aziz Vitus Katedrali, Kraliyet Sarayı, Aziz George Kilisesi, Altın Sokak), Loretto, Hradčany sokakları ve yapıları. Otelde konaklama.

11 Eylül Salı: PRAG - KUTNA HORA - TELČ - ČESKİ KRUMLOV

Otobüsle Česki Krumlov’a hareket. Yolda  UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki etkileyici atmosferiyle Kutna Hora, Sedlec’de insan kemikleriyle döşeli “Ossuary” ya da “Kemikli Kilise” ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Rönesans, barok, yeni gotik yapılarıyla 13. yüzyıl kasabası Telč’te meydan, saray ve bahçe gezileri. Çeklerin bitki ve bahçe kültürlerine katkıları. Otelde konaklama.

12 Eylül Çarşamba: ČESKİ KRUMLOV - PRAG

Tüm Bohemya’nın en güzel, en iyi korunmuş kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Česki Krumlov, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Holašovice, görkemli meydanıyla ve birasıyla ünlü České Budéjovice gezileri. Prag’a gidiş. Otelde konaklama.

13 Eylül Perşembe: PRAG - KARLOVY VARY - MARIÁNSKE LAZNÉ - PRAG (Yalnızca yol yaklaşık 6 saat)

Kaplıcalarıyla ünlü Karlovy Vary’ye (Karslbad) gidiş ve şehir gezisi: Mill Colonnade, Karl Marx Anıtı, Aziz Peter ve Aziz Paul Kilisesi, Mecdelli Meryem Kilisesi. Marianske Lazne’ye (Marienbad) gidiş ve flora gezileri. Prag’a dönüş. Otelde konaklama.

14 Eylül Cuma: PRAG

Anadolu’ya ait bitkilerin Avrupa coğrafyasına taşınmasının öyküsü, Troja Şatosu ve Bahçesi, Terezin Toplama Kampı, ladin - kayın - sarıçam ormanları içerisindeki habitat alanları ve Pruhonice Parkı, Přírodní park Botič - Milíčov gezileri. Otelde konaklama.

15 Eylül Cumartesi: PRAG - İSTANBUL

Prag’da serbest zaman. Havaalanına transfer. Saat 19.20’de TK 1770 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket. 22.55’te İstanbul’a varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Ekonomi sınıfı dış hat uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve harçları (şuan 120 EURO),
 • 20 EURO bilet kesim bedeli,
 • Yerel 4 yıldızlı otellerde oda - kahvaltı 7 gece konaklama,
 • Özel otobüsle ulaşım,
 • Programda geçen tüm geziler,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • ‘Bohemya Florası ve Prag’ kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Yemekler sırasında alınacak içecekler ve ekstralar,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Vize ücretleri (130 EURO) ve servis bedeli,
 • Seyahat iptali teminatı içeren sigorta,
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺15).Hem şehir hem şehir hem de şehirdışı geziler olduğu için beğendim. 
Harikulade bir geziydi. Semboller, mimari tarih, ağaçlar, çiçekler, nehirler, hepsi bizimleydi. Sevgili rehberimiz de bizleri bilgiyle şenlendirdi. Baştan sona tüm emeği geçenlere teşekkürler. 
Gezinin her anının ayrı bir güzelliği vardı. 

Gezi Ücreti

2.050
( 14.020 )

Tek kişilik oda farkı

450
( 3.078 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
08 - 15 Eylül 2018
İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.