AYDIN GEZİSİ

BİLİNMEYEN BİR EGE TÜRKÜSÜ: AYDINGEZİ DETAYI

Afrodisyas - Nysa - Alinda - Aydın Şatoları

Tanrıça Afrodit’e adanmış bir kent: Türkiye’den UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne en son giren Afrodisyas; Yalnızca Afrodisyas kazılarında bulunan eserlerin sergilendiği Anadolu’nun en etkileyici ve sıradışı müzesi: Afrodisyas Müzesi; Anadolu’da barok mimarinin öncüsü Cihanoğulları ailesinin masalsı öyküsü; Asartepe’den Menderes Ovası’na ve Aydın’ın şatolarına bakış / Yörük Ali Efe'nin köyü ile komşu olan Türkiye’nin en iyi korunmuş ikinci antik kütüphanesi ve “bouleterion”uyla ünlü Nysa antik kenti; Ege Bölgesi'nin en yeni müzesi Aydın Arkeoloji Müzesi, üç katlı agorası ve büyük su sarnıçlarıyla Prenses Ada’nın hikâyesini taşıyan Alinda antik kenti; arp çalan kızların kentinden Menteşe Beyliği’ne Çine; Evliya Çelebi’nin “dağlarından yağ ovalarından bal akar” dediği Aydın…

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Aydın’da iki gece yarım pansiyon konaklama,
 • 3 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği,
 • Özel araç ile ulaşım,
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,
 • FEST Travel özel “Bilinmeyen Bir Ege Türküsü: Aydın / Afrodisyas - Nysa - Alinda - Aydın Şatoları” gezi kitabı,
 • KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • İstanbul - İzmir - İstanbul arası ulaşım ücreti,
 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar.İyi programlanmış bir gezi. Ören yerlerinin seçimi uygun. Müze gezileri, Alinda ve Afrodisyas çok güzeldi.
Tadında bir gezi. FEST kalitesi ve yol arkadaşlarımızın seşkin ve problemsiz olması çok güzel. 30 yıl önce ziyaret ettiğim Afrodisyas'ın gelişmiş hali çok güzeldi. 
Gayet iyi, içerik yoğun b,r geziydi. Afrodisyas antik kenti çok güzeldi. 
İyi bir program ve çok başarılı bir rehber, bu işi sevgiyle yapıyor. Gezinin tamamından çok memnun kaldım. Afrodisyas bu geziye gelmemin ana nedeni, geldiğime değdi. Yeni bir bilgi verebilmenin çabasıyla program daha da güzelleşti. Her açıdan güven duyulacak bir turizm şirketi. 
Geziden çok memnun kaldım. Afrodisyas çok etkileyiciydi. Ayrıca Afrodisyas Müzesi ve Aydın Arkeoloji Müzesi çok güzeldi. Rehberimiz çok bilgili, çok meraklı. Bitkiler ve yiyecekler ile ilgili de geniş bilgiye sahipti. Son derece güleryüzlü bizlere her şeyi göstermeye hevesliydi. Uzun yıllardır FEST ile geziyorum. Tavsiye ederim. Rehberleri, programları nedeniyle tercih ederim. 

Gezi Ücreti
Tarih

İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER GEZİLERİMİZ


FEST FARKI 
İLETİŞİM
Adres: Barbaros Bulvarı, Barbaros Apt. No.74 K.7 D.20 PK.34349 Balmumcu, Beşiktaş-İstanbul / Türkiye
Tel: 0 850 622 33 78   Faks: 0 212 216 10 30
E-Posta:  fest@festtravel.com

WhatsApp: 0534 015 62 30
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi - Cuma / 08.30 - 18.30
Mesai saatleri dışında bize ulaşmak için yurtdisi@festtravel.com adresimize yazabilir ya da 0534 015 62 30 no’lu telefonu arayabilirsiniz.