BALKANLAR GEZİSİ

BALKANLARDA OSMANLI İZLERİGEZİ DETAYI

KOSOVA - KARADAĞ - ARNAVUTLUK - KUZEY MAKEDONYA

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki dört yer: Avrupa’daki en büyük Roma amfitiyatrolarından birine sahip antik Durres kenti, Kotor Körfezi, Eski Kent (Stari Grad) ve Ohrid Gölü / Osmanlı’ya Avrupa kapılarını açan Kosova Meydan Savaşı’nın yapıldığı geniş düzlüğe kurulmuş Priştine / Ünlü Bistritsa Irmağı ve onu inci bir gerdanlık gibi saran Osmanlı köprüsü ile Prizren / Adriyatik kıyısında eşsiz doğası ile Karadağ / Osmanlı’nın Balkanlardaki son noktası İşkodra / Yılın neredeyse her günü için bir kilise inşa edilmiş Ohrid / Anadolu’daki tarihi dokuyu yaşatan Makedonya kentleri: Manastır, Kalkandelen, Üsküp / Nefis doğa manzaraları ve Rumeli türküleri eşliğinde, Balkanlarda Osmanlı izleri…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Priştine / Üsküp - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Dış hat havalimanı vergileri ve harçları (şu an 125 Euro’dur, kesin vergi tutarı bilet kesim aşamasında belirlenecek ve artış olması halinde misafirlere yansıtılacaktır),
 • Bilet kesim bedeli,
 • Kolaşin’de 3 yıldızlı otel, diğer şehirlerde 4 ve 5 yıldızlı otellerde toplam 8 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Tüm transferler,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • 9 öğle yemeği,
 • 8 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Tüm müze, ören yeri ve ulusal park girişleri,
 • FEST Travel özel “Balkanlarda Osmanlı İzleri” gezi kitabı,
 • Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 50),
 • 65 yaşa kadar İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yemekler esnasında alınacak içecekler,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • 65 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (75 yaşa kadar 45 Euro, 76 yaş ve üzeri 65 Euro),
 • Kişisel harcamalar,
 • 1 akşam yemeği,
 • Fazla bagaj ücretleri.

KONAKLAMA BİLGİLERİ

 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu inceleyiniz.
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir. Bu konaklama tipini tercih eden misafirlerimizin satış bölümümüzle görüşmelerini rica ederiz.Saat 05.15’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 07.40’ta TK 1017 sefer sayılı uçuşla hareket. Yerel saatle 08.15’te Priştine’ye varış. Havalimanında karşılanma ve Prizren’e hareket. Prizren’de kent gezisi: Mehmet Paşa Külliyesi, Halveti Tekkesi, Taş Köprü, kent meydanı, Sinan Paşa Camisi ve Saat Kulesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Priştine’ye dönüş ve kent gezisi: Nene Tereze Bulvarı, Sultan Fatih Camisi ve Mehmed Paşa Camisi. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Sabah Graçanitsa Manastırı ve Murad Hüdavendigar Türbesi gezileri. İpek’e (Peć) hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. İpek gezisi. Mokra Dağları’nı aşarak Karadağ’ın kayak cenneti olan Kolaşin’e gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
500 yıllık ağaçlara ve Biograd Buzul Gölü’ne ev sahipliği yapan Biogradska Gora Ulusal Parkı gezisi. Karadağ’ın yeni başkenti Podgoritsa’ya hareket. Yol üzerinde Moraça Manastırı gezisi. Podgoritsa panoramik kent gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Eski başkent Çetine’ye hareket. Tarihi kent merkezinin gezilmesi. Adriyatik Denizi kıyısına inerek, eskiden bir balıkçı kasabası iken meşhur bir lüks ada otele dönüştürülen Sveti Stefan Yarımadası’nda fotoğraf molası. Budva’ya varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Budva Eski Kent gezisi. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Kotor ve Eski Kent (Stari Grad) gezileri. Bar kentine hareket. Eski Bar’da kale içindeki tarihi dokunun görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Podgoritsa’ya hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve otelde konaklama.
Arnavutluk’a hareket. İşkodra’ya varış. İşkodra Kalesi gezisi. Kruye’ye hareket. Yol üzerinde Leşe’de, Arnavutların ulusal kahramanı İskender Bey’in mezarının görülmesi. Kruye’ye varış ve kent gezisi: Eski Çarşı, Kale ve İskender Bey Müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket. Tiran’da İskender Meydanı, Edhem Bey Camisi, Saat Kulesi ve Ulusal Tarih Müzesi gezileri. Arnavutluk’un eski başkenti olan Durrës’e (Dıraç) hareket. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Durrës’de Arkeoloji Müzesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Durrës antik kentinin gezilmesi. Berat’a hareket ve kent gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Elbasan’a hareket. Elbasan Kalesi ve Saat Kulesi’nin görülmesi. Makedonya sınırına varış. Pasaport işlemlerinin ardından Struga’da Şairler Köprüsü’nün görülmesi. Ohrid’e varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.
Ohrid Limanı’na hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ohrid Gölü’nde tekne gezisi. Yürüyerek Sofya Müzesi, Eski Çarşı, Hayati Baba Halveti Tekkesi ve Aziz Naum gezileri. Ohrid Gölü kıyısında yerel bir lokantada öğle yemeği. Aziz Yahya Kilisesi, Aziz Panteleimon Kilisesi, Kral Samoil Hisarı, Antik Tiyatro ve Aziz Klement Kilisesi gezileri. Yerel bir lokantada folklor gösterisi eşliğinde akşam yemeği ve otelde konaklama.
Bitola’ya (Manastır) hareket. Yolda Resneli Niyazi Sarayı’nın görülmesi. Bitola’ya varış ve kent gezisi: Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi (Atatürk Müzesi), Şirok (Geniş) Sokak, Saat Kulesi ve İshakiye Camisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Üsküp’e hareket. Üsküp’te kale, Çifte Hamam ve Taş Köprü gezileri. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.
Tetova’ya (Kalkandelen) hareket. Tetova’da Harabati Baba Tekkesi, Osmanlı Köprüsü ve Alaca Camisi gezileri. Üsküp’e dönüş ve kent gezisi: Makedonya Ulusal Müzesi, Mustafa Paşa Camisi, Türk Çarşısı (Bitpazarı), Davut Paşa Hamamı, Kurşunlu Han, Kapan Han, Sulu Han ve Murat Paşa Camisi. Geziler sırasında yerel bir lokantada öğle yemeği. Havalimanına transfer ve saat 20.50’de TK 1006 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Saat 23.25’te İstanbul’a varış.


Gezinin tartışmasız beni en çok etkileyen kısmı, yüzyılın lideri Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı okul olan Bitola (Manastır) Askeri Lisesi’ni ziyaret etmek oldu. Gezinin geri kalanının zamanlaması güzergahları ve etkinlikleri gayet iyi belirlenmişti. FEST Travel, kitlesi ve kaliteyi belirleyen yer seçimleri, otelleri ve rehberleriyle tercih edeceğim bir acente.

Yerel rehberinizden çok memnun kaldık FEST rehberimiz ile çok uyumlu gittiler, uzun bir geziydi ve şoförümüz de şu ana kadar gördüğüm en iyi şofördü kendisi ile tekrar çalışmanızı öneririm.Budva ve Kotor’dan etkilendim ama Kosova beni o kadar çekmedi. Genel FEST kalitesini tavsiye ediyorum.


Gezi Ücreti

2.025
( 17.403 )

Tek kişilik oda farkı

250
( 2.149 )

SATIŞI SÜRÜYOR

Tarih
05 - 13 Eylül 2020
(8 gece 9 gün)İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ

EXODUS: ANTİK YUNAN

1.780

( 15.298 )

FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D. 18-19 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.